Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoba tisztaságra nevelés?

Szoba tisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés
Tegnap találtunk egy kb 4-5 hetes Amstaff kölyköt(kislány).Na most többségben kint végzi a dolgát viszont néhányszor bent a szobában végzi el a dolgát.Tudom,hogy még nagyon fiatal de a családom elég nehezen viseli azt,hogy néha még bent píszkít.Ettől függetlenül mindenki nagyon szereti viszont ezt a problémát orvosolni kéne.A válaszokat előre is köszönöm!

2020. nov. 30. 10:09
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
A család nagyon elégedett Nala-val!☺️
2020. dec. 2. 14:19
 22/42 anonim ***** válasza:
77%

Találtátok vagy elhoztátok? Voltatok dokinál?

Nem akarok én lenni az ünneprontó csak gondoltam szólok. Ha találsz egy kutyát (nyakörv nélkül), akkor kötelességed, elösszőr orvoshoz vinni, chip olvasásra (mostanában már a benzin kutakon is van chipp olvasó). Ha az orvos tallá chipet, akkor (ha jó körülmények között élhet) vissza kell adni a gazdájának. Ha nincs benne chipp akkor pedig a megtalálónak, 2 hétig minden erejével keresnie kell a kutya lehetséges gazdáját. Beszélni kell állatmentőkkel, hátha ismerik, ki kell rakni a netre, hátha a gazda megtalálta, plakátokon kell, állatorvosi rendelőbe járni stb. Szóval mindent meg kell tenni abba a 2 hétbe, hogy aki meg akarja találni az elveszett kutyáját, az megtudja. De az is a meg találó feladata, hogy a valós gazdinak adja vissza (szóval pl képet mutatni a kutyusról, vagy elhozni a nyakörvét, oltási könyvét stb). Ha 2 hétig nem jelentkezik érte senki akkor lehet új gazdit keresni neki/megtartani.

Egy 4-5 hetes kiskutyának az anyja mellet lenne a helye. Így érdemes lenne megkeresni a gazdát, és legalább addig visszaadni az anyja mellé amíg el nem lehet választani. Amúgy honnan tudjátok hogy 4-5 hetes? Ha értetesz a kutyákhoz, hogy meg tudd mondani hogy hány hetes (fogazatból, méretéből, viselkedésből stb), akkor tudjátok hogy egy ilyen fiatal kutya még nem tud csak szilárd ételt enni. Ráadásul ilyenkor kezd el szocializálódni.

Ne haragudj hogy ezeket le írtam, csak szeretném ha tisztába lennétek vele, hogyha tényleg találtátok akkor nem biztos hogy megtarthatjátok.

2020. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Elmentünk vele orvoshoz!Nem volt benne chip és egy rossz dobozban volt egy csomó pisiben és kakiban!Gyanítom többen lehettek mivel a ládában más színű szőr is volt!
2020. dec. 2. 18:03
 24/42 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm☺️!Állatorvosnak tanulok tudom mit várhatok el egy kutyustól és azt is mit nem!Ez a szobatisztaság dolog elég korán megtanítható viszont kicsit elbizonytalanodtam!Az állatorvos azt mondta mivel rossz környéken találtuk tartsuk meg!
2020. dec. 2. 18:06
 25/42 A kérdező kommentje:
És a holnapi naptól már papíron is az enyém lesz🥰
2020. dec. 2. 18:11
 26/42 A kérdező kommentje:
Emelett az állatorvos közölte hogy az innen talált kutyáknak sosincs gazdija!
2020. dec. 2. 18:13
 27/42 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Tegnap este jelzett a gazdi!Az anya kutya halott és ezért azt látta jobbnak ha kirakja a kölyköket az utcára(Nem értem miért)!Azt kérte ő is, hogy tartsuk meg mert nálunk jó élete lesz!(Sajnos nagyapám ismeri az illetőt és elmondta, hogy milyenek a körülmények!)Azt is elmondta,hogy Nala testvérei már mind meghaltak vagy a gazdinál vagy abban a dobozban étel nélkül.Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!Mindent megteszek, hogy Nalanak jó élete legyen!🥰
2020. dec. 3. 05:41
 28/42 anonim ***** válasza:
67%
Milyen szivet melengeto tortenet. ❤️ Nagyon sok boldogsagot fog adni. Nagyon okos kutyak. Szerencse,h te megerted,h a rovidszoru kutya,plane az ilyen kicsi nem valo kertben tartasra.
2020. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
28-as nagyon köszönöm!🥰Úgy tervezem, hogy nagyobb korában sem maradhat kint télen pláne nem éjszakára!Nagyon játékos!Nagyon remélem, hogy erről a harapdálásról is leszokik majd!(Természetesen idővel hiszen ennyi idősen még a testvéreivel és az anyjával kéne játszania!)🥰
2020. dec. 4. 07:47
 30/42 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretném ha mindennél boldogabb élete lenne, egy ilyen tragikus előélet után!De ehhez az kell, hogy ő is betartson szabályokat amit ügyesen el is kezdett☺️A tegnap éjszaka első felét a matracán töltötte csak az este másikfelében kéretőzött fel hozzám
2020. dec. 4. 07:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!