Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szajkorás otthon??

Szajkorás otthon??

Figyelt kérdés
Sziasztok!! A kutyám nemrég elszakította a szájkosarát, és 12kor hirtelen orvoshoz kell menni. Mindenkit megkérdeztem az utcába, senkinek nincs, vidéken lakom itt a kutya csak ki van kötve, hogy legyen. Sokan be is szóltak, hogy minek viszem orvoshoz lesz még újszülött kutya. Mondom kössz...regi baba zokni jó szájkosárnak?? Toklász ment a szemébe, vagyis sztem az, de orvos megnezni
2020. dec. 20. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem harap esetleg megoldás lehet, hogy a lehető legkevesebbet mész közel emberekhez. Amíg várni kell kint maradsz (ha kocsival mész, addig benne hagyod). Teljesen ne kösd le a száját, lihegnie tudni kell. Esetleg hívd fel a dokit, hogy mi történt és mit tud javasolni.


ÉS ne álltalánosíts, vidéken nincs a kutya csak úgy kikötve "hogy legyen". Az egy külön szint. Vidéken van udvara szaladgálni, játszani odakint. Ahol megvan kötve, ott nincs megfelelő körülmény állat tartására, pl.: megfelelő kerítés, vagy nem alkalmasak gazdinak. És nem vidék, hanem falu. Vidék Pesten kívül minden település.

2020. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem általánosítottam, nálunk az egész utcába ez van. Busszal megyünk, délben jön a busz, addig nem tudok szerezni :/
2020. dec. 20. 10:56
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Harap? Nagytestű? Hordozó?
2020. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Tömegközlekedésen kötelező rájuk a szájkosár, nem azért kell ráadni, mert harapna. Hanem, mert kötelező.


Kérdező, az állatorvos nem tud kimenni házhoz?

2020. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
az állatorvosnál többnyire szokott lenni szájkosár. Ha nincs akkor a pórázt rá lehet tekerni a pofájára, vannak erre technikák.
2020. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

#4, mint olvashattad, első válaszolóként még nem tudtam mivel megy a dokihoz. Nem azt mondtam, hogy azért kell ráadni,mert harap, e ha kocsival ment volna, az autótól a rendelőig meg tudja oldani nélküle is. Tömegközlekedéses válasza után írtam a hordozót.

Javasoltam a dokit felhívni. Nem kell rögtön lepontozni, mert egy pontot nem elég tág értelemben értelmezetetek.

2020. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tud kijönni sajnos. Akkor tőle megkérdezem, hátha lehet venni szájkosarat, szoktak lenni kitéve megvehető dolgok. Nagytestű, kb 40kiló, nem harap nem morog. Ezért gondoltam csak egy zoknit kivágni neki, és azt rátenni, úgy nem büntetnek meg?
2020. dec. 20. 11:20
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden jó szájkosárnak vagy pofaszorítónak, csak ahol kötelező a szájkosár, ott nem fogadnak el akármit, főleg ha kifogtok egy idióta kötözködő buszsofőrt.
2020. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerj meg egy ismerosodet, haverodat, baratodat, rokonodat, szomszedodat, kollegadat, hogy vigyen el autoval.
2020. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Zoknival tekertem be, az orvosnál nem volt szájkosár de már tudok venni valahol. És hála az égnek nem toklász volt (akkor menne az egész szeme) hanem belerepült valami bogár ami szegényt negcsípte
2020. dec. 20. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!