Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban tartható, nagytestű,...

Panelban tartható, nagytestű, rövidszőrű fajták?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy ne legyen extra barátságos mindenkivel. Jobban kedvelem, ha kicsit távolságtartó típus. Szőre lehet aljszőrzetes vagy rövidszőrű, a lényeg, hogy ne legyen hosszúszőrű, kozmetika igényes. Súlya ideális esetben 30-40kg.


Panel 70nm, van lift. Napi 2-3 óra sétát biztosítanék neki.


Labradort, vizslát kizártam, mert túl barátságosak számomra, "mindenki kutyája" típusok.


Tudnátok esetleg fajtákat ajánlani?


2020. dec. 13. 13:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként én vagyok a 27es is, azt pedig felpontoztátok, köszi. De tényleg nem bántásból ment, csak ez nagyon nem úgy van ahogy te/ti gondoljátok.
2020. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Agarak, német dog, vizslák, bull típusúak, de még a border collie is mind-mind gazda mellé valóak! Minden egyrétegű szőrzetű, rövid szűrű kutya! És minden embercentrikus fajta!

Innentől csak az a kérdés, hogy mennyire vagy aktív és mennyit dolgoznál a kutyáddal.

2020. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
80%

Lol, én az akitámat "kínzom" lakásban, aki a 3 kiadós sétát leszámítva egész nap alszik :D

Kérdező, én is az agarakat ajánlanám, vagy ha van már kutyás tapasztalatod, akkor dalmata, dobermann, beauceron.

2020. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
12%
Hát panelban azért nem kéne hosszabb időre állattal lenni, de gondolom majd elköltöznek egyszer, akkor boldog lesz, panelban nem.
2020. dec. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
13%

Tehát, aki panelban tartja a kutyáját, az szent, aki kertben, az állatkínzó és dísznek van kutyája.

Hát nem tudom... Pár éve költöztünk panelba. A tacskót kizárják az erkélyre, ott ugat 0-24ben, nem lehet vele KUTYA NÉLKÜL SEM egy légtérben lenni, támad minden mozgó dologra. A gazdája meg suttog, meg nyávog, hogy jajj Cukika (igen, ez egy kutyanév) nem szabad, Cukika rossz kutya, Cukika ne csináld. A kutya meg le se szarja. És persze kötelező mellé az elhízlalt, szószerint guruló sharpei, amit persze elenged a kedves gazdi, mert nem tudja megtartani.

De én neki ne szóljak, ne adják tanácsot, mert én nem tudhatom, milyen nehéz a tacskót meg a sharpeit nevelni.

Ja, végülis csak amstaffot, magyar, német vizslát, spánielt, mindenféle keveréket neveltem eddig. És én vagyok a rossz gazda, én vagyok az állatkínzó, mert a 10 éves, nagyothalló yorkimra erélyesen szólok, ha fel akar szedni valamit a földről.

Érdekes, az én kutyám nem agresszív, sem emberre, sem állatra. Nagyon ritkán szed fel akármit a földről, ha mégis, egy "fúj" és kiköpi. Behívható, le tudom ültetni a pékség elé, amíg bemegyek. A tányérjába akármikor belenyúlhatok.Távolságot tart, nem megy oda idegen emberhez, nem kergeti a bicikliző kisgyereket. És elmondok egy titkot:

Eddig végig kertben volt.

Szóval be lehet fejezni azt, hogy könnyebb kizárni a kertbe, mert ugyanúgy kizárjátok az erkélyre, ráadásul megnevelni se tudjátok, ha valaki tanácsot akar adni, még ti sértődtök meg.

2020. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
73%
Azért ahhoz nagyobb szakértelem kell, hogy valaki panelban tartson jól kutyát.
2020. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
34%

#36 * nagyobb szakértelem KÉNE. De a fele gyerekpótléknak tartja a kutyát. A másik fele meg otthon sincs, bezárja 60 négyzetméterre egész napra, este leviszi és részéről véget is ért a kutya nevelése.

A legrosszabb a ebben az, hogy ezt nem bulldogokkal teszik, hanem huskykkal, dalmatákkal, staffikkal és border collie-kkal. Aztán amikor a kutyulimutyulikiscsillagéletemértelme lebontja a kanapét, megy az út szélére vagy a menhelyre.

2020. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

35: te most ezzel a történettel mit akartál bizonyítani? Mert szerintem senki nem mondta, hogy aki lakásban tartja a kutyát az 1. megnevelte normálisan, 2. az biztos, hogy jól is tartja a kutyát.

Sok a rossz állattartó, van, aki nemtörődöm, van, aki csak tudatlan.

De a te példád sem tűnik igazán követendőnek, már nem azért. Attól, hogy a kutyád engedelmes, még nem hinném, hogy boldog, hogy ki van csapva a kertbe. És jól értem, hogy yorkid van???.....Jézusom.

Másrészt akkor én is mondok egy példatörténetet: Adott egy ember, két masztiffal, akiket rendszeresen ütött-vert, a kutyák rettegtek tőle, de furcsa módon sose láttam még engedelmesebb kutyákat náluk. A gazdájuk, ez az elmebeteg, aki ütötte őket, csak füttyentett és a kutyák szinte kitalálták, mit várt el tőlük (és nem csak azt, hogy odaszaladjanak hozzá). Ettől még ez sem lesz olyan, amivel dicsekedni kéne. Szerencsére az illetőnek már nincsenek kutyái.

Ha olyan csudajó a kertben, akkor meg zárd ki magadat is. Neked sem muszáj kutyát tartanod egyébként...

2020. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
20%

#38 Végülis csak a 3. mondatot nem tudtad értelmezni. Annyi gógyid meg lehetne, hogy kitaláld, kinti-benti kutya volt.

"Attól, hogy engedelmes, nem hinném, hogy boldog" A kettő egyszerre nem kivitelezhető? Ha szerinted csak a veréstől lesz engedelmes a kutya, az a te egyéni problémád. A kutyaiskolában ütni-verni tanítják a gazdákat, igaz?

"Ha olyan csudajó a kertben, zárd ki magadat is" ne aggódj, amíg volt rá lehetőségem, megtettem. Rendszeresen aludtam kint, hálózsákban. Ajánlom nekedi is, hidd el jót tesz a friss levegő.

2020. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!