Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sose volt kutyám de kedvem...

Sose volt kutyám de kedvem lenne eszénként sétálni a kutyussal sőt reggel is.Milyen kutyát vegyek, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

mostani helyzet:

majdnem 8hónapos kismama vagyok, de nagyon kellene egy kutya!

Fogalmam sincs milyet vegyek, ki milyen kutyát ajánlana és miért ?

Egyrészt most nagy a hasam nem szeretném ha "elhúzna" egy nagy kutya, vagyis nemnagyon szabad erőlködjek.


Van házunk, udvarral igy egyáltalán kimehetek a kutyussal majd, nem fognak szólni a rendőrök hogy az udvar miért nem elég?



2020. nov. 19. 17:44
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

A gondolat továbbra sem hagy nyugodni..

lehet azért mert nagyon magányos vagyok , és folyton előjön ez a kutyás gondolat..

Család, barátaim messze vannak mert pár évvel ezelőtt elköltöztunk a férjemmel.

Ö este későn ér haza épp enni és aludni, csajok akiket megismertem a környezetemben nem belevalósak, nem szeretnek kimozdulni.

Az ellenkező neműekkel is barátkoztam mert edzőterembe dolgoztam, de mindig az lett a vége h többet akarnak barátságnál, igy újra és újra ittvagyok egyedűl és ha nincs emberi lélek akivel mehetnék egy kutya is megtenne mert a közelunkben van egy nagy rét is ahol lehetne sétáltatni..

Lenne egy vadászkutya apósomnak amit lehet nekunk adna, vajon az jó ötlet lehet?

2020. nov. 21. 12:24
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne jó ötlet a vadászkutya? Azzal baromi sokat kell foglalkozni és mozogni. Nem rakhatod fel a polcra ha a gyerek megszületik és nem lesz energiád annyit foglalkozni vele.
2020. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
jó akkor milyen kutyát tartsak?
2020. nov. 21. 13:07
 34/40 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Kérdező, ha még csak tervben lenne a gyerek akkor talán azt mondanám ,hogy legyen kutyád, s mire meg is születik a kicsi addigra már összeszoktok, meg lenne a napi rutin stb. De így ,hogy ~1 hónap s jön a baba semmilyen kutyád ne legyen. A kutya is gyakorlatilag egy gyerekkel ér fel, pláne ha kölyök. Majd ha megszületik a baba s lesz legalább 2-3 éves akkor gondolkozz kutyában. Ezt kellene megérteni ,hogy akármennyire égsz a vágytól felelős gazdiként (és szülőként) le kell mondj a kutyázásról egy időre ebben a kritikus időszakban.
2020. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
értem, bérelni vajon nem lehetne?
2020. nov. 21. 13:28
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Menj menhelyre szerintem onkenteskedni, az jo megoldas lenne!
2020. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a pici időt bírd ki, utána már nem leszel az!
2020. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkel lesz időd foglalkozni bőven, szerintem koncentrálj arra. A kutya megvár. A bökkenő az, hogy - mint korábban is írtam - felelős kutyatartás ott kezdődik, hogy képzés és a kutyát az első évében kell igazán nevelni, tanítani. Emellett nem igazán van idő csecsemőre. Másik oldalról: A csecsemővel az első években állandó foglalkozás van, főleg az első időkben, amikor képes éjjel is felébreszteni az embert a sírásával. Nem lesz mellette idő a kutyával foglalkozni. Szerintem egyértelmű, hogy vagy ez vagy az, a kettő egyszerre nem jön össze.
2020. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
94%
Azért akarsz kutyát, mert nyolc után is elmehess ki a négy fal közül, vagy gyerekvállalást bántad meg, és menekülni akarsz a kutyába?
2020. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Én sem rossz akaratból mondom, hogy nem jó ötlet a kutya, de hidd el, hogy nem jó ötlet. Gondolj bele, a kutyának az első éve a legmeghatározóbb tényező nevelési szempontokból. Ha az első évében nem tanítod és neveled megfelelően, onnantól b*szhatod kb, neveletlen lesz, rossz berögződései és szokásai lesznek, ami semmi jóhoz nem fog vezetni. Kb mintha két gyereked lenne egyszerre, az az érzés lesz, hiszen mindkét élőlény majd szeretné a törődésed, és ahogy írtad, a férjed este esik haza éppen, enni, aludni, tehát segítség 0, így azért egy gyerekkel is nehéz lesz, nem hogy kettővel. Azért én sajnálom helyzetedet, hogy magányosnak érzed magad, beszélhetnél erről a férjeddel, hogy ez így nem oké, nehogy depressziós legyél, pláne a szülés után befarsulj teljesen. A többi rokonnal nem tudom mi a helyzet, de én nem venném jó néven ezek után, hogy míg terhes voltál sz-rtak volna "rád nézni", vagy érdeklődni felőled hogy hogy vagy, kell-e társaság vagy segítség, (mert aki ilyen magányos, szerintem ha valaki keresi érzi rajta) aztán babázni meg majd mennek. Beszélj erről a férjeddel, a kutyás dolgot meg jegeld szerintem, "kutya bérlés" pedig nem hiszem hogy létezik. Ezért sem ajánlom a kutyát neked, mert ebből a kijelentésből is érződik, hogy neked csak elkeseredettségedben, ideiglenesen kellene a kutyus.
2020. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!