Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát vegán étrenden...

Lehet kutyát vegán étrenden tartani?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok!

Nincs kutyám és ha lenne, akkor sem vegán étrenden tartanám.


De én azt hittem, mint laikus, hogy a “teljesértékű” vegán kutyatáp, az itthon illegális.


Erre itt van ez.

Egy deka hús nincs benne.


[link]


És persze vannak negatív kommentek is alatta, de többségében pozitív, ilyenek:



“ Ez a legjobb tap a piacon! “


“ Premium húsos tápról váltottunk erre a tápra. Több vega/vegán tápot is próbáltunk korábban, de különböző okok miatt nem váltak be. Igazából az egyetlen ami megfelelő összetételű volt, gyomorsav túltengést okozott. Fel is adtam a próbálkozást, aztán egyszer véletlen rátaláltam erre a tápra. Összetevők alapján megtetszett és csupa jó értékelést olvastam róla. Kipróbáltuk és nem bántuk meg. A kutya energia szintje, szőrzete, végterméke ugyanolyan, vagy akár jobb is mint a premium húsos táp esetében “


“ Malinois kutyam masfel eve ezen a tapon van. Elkepesztoen gyonyoru bundaja van, elotte egy evig Orijen Tundrat kapott. Es ez a tap jobb. Az is nagyon jo, de ez... 35 kilometernyi turazas utan is jott es hozta a jatekat, hogy o meg rohangalni akar! Kiegesziteskeppen kap friss afonyat, parolt zoldsegeket, almat, kiwit, banant, basmati rizst, karfiolt, brokkolit, sutotokot. Tokeletes a verkepe, orvosilag kontrollalt kutya, ne hallgassatok a karogokra, igenis lehet kutyat vegan etrenden tartani! “


De a linken is elolvashatjátok...


Régebben, olyan 3-4 éve láttam, talán a fókuszban egy riportot, ahol azt mondták hogy a vegán táp az 3 hónap alatt megöli a kutyákat.


Most akkor mi a valóság?



2020. nov. 17. 01:09
1 2 3 4
 21/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%

#20


Nem, de úgy érzem a róka szívta meg :(

2020. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

20, meghalt.

[link]

2020. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
És ez a nő miért nem került börtönbe? Egyáltalán hogy tarthatott legálisan ilyen egzotikus állatot, ha láthatóan semmit nem ért hozzá és nem elégítette ki a minimális igényeit sem?
2020. nov. 17. 15:05
 24/35 anonim ***** válasza:
32%
A cikk szerint Spanyolországban nagyon lazák az állatvédelmi törvények :/
2020. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
26%

Csóri róka :(

Azt nem tudom milyen engedélyek kellenek ha kellenek sivatagi rókához, de nem egyszer láttam már ahogy valaki(k) borzalmas körülmények között tartott zöld leguánt, aligátorteknőst, leopárdgekkót, óriáskígyókat, kaméleonokat, medvét, farkast stb, díszhalakról már ne is beszéljünk. Vannak ilyen “rémtörténetek” szerte a világban. Szóval attól ,hogy be tudta szerezni még ez nem von maga után hozzáértést is, sajnos.

2020. nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Igen, de ahhoz hogy Magyarországon valaki például gepárdot tartson, ahhoz legalább egy biológus diploma szükséges és a megfelelő tartási körülményeket is ki kell hogy alakítsa, olyasmit mint egy állatkertben.


Gondolom hasonló vonatkozik itthon a sivatagi rókára is.


Az egy dolog, hogy valaki illegálisan tartja otthon, de ha influenszerként kirakja ezt és azt is, hogy nem hajlandó rendesen etetni akkor azért megbüntetnék (szerintem).

2020. nov. 17. 16:44
 27/35 anonim válasza:
76%
hát nagyon ártanál vele neki
2020. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
59%
Nem ez életem legnagyobb problémája de amúgy miért lettem így lepontozva, főleg a 25-ös kommentem ? Mi rosszat mondtam ami nem hasznos a kérdés szempontjából ? :/
2020. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
24%
Nem mi hanem hol. Trollok hazajaban irtal valamit
2020. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%

#29


Utána visszanéztem a korábbi válaszokat s látom ,hogy szinte mindenkit lepontozott egy 48 és egy 60%-os fagyökér. Az ilyennek minek kötik be a netet ? Nem bosszant különösebben, de úgy belerondít mikor látom más kérdéseknél is ,hogy valaki ír egy amúgy hasznos választ de jön pár ilyen megboldogult s lepontoz mert ha nekik sz@r az életük akkor másba is megpróbálnak belerúgni.

2020. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!