Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt, akinek inzulinreziszt...

Van itt, akinek inzulinrezisztenciája van és vegán étrendet tart? Miből áll a havi étrendetek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Jelen. Nem biztos, hogy követendő példa, de én így eszek:


Reggeli:

Zabkása: kevés zab, nem tiltólistás gyümölcs, olajos mag, fahéj/holland kakópor +meleg víz.


Ebéd:

Változatos. Valamilyen hüvelyesből főzelék, valamilyen ragu, grillzöldség, hüvelyesek. Ezeket szoktam kombinálni. Pl: lencsefőzelék zöldségfasírttal, csicserborsópörkölt, paradicsomos-zöldséges ragu, ilyesmi.


Vacsora:

Én spec. kenyeret szoktam enni humusszal, babkrémmel, házi mogyoróvajjal, stb.


Nasi: valamilyen saláta.


Mindent magam készítek, akár napokkal előtte, de valszeg így is túllépem a 160g szénhidrátot. Egy ideig számoltam, aztán meguntam, és azt eszem, ami jól esik, hallgatok a testem jelzéseire.

2020. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon örülök, hogy írtál! Köszi az infót. (Sajnos én nem ehetek hüvelyeseket és gabonaféléket sem, mondjuk zabot szoktam, de elvileg tilos - más betegség miatt.)
2020. jún. 17. 15:39
 3/4 anonim válasza:
Szia! Nekem ugyan nincs inzulinrezisztenciám, de van egy fb csoport(Teljes értékű növényi étrend néven találod), ahol nagyon sok tag él együtt ezzel, sok receptet, ötletet és tapasztalatokat szoktak megosztani, nagyon lelkesek. :)
2020. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen ezt az információt! Nagyon aranyos vagy, hogy megírtad!
2020. júl. 6. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!