Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyasuli a jobb?...

Melyik kutyasuli a jobb? Cerberos vagy Népszigeti kutyaiskola? Indokokat is!

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 10. 17:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
12%

Durva, hogy a népsziget egy közel 20 éves iskola (ha jól tudom), a cerbi meg 4 éves és ugyanarra a szintre jutottak el (ha nem hagyta már le jóval a Cerbi a Népszigetet...) :-)


Ja, és amúgy pedig: nem árt tudni, hogy Joó István nagyon sok ideig nem akart saját kutyasulit nyitni, egy igen hosszú győzködési folyamat eredménye, hogy belevágott egy saját iskolába... SZERENCSÉRE! :-) és amúgy ez nem titok, mindenki tud róla, hogy régen ők is jártak ki a népszigetre kutyázni! Miért, ezt szégyellnie kéne? Csak tényleg érdemes átgondolni, hogy neki hogyan sikerült a Cerbit magasabb szintre emelnie 4 év alatt, mint amit a Népsziget 20 év alatt ért el...

2011. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nem is szabadna ebbe jobban belemenni. Minden kutya, minden gazda más, mindenkinek más módszerek, más iskolák, más oktatók jönnek be. Egyértelmű, hogy ma Magyarország 2 vezető kutyakiképző iskolájáról van szó, akik hatalmas eredményeket értek el, ezt nem szabad vitatni.


Tény, hogy a Népsziget egy 20 éve működő iskola, míg a Cerbi csak pár éves és teljesen új módszerekkel kezelik a kutyák... de láthatóan eredménnyel (talán éppen ezért éri őket folyamatos támadás, irigységből?!). A Népsziget is hatalmas eredményeket ért el, egyszerűen nem szabadna tovább vitatni a 2 iskola eredményeit.

Mind a kettőt szidják, vádolják hol ezért, hol azért... De talán ez tényleg csak azért van, mert egyszerűen ez a 2 iskola a legjobb és mára csak ők maradtak konkurenciái egymásnak!


Mindenki menjen el maga a számára szimpatikusabb iskolába és nézze meg, az ott tanított módszerek működnek-e! Ha igen, akkor pedig nincsen értelme szidni a másikat úgy, hogy a másik iskola közelében sem jártunk!

2011. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Mit értünk magasabb szint alatt? Ezt miben mérik? A Tükör módszert pillanatnyilag ez ELTE etológia tanszéke vizsgálja, és rengeteg iránta a külföldi érdeklődés, nemrég voltak is okatók Amerikában bemutatni a módszert.


De egyébként teljesen egyetértek az előttem szólóval, a két legjobb suliról vitatkozunk itt, tök feleslegesen. Akinek a probléma megoldás mellett a katonás fegyelem jön be, az inkább a cerbibe megy, aki pedig a probléma megoldás mellett a bohóckodás, játék, klikkerezés jön be, az a népszigetre.


Ha valakinek a problémáját nem tudják megoldani az egyikben, az elmegy a másikhoz.


Mindkettő a Fennel módszeren alapul, amit ha jól alkalmaznak (és ehhez kell oktatói segítség) akkor a legtöbb gazdi problémáit megoldja.

2011. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
12%

Az az ELTE etológia tanszék, aki pár hónapja nyíltan és vadul tagadta, hogy a kutya falka-állat és hogy mindenki aki ezt mondja, az csak amatőr kiképző, mert nincsenek más módszereik?! :-) Ez még viccnek is rossz, de gondolom ezt Ti is belátjátok, mert a Népsziget is tudja, a kutya falkában élő ragadozó állat! Vagy már nem is? :-)


Amúgy pedig: a Népsziget rohadt okosan csinálja-ezért hatalmas elismerés, egy 1000 éves módszernek (amit Cerbi a kezdetek óta használ, hangoztat és még cikksorozata is volt erre vonatkozóan már évekkel ezelőtt) ad egy jó hangzatos nevet és új köntösben szédíti vele a népet... Ezért gratula! Az ötlet jó!

"hideg-meleg módszer, varázspalack, t-touch team" vagy mifene... Ugyanez a Cerbiben: dicsérd/tiltsd, kanna, rehabilitációs csoport. Lehet hogy az előző jobban eladható, de hogy melyik iskola tudja használni a gyakorlatban... Ez meg majd elválik! ;-)

2011. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 militaryfanatics ***** válasza:
75%

az h a népsziget 20 éves iskola ok, de nézzük már meg, h ki is alapította, és mily módszerekkel dolgozott ott anno, mert nem Korom Gábor az fix.

én is jártam oda, még 1997-ben, de akkor még sehol nem volt a hangzatos tükör módszer, és a mostani oktatók is még csak az iskolájuk padját koptatták.

anno 14 éve még egy nyugalmazott rendőrkutya kiképző volt az iskola vezetője és csak a parforce módszert oktatták ott is.

így szerintem nem igazán etikus azt hangoztatni, hogy jájj a népsziget máááár ennyi és ennyi idős, hisz ezzel a laikus hobbykutyásokat könnyű félre vezetni, hisz nem a mostani felállásában, mostani módszerekkel működik már 20 éve, hanem csak mint iskola létezik ennyi ideje.

ezt azért jó lenne ha a hangzatos marketingbe beleépítenék!

2011. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 lálá2000 válasza:
51%
A Cerberost felejtsd el, de gyorssan.
2014. aug. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 lálá2000 válasza:
51%
Bocs a hibáért, szóval felejtsd el a Cerberost GYORSAN!
2014. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Ahogyan előttem is írták a Népszigeti kutyasuli egészen más volt 20 éve. A sok "rémhír" (amikről amúgy én itt olvastam először, hogy egyáltalán vannak ilyenek) szerintem abból az időből való. El nem tudom képzelni ugyanis, hogy egy tükör módszeres oktató rugdosná a kutyákat. Azt viszont már el tudom képzelni, hogy egy ex-rendőrkutyakiképző, akié eredetileg volt a népszigeti suli, az rugdoshatta. De ő már rég nincs ott, ahogy a módszerei se.


A Cerberosnak csak a honlapját láttam, de úgy tűnik náluk inkább a katonás rend az alapelv, ami szerintem egy öleb yorkie vagy egy alig 5 kilós havannai pincs esetén nem követelmény, viszont egy pitbullnál már igen. Mindenki azt a sulit választja, amelyik neki és a kutyájának a legjobb.

2017. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!