Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttató - ez probléma?

Kutyafuttató - ez probléma?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök labim, akivel járunk kuyafuttatóba. Nagyon barátkozós, túlságosan is, minden kutyához rohan játszani, de az emberekhez is odegy simit begyűjteni.

A problémám, hogy sok gazdi például labdázik, trükközik a kutyájával, aki pedig maximálisan a gazdira figyel és nem akar más kutyával játszani. Az én kutyám ilyenkor nem érti meg, hogy nem akarnak vele kergetőzni, legyeskedik körülöttük, még akkor is, ha a másik kutya leugatja/lemorogja őt, hogy mostmár elég. De a gazdikon is látom, hogy már elegük van a kutyámból.

Vagy volt például olyan eset, hogy ketten voltunk a futtatóban, a másik kutya nem mozdult el a gazdája lába mellől, teljesen passzív volt, az enyém meg ugrált körütte vagy 10 percen keresztül és játékra hívta őt, sikertelenül. Végül megunták és elmentek.


Az ilyen esetekben, amikor látom, hogy a kutyám zavar másokat, odahívom magamhoz. Jön is, ezzel nincs gond. De utána egyből visszamenne. Ilyenkor nem érdekli, ha én akarok vele játszani. Az sem érdekli, hogy a másik kutya nem akar vele játszank.

Hozzátenném, kifejezetten azért járunk futtatóra, hogy más kutyákkal szocializálódjon. Labdát dobálni a kertben is tudok neki:D


Szóval ilyenkor mi a helyes megoldás? Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne zavarjon másokat? Egyszerűen nem veszi érszre magát. Vagy ilyenkor hagyjuk el a futtatót?



2020. dec. 11. 12:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
21%

A kutyafuttato nem az antiszoc felresikerult elbszott kutyaknak van.

A futtato a kutyak egymassal jatszasara van.


A labid normalis. Az antiszoc kutyasnak ilyenkor elnezest keres kozepette illik tavoznia a futtatobol,h ne zavarja az egeszseges kutyakat,mint a tied,Kerdezo.

2020. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
98%
Miért is antiszoc az a kutya, amelyikkel tréningezik a gazdája, kedves utolsó?
2020. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a gazdája mellett ülő közömbösre gondolt, de miért is lenne annak az embernek és kutyának kevesebb joga ott lenni? A futtató a kutya lemozgatására van, nem kizárólag bandázásra. Számtalan kutya van aki más kutyákkal passzív, nincs az ilyen kutyáknak semmi bajuk, ellenben a labival aki tolakodó, illetlen és örülhet hogy még nem harapták meg.
2020. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
98%

Elnézést kérek #11-es hogy próbálom jól nevelni a kutyámat, és ott gyakorolni a dolgokat.

Lehet hogy a te kutyádat csak elengeded, azt csináljon amit akar. De a kutya nem magától fog megnevelődni :))

2020. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%
Keress másik futtatót vagy más időpontot, hátha ott/akkor nektek megfelelőbb a társaság.
2020. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%

11-es vagyok:Az en kutyam sok kutya kozt is megcsinalja a parancsot mindig. Jon mellettem stb,ha ugy parancsolom. Szoktam vele gyakorolni,de ,ha van olyan kutya (vagy kutak,)aki ot kedveli ,akkor nem vonom meg tole a bandazast es jatekot. Odaengedem.


Sot,ha latom,h ellensegeskedik vele egy kutya,inkabb kimegyek,ha a masik gazda nem veszi eszre,h verre meno szettepes lesz belole. Na az ilyen sajnalatos,h hagyna a masik,h belemenjenek a kutyak egy verekedesbe.



Attol meg,h gyakorlok, nem vonom meg tole a kutyakkal valo bandazast.


Viszont szokott olyan lenni,h vki gyakorol ,akkor en nem engedem oda,hanem en is feladatozok,de a masik kutya meg nem tud parancsot teljesiteni . Ez viszont nem az en hibam.

2020. dec. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ.

Ha sokan vannak én nem feltétlen vennék elő kaját a futtatón. Nem ismerem a többit, nem lehet tudni hogy reagálnak. Ez a labdára fokozottan igaz. 2-3 ismerős kutyával még oké, de ha csak azt tudod, hogy ő Totó és Mimike stb, akkor ne dobd el, könnyen verekedés lehet belőle.

Ha más kutyája nem akar a tiéddel játszani, hivd el, ne hagyd, hogy hergelje, baj lehet a vége.


Szoktam gyakorolni, labdázni én is futin, de előtte megkérdezem.


Ami a legegyszerűbb: viselkedjen mindenki úgy, ahogy ő is elvárná a másiktól.

Kérdezd meg a másik gazdát, hogy zavarja e a tiéd, stb

Nem fekete és fehér minden, és előbb utóbb összeszokik egy banda, X időben lemennek együtt, és nem csak morcosan néznek egymásra a futi négy sarkából.

A figyelem és kompromisszumok csodákra képesek.

2021. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!