Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megy a szobatisztaság?!

Nem megy a szobatisztaság?!

Figyelt kérdés
8 hetes kora óta tanítjuk szobatisztaságra. Lassan 20 hetes. Ha kint pisil, nagyon megdícsérjük, ha bent, megszidjuk. Már nagy javulások vannak, legalább nem kakil be, de napi 1-3 alkalommal még mindig bepisil. Kezd az idegeinkre menni. Napi 8 alkalommal levisszük, nagyjából mindig ugyanakkor, de teljesen váratlan időpontokban bepisil. Ha pisilnie kell, nem jelez. Vigyük le gyakrabban? Mit csináljunk másképp? Amúgy nagyon sokat is iszik.
2020. nov. 26. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Baba, nem tudsz mit csinalni, alig 4 hónapos. Türelem, türelem és türelem.
2020. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos. Kicsi még.
2020. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idő telik el két séta között és mennyi idős a séta? Lehet, hogy nem vártok eleget sétáknál, hogy pisiljen. A másik lehetséges ok, hogy izgatottságában pisil be. Ez kifejezetten jellemző a kiskutyákra. Egy idő után benő a fejük lágya. Ne játszatok vele túl durván, vagy terítsétek le a játszórészt kutyapelenkákkal. Éjszaka szoktak még lenni balesetek?
2020. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#4, kicsit félrenézted a kategóriát szerintem...kutyákról van szó, nem ember babákról :D
2020. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Türelem, kicsi még. Az enyémet 4-5 hónaposan fogadtuk be (mentett), még oltásai se voltak, tehát ki se tudtam vinni...a felmosó hozzá nőtt a kezemhez. :D 6 hónapos korára kb. rendben lesz már, de örömében még akkor is becsurizhat. Kitartás, nem tart örökké.
2020. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Megszidni szerintem fölösleges. Ha bepisil, dorgálás helyett vigyétek ki azonnal sétálni.
2020. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a setalasok legyenek egy kicsit hosszabbak.
2020. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Alig négy és fél hónapos, nincs még itt az ideje a kétségbeesésnek.

Ha állandó felügyelet mellett van, akkor meg lehet próbálkozni a kenneltréninggel, nekünk az sokat segített. Kölyökkutya ciklus: alszik, pisil-kakil, játszik, megint alszik. Aludni a szobakennelbe járt, és ha aludt, rácsuktam, így könnyen észrevettem, hogy mikor ébred és vittem le azonnal.

Amúgy meg kell mondjam, hogy a mi kutyánk szobatisztaságán az dobta a legtöbbet, amikor egyszer a békésen földön ülve vacsorázó párom mellett sikerült elengednie magát. Ő ezen hirtelen annyira felháborodott, hogy kiabált egy sort, és akkor valahogy leesett a kutyának, hogy ez gáz. Utána már nem pisilt be, valószínűleg a lényeg itt a tettenérés volt, utólag leszidni tök felesleges.

2020. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez csak megfogalmazas kerdese .... ha azt mondod mondantol, hogy a szoba az udvar es az udvar mostantol szoba .... azonnal meg is van a szobatisztasag :)))
2020. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mondantol=mostantol
2020. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!