Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya összeszoktatásban...

Kutya összeszoktatásban szeretnék segítséget kérni! Valaki esetleg tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves kan kutyám, csendes, sosem bántott senkit. Találkozott már kutyával, nem bántotta azt sem. Több év és hónap gondolkodás után arra a döntésre jutottunk, hogy veszünk egy kicsit. Azt gondoltam, majd az elején morogja és nem foglalkozik majd vele.

Ma hoztuk el a kicsit, külön van zárva a nagytól. Mikor megjöttünk nyalogatta a kicsinek a pofáját, megszaglászta a fenekét, hasát (pórázon engedtük oda hozzá). A kicsi kennelben van jelenleg, és a nagy minden áron be akar menni hozzá, leül az ajtóba és nyüszít. Amikor bementem a kicsihez ugatta őt a nagy kutya.

Tudom felelőtlenség volt, stb.. De ennyi idő után, a kutyámat ismerve úgy gondoltam, nem lesz baj. Nem szeretném ha bántaná a nagy a kicsit. Mit tehetnék?



2020. dec. 20. 16:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Null hozzáértéssel minek kellett hazavinni még egy kutyát?


Ha egy felnőtt kutya bánt egy kölyköt, ott kattanat van a fejben. Már az első találkozásnál kiderült hogy nálatok ilyen nincs.


Azért nyüszít és ugatja, mert érdekli, kíváncsi rá.


Az meg külön megérne egy misét, hogy egy kölyköt, aki most lett leválasztva, miért raksz ki egyedül egy kennelbe...

2020. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Van egy kialakított helye. Hova rakjam? Nem lakásba terveztem. Összeszoktatás téren, igen, nulla tapasztalatom van, mivel eddig még nem volt két kutyánk. Hogy szerezzek tapasztalatot,ha nem így? Utánaolvastam, érdeklődtem, nem a semmi közepébe vágtam bele. Csak a mi kutyánk türelmetlen és rohan a másik felé, ezért tettem fel a kérdést. Segítséget és tanácsot kértem, nem kioktatást.
2020. dec. 20. 20:25
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiskutyát azért nem jó az első telén kint hagyni, mert még nem tudja úgy szabályozni a testhőjét, így a házát sem tudja úgy bemelegíteni. Ez nem azt jelent hogy örökké bent kell tartani, de idén télen én még bevinném valami fűtött, könnyen takarítható helyre. Remélem, ezt nem veszed kioktatásnak.

A kérdésre válaszolva a szájkosár csak akkor lehet jó, ha a kutyádat amúgy nem érinti negatívan, mert különben a kiskutyához negatív élményt fog társítani.

Az egészséges lelkületű kutyák általában normálisan viszonyulnak a kölykökhöz, a kutyád alapjáraton sem agresszív, szerintem túlaggódod a dolgot.

2020. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsot, csinálok neki helyet bentre. Köszi!
2020. dec. 20. 20:55
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

Elemi hiba volt ket ugyanolyan nemu kutyat osszerakni. Ha egyik se dominans vagy csak az egyik az,akkor nem lesz,harc.


A sinteren vannak ketrecben a kutyak,de meg ott sem kinnt a hidegben....

Kiskolykot nem rakunk ki a hidegbe.

2020. dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ne hasonlíts minket egy sintértelephez. Egyáltalán nem ugyan az a kettő.

Nem mellesleg már együtt szaladgálnak a kertben.

2020. dec. 21. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!