Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sose volt kutyám de kedvem...

Sose volt kutyám de kedvem lenne eszénként sétálni a kutyussal sőt reggel is.Milyen kutyát vegyek, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

mostani helyzet:

majdnem 8hónapos kismama vagyok, de nagyon kellene egy kutya!

Fogalmam sincs milyet vegyek, ki milyen kutyát ajánlana és miért ?

Egyrészt most nagy a hasam nem szeretném ha "elhúzna" egy nagy kutya, vagyis nemnagyon szabad erőlködjek.


Van házunk, udvarral igy egyáltalán kimehetek a kutyussal majd, nem fognak szólni a rendőrök hogy az udvar miért nem elég?



2020. nov. 19. 17:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb legyen meg a baba, szokjátok az új helyzetet, az is hajtós lesz, aztán amikor már a gyerek mellett úgy érzitek, hogy nem purcantok ki, akkor kezdjetek el szétnézni menhelyeken, fajtamentéseknél, esetleg jelentkezzetek ideiglenes befogadónak.
2020. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
96%

Van egy olyan alap szabály, hogy vagy a kutya, vagy a gyerek legyen már 3 éves. Mert egy csecsemő mellett sem időd, sem energiád nem lesz a kutyára.


És nem a napi 1 óra sétára, hanem:

- a szobatisztaságra szoktatásra vonatkozik (ez napi 10-15 levitelt jelent 3-5 hónapon át! Addig hova teszed a gyerekedet?)

- a nevelésre vonatkozik (hogy fogsz csecsemő mellett azzal foglalkozni, hogy a kutya ne rágja szét a dolgokat, ne ugasson, ne rohangáljon, ne ugráljon fel mindenre és mindenkire, ne harapjon mindenkit véresre fogváltáskor.

- a kutya életmódjának beállítására vonatkozik, ami kb 1-1,5 év. És addig a kutya bizony nem fog pihenni, akkor, amikor tele van energiával. Addig naponta 6-7 alkalommal le kell vinni, addig rengeteget kell tanítani és lefárasztani fejben, fizikailag is.

- kutyaovira, kutyasulira vonatkozik, ahova kezdőként járnotok kell.


Hidd el, hogy kezdőként, amikor fogalmad sincs, hogy hogyan kell szocializálni a kutyát vagy hogyan kell leállítani azt, amikor rád morog, visszakap rád, esetleg elrohan macska/kutya után, semmi energiád nem lesz ezekre a problémákra! Egy kicsit próbálj meg felelős szülőként és leendő felelős gazdaként gondolkozni!


(Egyébként azt tudod, hogy alsó hangon is havi 30-40.000 ft-al kell számolni egy kutyára? Persze ha teljesen egészséges és nem lesz semmi hirtelen betegsége - ami ritkán jellemző.)

2020. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Mióta korlátozás van mindenki este akar menni mindenhova
2020. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
95%
23-as mindig az kell, amit nem lehet💁🏼‍♀️ barátnőm is károgott múltkor nekem hogy jaaaj, mindent bezártak, jaaaj éjféli kijárási tilalom. Aztán meguntam és rákérdeztem "miért eddig hova jártál, ahova most nem tudsz"... Hát végülis sehova 😆 de a tudat hogy már nem is lehet
2020. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
79%
Kismamaként semmilyet szerintem.
2020. nov. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz energiád az újszülött baba mellett reggel meg este sétálni kutyussal, vagyis időd nem lesz. A picibaba eleinte 2-3 óránként eszik, neked folyamatosan kelni kell hozzá, és szusszanàsnyi időben örülni fogsz ha te is alhatsz majd egy picit. Aztán ott lesz még a háztartás, főzés, takarítás a babàhoz is eleinte mindent fertőtleníteni kell. Akár szoptatsz akár tápszeres lesz, a kisbabád 0-24 elfoglaltsàgot jelent majd.


Én értem hogy most kedved lenne kutyàval sétálni de belegondoltàl mivel jár mindez? Én is a plüss kutyát javaslom mint előttem már írták. A babát is levegőztetni kell, őt ki viszi sétálni ha te a kutyàval akarsz.


Vagy kamu a kérdés vagy előre sajnálom a babát is és a kutyát is.

2020. nov. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap és megszületik a baba, vele tudsz sétálni eleget babakocsival 🙄


A kutya nem egy eszköz, mint egy canga, hogy sportoláshoz megveszem, ha kell előveszem.

2020. nov. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
84%
Unatkozol, nem tudsz mit kezdeni magaddal és ezért kellene egy kutya? Bírd ki azt a kis időt, ha megszületik a gyerek, akkor nem fogsz unatkozni.
2020. nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Húha, én mindenképpen próbálnálak most róla lebeszélni. Elhiszem, hogy most úgy érzed, de kicsi baba mellett még egy frissen befogadott kutyára nem valószínű, hogy lesz időd. Tesómon láttam, hogy terhesen lelkesen kutyázott (az én kutyámmal), mert erre volt igénye, de szülés után hetekig annyira kész volt, hogy szinte csak a gyerek ellátására volt képes. Évekig szeretett volna kutyát, akkor érezte úgy, hogy felelősen vállalni tudnak egyet, amikor már a legkisebb gyerek is 7 éves volt.

A másik, hogy még egy közepes testű kutya is el tudna rántani, mert egyrészt este most már lehetnek fagyok, másrészt terhesen az egyensúllyal amúgy is lehetnek bajok. Egy kutyát megnevelni nem két perc, egy frissen befogadott kutyánál különösen előfordulhat olyan, hogy fellök vagy elránt. A végén már lehet, hogy erőd sem lenne annyit menni vele, amennyit igényelne.

Ha mindenképpen kutyázni szeretnél, próbálj szerintem egyezkedni valamelyik szomszéddal, hogy elvinnéd a kutyáját egy körre, de félek, hogy ha újonnan sajátod lenne az sem neked, sem a kutyának, sem a babának nem lenne most jó.

2020. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
rendben ,köszönöm szépen
2020. nov. 21. 09:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!