Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyasuli a jobb?...

Melyik kutyasuli a jobb? Cerberos vagy Népszigeti kutyaiskola? Indokokat is!

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 10. 17:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
64%
Kíváncsi lennék, hogy az népszigetes vagy bármilyen más oktató hogyan állít fel szabályokat egy éppen a menhelyről kihozott, altatás elől megmenekített, full agresszív kutyának, vagy akár más milyen kutyának, aki először van az iskolában és esetleg mindentől fél és semmi másra nem tud figyelni, mint arra,hogy hol lehet megszökni?! A szájkosár és a póráz nem a kutya és a gazda ellensége!
2011. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
81%
Egy ilyen kutyának nem kell szabály, se szájkosár, se póráz. A terület rendesen körbe van kerítve. A terápiás kutyák gyakorlott terápiás kutyák, kiskoruk óta problémás, rosszul kommunikáló kutyákhoz vannak szoktatva. Nagyon jól tudják, hogy az ilyen félős instabil kutyát hogyan kell csillapítani, és itt a terápia elején a munka oroszlánrészét a kutyák végzik, akik csillapító jelzésekkel, közömbösséggel gyönyörűen kinyitják a félős kutyát. Tudják hogyan kell elkerülni a konfliktust, nem konfrontálódnak.
2011. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
49%
Én nem azt mondom, hogy a népszigetesek módszerei rosszak, hiszen hogyan alkothatnék véleményt egy olyan módszerről,amit nem láttam, nem ismerek. Én csak a kérdező kérdésére válaszoltam,hogy igen a Cerberos Kutyasuli egy jó választás félős, agresszív kutyáknak és gazdijuknak. Mondjuk szerintem valamit azért még is csak tudhatnak, ha az agresszív kutyás témákban nagyon sok újság, rádió és Tv csatorna a Cerberos Kutyaiskola vezetőjének, Joó Istvánnak a véleményét kéri ki. Ezt nehezen lehet cáfolni!!!!
2011. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

"Kíváncsi lennék, hogy az népszigetes vagy bármilyen más oktató..."

Erre egy mód van, el kell menni és meg kell nézni...

2011. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
57%
Mivel meg vagyok elégedve a Cerberos sulival és maximálisan bízom a módszereikben, nem tartom szükségesnek, hogy ellátogassak a népsziget kutyaiskolába. Gondolom nekik is nagyon jó módszereik vannak, de mivel annó arra sem méltattak, hogy válaszoljanak levelemre, nem hozzájuk látogattunk el és nem az ő sulijukban bízom.
2011. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 badella ***** válasza:
65%
milyen érdekes, hogy a Népszigetis "terápiás" kutyák által megtámadott, véresre mart shar pei 6 hónapos kutya a Cerbiben rehabilitálódott, és mily érdekes, hogy a Cerberosban ilyen támadások nem történnek, és nem esik állatkínzási feljelentés sem ellenük, de a Népszigetisek ellen már nem az első történt meg, engem ez kissé elgondolkodtatna :-P
2011. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
46%

Az egyik ilyen feljelentésnél épp jelen voltam. Egy dobermann nekiugrott egy kistestű kutyának, és ezért kapott egy megtolást. Semmiféle fizikai fenyítés nem volt benne, még kannával se dobáloztak, csak mentek az oktatók, és hajtották a kutyát legalább fél óráig, mert az istennek nem ereszkedett lejjebb a farka egy fél centivel se. Ezt végignézte valaki a gáton, aki úgy érezte, hogy szerinte ez a szegény kutya most nagyon összetört lelkileg, és feljelentést tett. Arra persze nem gondolt, hogyha ezt nem teszik meg, akkor egy kiskutya fog összetörni és nem lelkileg.


Arra meg nagyon kíváncsi lennék, hogy melyik terápiás kutya "támadott"? Esetleg fajtát, nevet, gazdit tudnál mondani? Mert én végignéztem néhány terápiát, és ezek a kutyák senkinek még csak fel sem állnak, támadó viselkedés elől pedig kitérnek, még akkor is passzívak, ha földreteszi őket a másik kutya.

2011. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 badella ***** válasza:
58%

mivel épp kivizsgálás alatt vannak az állatkínzási feljelentések, érdeklődj az állatvédelmi szervezeteknél és a népszigetis oktatóknál. de nem a falkából való kihajtásért tették, hanem a kutyák kézzel,lábbal, más állattal történő testi fenyítéséért!

szerintem ez kicsit azért durva helyzet :-(

2011. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk ugyan válaszoltak a Népszigeti sulisok, el is mentünk, csak éppen 2 alkalom után közölték, hogy frissen mentett kutyám ideggyenge és persze ne adjam fel, de sosem lesz tökéletes... (Ja, és az egész úgy indult, hogy megpróbálták beklikkerezni, csakhogy az "ideggyenge" kutyám nem vett el jutifalit...és itt megállt a tudomány)

Aztán a futtatón ajánlotta valaki a Cerbit és elmentünk megnézni, úgyhogy én tudok mind a 2 suliról véleményt mondani:

A Cerbiben NEM kell szájkosár, csak az agresszív, magukra vagy másokra veszélyt jelentő kutyáknak, és nekik is csak az első pár foglalkozáson (utána már nem is nagyon van rá szükség). A kutyák elengedve vannak, csak a szituációs feladatok történnek pórázon. A hírhedt kanna pedig se nem fáj, se nem okoz sérülést! Cserébe viszont nem ütik-verik a kutyákat (mint egy szintén híres tüköriskolában voltam szemtanuja egy bull terrier ütlegelésének), nem használnak szögest, nem használnak elekrtomost és még sorolhatnám!


É igen, mi is kaptunk 1 hét kizárást! (Igen, a félős kutyámmal!) 1 hét múlva láttam a változást. Nem volt radikális, de elindult. 2 hónap szoci után elkezdhettük a kezdő tanfolyamot! És kiderült, a kutyám nem volt ideggyenge, csak éppen rossz helyen kezdtünk! Lehet szidni a Cerbit, csak éppen az eredményeik őket igazolják!

2011. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
77%

A Népszigeti kutyasulival kapcsolatban nincs tapasztalatom, de már 1,5 éve járunk - még - ivaros kankutyámmal a Cerberos kutyaiskolába. Elvégeztük az alap és a közép tanfolyamot is. Rengeteg jó tanácsot kaptam a Cerberosban, amiket megfogadtam és úgy gondolom, hogy a kutyám megfelelően működik és viselkedik, annak ellenére, hogy hiperaktív és nagyon nehezen lehet lemozgatni. Örülök, hogy a Cerberost választottuk, mert itt megtanultunk mindent, amire szükségünk lehet, de még mindig szívesen járunk ide a mai napig. Ha bármi gond van a kutyával, akár egészségileg, akár valami nevelési gond,amivel korábban még nem találkoztunk, akkor számíthatunk a segítségükre. Úgy gondolom, hogy a megfelelő szakemberekhez fordultunk.

A kannától az én véleményem szerint sem kell félni, mivel fájdalmat nem okoz - igen, kipróbáltam - viszont meg lehet vele előzni a bajt. Az alaptanfolyamon ez számomra egyértelműen kiderült. A kutyát egyszer nekünk is kellett zárnunk a falkánkból az oktatók tanácsára és nem lett tőle semmi baja, csupán megtanulta, hogy nem ki a főnök otthon és az utcán is. A kapcsolatunk a kutyával egyáltalán nem romlott, hanem sokkal inkább javult.

2011. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!