Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lesznek egyes kutyafajtá...

Miért lesznek egyes kutyafajták felkapottak egy bizonyos ideig?

Figyelt kérdés

Pl régen minden háznál puli és németjuhász volt. Aztán egy időben nagyon felkapottak voltak a yorkik. Mindenkinek yorkija lett, pedig akkoriban még nagyon nagyon drágának számított. Aztan a bischonok/havanesek is nagyon divatosak voltak, naojainkban talan kevesbe.


Most azért több fajta vani ami felkapott, de ezekkel a fajtákkal tényleg szinte mindig talalkozom, pedig van olyan amelyikről előtte nem is láttam/hallottam. De természetesen olyan is amit regen is lattm de kb max 1 embernel.


Border collie

Shiba inu

Pomeraniai torpespicc

Szamojed

Husky

Whippet



Ti is igy latjatok? Ti mit tapasztaltok, melyek voltak divatosak regen es most?



2020. dec. 19. 04:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez főként a média miatt van.


Rex felügyelő -> én is okos kutyát akarok, veszek német jucit.

szánhúzós filmek, Balto -> huskyt akarok, az olyan mint egy farkas


biztos a yorkiknak is meg volt a maga felvezetőjük, mint a bichonoknak stb. de őket például rengetegen választották panelba, így híresebb lett, ezért most már vidéken is látok jó sokat belőlük.


Most például a francia bulldogokat és a mopszokat tolja nagyon a média, minden ruhán, cipőn, zoknin is ezek a fajták vannak.


Aztán azért van ekkora border collie őrület, mert 5 éve folyamatosan nyomja a sajtó, hogy ez a világ legokosabb kutyafajtája, ami még lehet igaz is, csak a sok hozzánemértő megveszi, mert azt hiszik, hogy maguktól olyan okosak.


Én bennem sajnos előítéletet kelt, amikor egy divatos kutyafajtát látok egy gazdinál, egyből elkezdem figyelni, hogy ért is a kutyához, vagy csak neki is kellett egy, de ez abból is fakad, hogy eleve rossz természet vagyok. Eleve nem szeretem a tömegcuccokat és használóikat, de attól még minden kutyát szeretek.

2020. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amikor az első Yorkim vettem sokan nem tudták milyen fajta.Mára már mindenki tudja nagy divat lett.Engem nem zavar mert szeretem őket🙂Egyre többet látok belőlük🙂
2020. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egyre több malinoist látok.
2020. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!