Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek tart kutyàt olyan, aki...

Minek tart kutyàt olyan, aki nem kèpes normàlisan ellàtni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olvasom itt is, fb-n is, hogy a legolcsóbb kaját keresik az emberek, ami gyakorlatilag hamu, meg nèmi gabona. Vagy, simàn vègignèzik, ahogy a kutyàjuk kínhalàlt hal, mert nem viszik orvoshoz, nincs rà pènz. Az ilyen, mikor megveszi a kutyàt, miért nem gondol bele abba, hogy tisztessèggel el tudja e tartani vagy sem? Nekik jó nèzni a sajàt àllatuk nélkülözèsèt/szenvedèsèt?!

2020. dec. 20. 15:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
64%

1. Nem attol fugg egy kutya jol tartasa hogy royal canint kap vagy sem.

2. Nem hiszen hogy aki tenylegesen csaladtagkent veszi a kutyat az ilyesmit csinalna. Aki kutyat azert vesz hogy kutya legyen a regi rendszer alapjan az talan ezt csinalja, de neki is problema az ha a kutya meghal es nem tudja orizni mondjuk azt amit.

Szerintem az hogy sok ember nem engedheti meg maganak azt hogy 3000ft/kgert vegyen kutyatapot a legkevesebb dolog, ellenben ha nincs a kutyaval foglalkozva az nagyobb problema. Sokan elkényeztetik a kutyat es ez se jo.

De ilyen alapon igazabol fel Monak nem kene gyerek se megis vannak.

2020. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
70%
Végre nem csak én vagyok az egyetlen aki ezen elgondolkozik, én is szoktam csodálkozni ezeken az embereken. Sok embernek sajnos csak az számít hogy legyen kutyája mert az számukra egy “státusz”, hogy van kutyája. Ebbe sajnos a kutya jár legtöbbször rosszul. Valaki csak azért vesz kutyát mert azt szeretné hogy szeresse őt valaki, vagy épp a gyereknek kellett kutya.
2020. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim válasza:
79%

Sajnos sokan a gyereket is bevállalják így.

Legalább ne csak ugyanazt a szar száraz tápot kapná a kutya szinte minden nap, hanem nedves tápot / jó kis maradékot is.

2020. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
58%

#1-re válaszolva

1, Ha már van kutyám akkor az a minimum hogy a lehető legjobb minőségű eledelt kapja aminek igenis van egy ára, és a jól tartásba benne van az hogy jó minőségű eledelt kap és nem bolti szennyet. Tudom hogy vannak akik nem engedhetik meg a 3000Ft/kg árat, de akkor léteznek más alternatívák pl Barf


2, Pedig vannak olyan kutyák akiket családtagként kezelnek addig amíg nincs baj velük, aztán ha baj van kirakják a szűrüket


Tény nem jó egyik sem, de inkább legyen elkényeztetve kapjon meg mindent mire vágyik minthogy ne legyen semmilye.

2020. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
79%

Aki így gondolkodik az magasról tesz az állatra, teljes mértékben tárgyként tekint rá, de kell a kisgyereknek, nincs pénz kamera rendszerre stb., de a szomszédból ingyen tud kiskutyát szerezni. Csak abba nem gondol bele, hogy később pénzbe kerül. Sőt én élőben tapasztaltam ilyet. Apám a mai napig olyan, hogy mindent a lehető legolcsóbban, kell csinálni. Ha beteg az állat, akkor inkább végignézi, ahogy kínok közt elpusztul, mert "olcsóbban szerez másik kutyát, mint amennyit a meglévőre költene az orvosnál". Szerencsére mióta gyerekkoromban elpusztult a kutyánk azóta nem tart állatot, de még a mai napig szélmalom harcban állok vele. Látom rajta, hogy hülyének néz, amikor megtudja, hogy állatorvosnál jártam, vagy nem a legolcsóbb tápot vettem. Szerencsére már nem szól bele.

Csak azt nem értem, hogy egy ember hogy lesz ilyen. A nagymamám családtagként kezelte a kutyáját próbált neki mindent megadni, és annyira fájt neki, amikor elpusztult, hogy egész hátralévő életében nem tartott kutyát, mert eszébe juttatta volna az elpusztultat. Én is úgy nőttem fel, hogy mindig szerettem az állatokat, mára már voltam menhelyen önkéntes, kidobott állatokat fogadtam be, segítetettem nekik, és a sajátjaimat családtagként kezelem.

2020. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
88%
Az sem sokkal jobb, amikor telik jó minőségű tápra is, orvosra is, csak épp idő nincs foglalkozni a kutyával, a házba meg ilyen-olyan okból nem engedik be. Én inkább azokat nem értem, akik úgy tartanak kutyát, hogy az szinte állandóan egyedül van a kertben. Akkor minek? A kutyák annyira társas lények! A miénk szinte el sem mozdul mellőlünk.
2020. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
86%
szerintem nem a "megvásárolt" kutyákkal csinálják ezt, hanem innen-onnan befogadnak egy kölyköt. leellett a szomszéd/sógor stb. kutyája, elhozzák, mert milyen kis cuki, meg a gyerek rágja a fülüket kiskutyáért, aztán ha felnő, már nem kell senkinek. mert eszik és kutyasz*rt kell után szedni. meg bolhás. meg férges. és arra már nem költenek.
2020. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
79%

Előrebocsátom, hogy nagyon szeretem az állatokat, de ahogy lenni szokott, minden társadalom, csoportosulás kitermeli a maga szélsőségeit, legyenek azok hardcore vegánok vagy radikális állatvédők.

Az ilyen inkvizítorok szerint aztán mindenki egy tetves állatkínzó, aki nem a piacon elérhető, legdrágább táppal eteti a kutyáját/macskáját.

Szerintem a kutyának sokkal fontosabb a törődés és a rendszeres foglalkozás, mint hogy mindenből a legdrágább holmija és GMO (és minden) mentes tápja legyen.

Vizsgaidőszak alatt előfordul, hogy napi 6 órát is tanulok, így kevesebb időm jut a kutyámmal foglalkozni (én szemét állatkínzó), ha vacsihoz hívom és megcsináljuk a szokásos szertartást (ül, pacsi), addig nem megy enni, amíg nincs megsimogatva, nyilván neki is rossz (ahogy nekem is), hogy kevesebb idő jut közös játékra, mint máskor.

Egyébként én főzök neki, nem, nem GMO mentes s nem is bio tanyasit (én szemét állatkínzó, megint), hanem bolti húsból, rizsből, amit többnyire magamnak is veszek (bár a kutyám több húst eszik mint én...)

De hát minek is akar kutyát egy magamfajta csóró egyetemista, ha nem tudja neki biztosítani az életet luxuskivitelben...

Szerintem akik a tápozáson akadnak ki, még nem láttak igazi állatkínzót.

Ismerek egy ilyen melldöngető állatvédőt, akinek egyszer megemlítettem, hogy az egyik szomszédom milyen körülmények között tartja a kutyáját. Jellemző, hogy a kisujját sem mozdította, csak ígérgetett. Én dobáltam be neki néhány másik szomszéddal ételt a kerítésen, nem royal canint... Sosem felejtem el a hálás tekintetét.

Egy kutyának a szeretet a legfontosabb, nem a drága kaja. Attól, hogy olcsóbb táppal eteti a kutyáját, még szeretheti és törődhet vele a gazdája.

2020. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:

1 válaszra se méltatlak.

Utolsó: főzni hülyesèg, akkor már inkább nyersezz. Plusz, fontos a foglalkozás is, de egy hiánybeteg, csontsovány kutyával elég nehéz foglalkozni. Egyetemen biztos tanultál a Maslow-piramisról...

2020. dec. 20. 17:50
 10/80 anonim ***** válasza:
53%
Az állatorvos nem tanácsolja a nyersezést, legalábbis akihez mi járunk nem. A Maslow-piramis legalján pont a fiziológiai szükségletek állnak, a törődés magasabban helyezkedik el...
2020. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!