Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban tartható, nagytestű,...

Panelban tartható, nagytestű, rövidszőrű fajták?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy ne legyen extra barátságos mindenkivel. Jobban kedvelem, ha kicsit távolságtartó típus. Szőre lehet aljszőrzetes vagy rövidszőrű, a lényeg, hogy ne legyen hosszúszőrű, kozmetika igényes. Súlya ideális esetben 30-40kg.


Panel 70nm, van lift. Napi 2-3 óra sétát biztosítanék neki.


Labradort, vizslát kizártam, mert túl barátságosak számomra, "mindenki kutyája" típusok.


Tudnátok esetleg fajtákat ajánlani?


2020. dec. 13. 13:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
19%
egyetértek az állatnak akkor is szükséges van a kertes házra. Összehasonlítva a barátnőm cicáival sokkal boldogabbak kint levegőn (ez nemazt jelenti, hogy szélnek kell ereszteni). Szerintem legyen az emberben igenis egy egészséges cél,hogy elköltözzön egy kertes házba. Alig várom,hogy én is elköltözhessem,legyen bennünk annyi,hogy igenis ezt megtegyük az állatainkért,mégha később is,most nekem sincs rá jelenleg pénzem. Nagymamám elköltözött panelba,s vitte a cicákat is,sokkal szomorúbbak ott, szinte megőrülnek bent, de vvégülős ibelátta, hogy ismét költözni kell, így nem lesz jó. Azóta nézegetjük a kertes házakat, s reméljük egyszer lesz vmi, ami jó és kifizethető.
2020. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
20%
Úgyhogy igaza van a 3-asnak,9-esnek, aki lepontozza az azért teszi, mert fáj nekik sajnos az igazság. :/
2020. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
84%

Kertesházban vagyok, 3 vizslám van. Ha én bent vagyok, ők is bent vannak. Ha kint vagyok, akkor oda jönnek velem. Nem az számít, hogy kint vagy bent, hanem hogy a gazdi mellett legyenek.


A kertpárti válaszolónak megmutatnám a kutyáim, amikor kint vannak én meg bent, hogy mennyire szeretnek ott lenni :D De igen, sanyarú sorsuk van szegényeknek a napi tréningekkel (nyomkövetés, bikejöring, engedelmes feladatok) plusz ezeken kívül a napi 1 óra bandázos, póráz nélküli sétákkal. Mindjárt megsajnálom őket, hogy nem a kertbe vannak kib@szva egész nap.

2020. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
93%

7 - es. Nagyon nem tudod miről beszélsz. Pont a vizslát és a hasonló nemesi kutyákat tartották bent a házban. A nemesek kutyái mellettük voltak. Nézz meg egy régi festményt, sokszor látod a kutyákat a lábuknál, vagy a háttérben feküdni.

[link]

A Középkorban a lovagok síremlékein sokszor jelenítettek meg kutyát az illető lábánál.

[link]

A rómaiaknál is bent tartottak bizonyos fajtákat és még sírokat is készítettek nekik, amikor elmentek:

[link]


A vizsla pont hogy benti tartásra lett kitalálva, ahogy az agarak, kopók is. Ezeknek a kutyáknak nincs hosszú szőre és az agaraknak ráadásul nagyon kevés zsírszövete van. Vadászatokra vitték ki őket, de alapból kinti - benti kutyák voltak. A masztifok ugyanez. Házak őrzésére szolgáltak, mint egy éjjeliőr.

Amúgy ölebei már a rómaiaknak is voltak. Tehát az sem igaz, hogy ez valami modern hülyeség.


Amiről te beszélsz, az éppen hogy a paraszti állattartás, ahol kint volt a kutya, hogy őrizze a haszonállatokat. Ezek a kutyák a munkájuk miatt koszosak, a szőrük általában hosszú, ezért nem engedték be őket a házba.

2020. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
93%

Az agarat ajánlanám. Olyan, mint Afrikában a gepárd. Kisprinteli magát, aztán egész nap szunyál. Elég óvatos kutya, tehát idegenekkel nem feltétlen barátságos. Ha van hely, ahova le tudod vinni sprintelni, akkor 20 perc után már le is van tudva a napi mozgás, persze a lassú séta mellett.

Ha pedig jót is szeretnél tenni, akkor válassz egy magyar agarat, veszélyeztetett fajta, plusz vastagabb, robusztusabb, kevésbé sérülékeny, mint az angol agár.

2020. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
82%

"aki lepontozza az azért teszi, mert fáj nekik sajnos az igazság. :/"

Nem. A hülyeség fáj.

Én is szeretem kiengedni a zárt kertbe a macskáimat, de csak felügyelet mellett, macskabiztos kerítéssel. Ugyanis nem csak a macskát kell megvédeni, hanem a természetet is a macskától, tehát hogy pl. ne kapjon el madarat játékból. Aki csak úgy kicsapja a macskát a nyitott kertbe, az felelőtlen és pont.

És egyébként sokszor ezerszer jobb kutyagazdák azok, akiknek lakásban van a kutyájuk, ugyanis nekik közvetlen érdekük, hogy a kutyával eleget foglalkozzanak (már persze ha azt nem vesszük elég indoknak, hogy érdekli őket a kutyájuk boldogsága,ami elég nagy hiba önmagában is): ugyanis ha a kutya unatkozik, akkor ugat, szétrág dolgokat, stb. Sokkalta könnyebb kicsukni a kertbe, nem? A kerti dísz kutyák sokan szó szerint állatkínzás áldozatai. Szóval ne próbáljátok ilyen ostobán védeni a nemlétező becsületeteket, mert teljesen nonszensz...

2020. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Én már a második rotimat tartom 40 nm-en. Megvan a napi három kiadós séta, közte a kanapén alszik.
2020. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
75%
#3 inkább az a kár, hogy ennyi eszed van és még mindig a középkorban jársz.
2020. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Kedves 16os, azért írtam, hogy nem kell szélnek ereszteni, csak kiengedni.🙂
2020. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is az agár lenne a legjobb, sok féle van, biztos találsz hozzád illőt.
2020. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!