Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tud barátkozni a husky a...

Meg tud barátkozni a husky a cicákkal?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiskutyát és láttam pár gyönyörű, mentett kis husky jellegű kutyát. Viszont nagyon sok rosszat hallottam a fajtáról olyan szempontból, hogy nem tolerálják a macskákat. Sajnos nálunk nem elég, ha a sajátjainkkal vannak csak jóban, de van egy kis kolóniánk (mind tesztelt, élősködőirtott, ellenőrzött cica) és van pár, aki alkalmanként egyszer megjelenik enni, tehát olyan kutya kéne, amelyik a betolakodó cicáknak sem árt. Szerintetek meg lehetne nevelni, vagy inkább mondjak le róla?

2020. nov. 22. 19:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha olyan kutyát akarsz, amelyik megtűri a "betolakodókat", akkor az agyhalottak közt keresgélj... Nyilván hozzá lehet szokatni őket az állandó jelleggel ott élő cicákhoz, de ne várd, hogy minden szembejövőt képen nyaljon örömében.
2020. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha egészen kicsi kora óta együtt van a cicákkal akkor megszokja őket (remélhetőeg).

Nekem tacskóm volt és pici kora óta macskákkal volt körülvéve ezért sose bántotta őket, de mondom, az tacsi volt nem husky💁

2020. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

A huskynak hatalmas vadászösztönnel rendelkezik.

Olvas utána, jobban a fajtának. Én mindenesetre nem ajánlom a husky macskák mellé. Ismerek vagy 6 husky gazdát, ők például arról szoktak panaszkodni, hogy a kutya megfogja a macskát, stb. És ezt egy huskyknál foglalkozó tapasztalt ember mondta, hogy nagyon nehéz hozzászoktatni ehez a fajtához a cicákat.

2020. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#1: A szamojéd például mindenkit imád általánosságban. Nekem pedig nem őrző/védő kutya kellene, hanem egy társ igazán. Szeretnék örökbefogadni, nem venni, viszont a nagy termetű kutyák amik érdekelnek (husky, akita, kaukázusi, bernáthegyi) potenciálisan nagy veszélyt jelentenek az itteni cicákra. Szobacirkálót viszont nem szeretnék.

Akkor veszett ügy és inkább ne legyen?

2020. nov. 22. 19:38
 5/19 A kérdező kommentje:
3: Elég sokat olvastam utána. Arra lettem volna kíváncsi, hogy lehet-e ránevelni vagy nem (nem pedig az alapvető általános jellemzőjére), de erre már megkaptam a választ.
2020. nov. 22. 19:39
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ránevelni. Hogy akarnád? Rászólsz, valahányszor megugat egy kóbormacskát?
2020. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Kezdetektol szoktatni kell a macskahoz, folyamatosan figyelmeztetni kell, hogy a cica barat es nem bantjuk. Neveles kerdese az egesz.

Nekem kajom van es tokeletesen kijön a macskakkal, utcai cicákkal is es a videki macskakkal sincs semmi baja.

Sosem engedtem, hogy csak gondolatban is rainduljon a macskara, ha latom, hogy a macskaval foglalkozik folyamatosan visszafogottsagra intem. Sosem engedtem, hogy semmilyen allatra ragerjedjen. Senkit nem banthat es kesz. Jelzi a sunit, de nem bantja … kiszurja a mokust, de nem probalja elkapni … nezi a madarakat (egyedul a varjukat engedem kergetni).


Huskyt nem lesz egyszeru gatyaba razni, de ha megneveled semmi gondod nem lesz vele.

2020. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, itt a válasz. Ha, macskákhoz akarod rászoktatni a kutyát, akkor válasz másik fajtát, aminek nem nagy a vadász ösztöne.
2020. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem volt még kutyám. Sok dolgot lehet tanulni a kutyasuliban, meg az oktató is biztos tud segíteni, de ha ilyen nehéz megnevelni őket, akkor nem fogom veszélyeztetni a többi állatot itt.

Aztán majd meg látom,lesz-e bármilyen kutyám

2020. nov. 22. 19:55
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Vokt husky kutyám. Csak a saját cicát tűrte meg. Egyszer betévedt egy szegény idegen cica. Időm sem volt reagálni, olyan gyorsan elintézte. :(
2020. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!