Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bevállaljam?

Szerintetek bevállaljam?

Figyelt kérdés
Szóval az egyik barátom ma azt irta nekem hogy volt egy magyar vizsla kutyája és születtek neki kicsinyek de az anyjuk belehalt.A kölykök most 2 hetesek.Arra gondoltam hogy az egyiket magamhoz veszem. Szerintetek jó ötlet? van már egy keverék kutyám amit imádok.Törődni tudnek veluk.
2010. aug. 10. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ténleg a barátodnál történt ez vagy egy közösségi oldalon írta ki üzifalra? Mert az már egy több éves írás ami azóta is kering, már rég nincsenek meg a kiskutyák(12 kiskutya, 2 hetesek, cumiztatni kell őket...és a végén egy e-mail cím).
2010. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 6-8 hetes koráig a testvérétől sem lenne jó elválasztani. Gondold át: van elég időd, energiád törődni 2 kutyával?
2010. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát kényszer nagy úr, ezért ha más nincs külön is felnevelhetőek, de tényleg nagy hacacáré felnevelni egy icirke picirke csöppséget....

kell neki venni tejport, minőségit (és természetesen csak kutyáknak gyártottat, ne emberit, mert nincsen meg neki benne a legfontosabb tápanyagok ahhoz, hogy rendesen fejlődjön, és egészséges kutyussá nője ki magát)

persze ha egyéb dolgod nincs, pl. jogsi, meló akkor szerintem érdemes megpróbálni ha tényleg nem hakni.... a lényeg hogy lámpa alatt, melegben tartsd, mi infrát szoktunk alkalmazni, majd később általános villanykörtére

cseréljük azt, a kiksutyát kiscumiból (én már láttam speckó darabokat) vagy fecskendőből etesd, úgy h kényelmesen le tudja nyelni a kicsike a tejet, szóval apránként adagolni neki, mert ha félre megy és esetleg melegebb a kelleténél, akkor tüdőgyuszit is kaphat, és itt a másik fontos dolog h ne legyen forró, legyen testhőmérséklet, ( ahogy az anyák is, a csukló belső felére csepegtetve vizsgálják mennyire hűlt ki a folyadék stb) ha forró, vagy túl meleg, akkor leégeti a nyelőcsövét, ami végzetes számára. jah és tényleg nagyon fontos, hogy ne siesd el az etetést, nem kell az egész adagot egyszerre legyűrni a torkán, mert nem jó tünet az sem, ha orrán folyik vissza a tejci.

a hasiját simogatni kell, ha nem jó az emésztése, gyengéden masszírozni, hogy az ürítése elinduljon.

ha teszel alá rongyot, törölközőt egyéb puha textilt, gyakran nézz rá, nehogy túlságosan belefúrja magát, mert

akkor meg is fulladhat alatta. ha sokat vinnyog és am is meleg van lehet h a lámpától már minden baja van...és a kis helyén( sejtem dobozkában nevelgeted míg picike, biztosíts neki olyan részt is, ahova elkúszhat ha melege van a lámpa alatt, de lehet az is hogy éhes...gyakran kell etetni, és éjszaka is!!!!!!!!!!mivel picike gyors az anyagcseréje, és hamar leesik a vércukra ami végzetessé is vállhat számára!!.szerintem nagyon hálás és szép dolog felnevelni egy picike kis kutyát:)

nekemis volt ebben részem, és imádom h most önfeledten egészségesen ugrál szalad a kis hiperaktív 1éves kutyám:)

büszke vagyok rá, és örülök hogy szépen fejlődött!!



sok sok sikert, ha úgy döntesz hogy mégis megpróbálod:):)

2010. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

A kutyák nagyon ritkán szoktak belehalni a szülésbe. Valószínűleg már az anyjukkal is valami gond volt.

Vagy nem figyeltek rá, orvos nem látta. Ezek alapján a kölykök sem részesülhettek jobb nevelésben. Nem volt anyjuk, akik megtanítaná őket kutyamód normálisan viselkedni, nem értik más kutyák jelzéseit. Gondolj bele, hogy szeretnél-e egy esetleg testi-lelki sérült kutyát magadhoz venni.

2010. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:33


2 hetes a kiskutya ő még nem nagyon maradt le a szocializációról... Írta hogy van még egy kutyája az majd segít neki!

Kérdezőnek: Ha van rá elég időd és módodban áll hogy felneveld akkor hajrá!:)

Mi hecián szatyorba bekötve találtunk egyszer egy kiskutyát a kuka mellet neki még a szeme sem volt kinyílva!A kutyám nevelte fel szinte és nagyon jó kutya lett belőle!Egyáltalán nem lett "testi-lelki sérült" ( ekkora baromságot még nem hallottam... )

2010. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha időm, helyem és energiám engedné, biztos belevágnék!!
2010. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:54

Igazad van, kapkodva olvastam.

Valahogy úgy értettem, hogy 2 hetes korukban halt meg az anyjuk és most már idősebbek.

Kicsit elgondolkodtam rajta, hogy jó lenne-e a kicsit elhozni a tesóktól. Ha van az alom mellett egy felnőtt kutya, akkor jobb lenne nekik együtt. De ha nincs, akkor az összesnek szüksége lenne egy pótmamira.

2010. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!