Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát vegán étrenden...

Lehet kutyát vegán étrenden tartani?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok!

Nincs kutyám és ha lenne, akkor sem vegán étrenden tartanám.


De én azt hittem, mint laikus, hogy a “teljesértékű” vegán kutyatáp, az itthon illegális.


Erre itt van ez.

Egy deka hús nincs benne.


[link]


És persze vannak negatív kommentek is alatta, de többségében pozitív, ilyenek:



“ Ez a legjobb tap a piacon! “


“ Premium húsos tápról váltottunk erre a tápra. Több vega/vegán tápot is próbáltunk korábban, de különböző okok miatt nem váltak be. Igazából az egyetlen ami megfelelő összetételű volt, gyomorsav túltengést okozott. Fel is adtam a próbálkozást, aztán egyszer véletlen rátaláltam erre a tápra. Összetevők alapján megtetszett és csupa jó értékelést olvastam róla. Kipróbáltuk és nem bántuk meg. A kutya energia szintje, szőrzete, végterméke ugyanolyan, vagy akár jobb is mint a premium húsos táp esetében “


“ Malinois kutyam masfel eve ezen a tapon van. Elkepesztoen gyonyoru bundaja van, elotte egy evig Orijen Tundrat kapott. Es ez a tap jobb. Az is nagyon jo, de ez... 35 kilometernyi turazas utan is jott es hozta a jatekat, hogy o meg rohangalni akar! Kiegesziteskeppen kap friss afonyat, parolt zoldsegeket, almat, kiwit, banant, basmati rizst, karfiolt, brokkolit, sutotokot. Tokeletes a verkepe, orvosilag kontrollalt kutya, ne hallgassatok a karogokra, igenis lehet kutyat vegan etrenden tartani! “


De a linken is elolvashatjátok...


Régebben, olyan 3-4 éve láttam, talán a fókuszban egy riportot, ahol azt mondták hogy a vegán táp az 3 hónap alatt megöli a kutyákat.


Most akkor mi a valóság?



2020. nov. 17. 01:09
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
75%

A 48%-os az egész állatos kategóriában osztogatja a pirosakat témától függetlenül. Minden kérdésen végigmegy és senki nem ússza meg :D

Gondolom kollektíve utálja az állatokat és ez az ő kis bosszúja :D Mivel élete nincs. Egész nap itt lóg és ez a legnagyobb öröme az életben.

Csak a zseniális agyával azt nem tudta összerakni hogy ezzel nem a többieknek árt hanem saját magának, mert nem ismeri a pontozási rendszert :D

Egyre kevesebb lesz a százaléka, ezért egyre kevesebb vizet fog zavarni. Ha valaki olyan választ pontoz le amit a többiek felpontoztak, akkor csökken a százaléka.

Kérdező, ne haragudj az offért.

2020. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
55%

Off


#31


Én mostanáig egy 50%-ossal láttam ugyan ezt, lehet ő az. Azóta esett egy kicsit.

Kedves 48%-os én hiszek benned! Meg tudod csinálni, tiéd lesz a legalacsonyabb értékelési százalék a GyK-n! Ne felejts el néha baromságokat kommentelni ,hogy mind a kétféle százalékod zuhanjon, ne csak a “x%-ban hasznosan értékelsz válaszokat”.


Amúgy tényleg bocsi Kérdező az offért.


On

2020. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
60%

Én alapvetően pártatlan vagyok a témában, és csodálkozom, hogy itt mindenki csak véleményt mondd egy tudományos témában, ahol véleményeknek nincs helye, mert teljesen objektív.

Az igaz, hogy a kutya ősei mindenevők, és a zápfoguk is tarajos, de ez önmagában csak azt mutatja, hogy a kutya ragadozónak fejlődött ki. De ez a tény még önmagában nem zárja ki azt, hogy növényevő diétán is élhet teljes és egészséges életet. És ugye itt a kérdés nem az volt, hogy a kutya alapvetően ragadozó-e, hanem hogy élhet-e vegán étrenden. Nem ugyanaz.

Én azért nem tennék kizárólag a fogak alapján kijelentéseket az emésztőrendszer működésére.

Ahhoz, hogy a kérdést meg tudjuk válaszolni, valószínűleg vegán és nem vegán kutyák laboreredményeit kéne évekig összehasonlítani, nem tudom, hogy vannak-e már eredmények ilyen téren.

De tudományos kutatások nélkül én egyik oldalt sem tudom támogatni, mert az, hogy mit hiszek, itt teljesen lényegtelen.

2020. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Erről a vegán kutya témáról mindig az a youtube videó jut eszembe, amikor egy talk showban egy elmebeteg nő váltig állította, hogy az ő kutyája "saját döntéséből" vegán .Utána leraktak a kutya elé egy tanyér nyers húst, meg egy tányér zöldséget, tippeljetek melyikre vetette rá magát :D

A kutya ragadozó . Fogyaszt gyümölcsöket és zöldségeket is ha hozzájut , de ezek kiegészítő ételek .A feltáratlan növényi részeket rosszul emészti . Vegán étrenden tartani olyan, mintha te kukoricán meg füvön élnél.

2020. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nem láttál még marketing kommentet? A terméket forgalmazó cég íratja ezeket bérírókkal. Azt hittem, ezt mindenki tudja már, de ezek szerint még mindig sokan beszopják ezeket.
2022. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!