Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akikhez mostanában érkeztek...

Akikhez mostanában érkeztek meg az új kis családtagok, ott mennyibe kerültek a kölykök a havanese kennelekből? (2020-ra gondolok)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy akikhez most kerültek kiskutyák havanese kennelekből, mennyiért adták a kiskutyákat?

Mi tavaly vettük a saját kicsinket, végül nem tenyésztőtől mert már akkor is csillagászati áron voltak. Igen, tudom mi a különbség a “szaporító” és tenyésztő között. Jártam már mindkét “fajtánál” és kb 6 éve kerestük a hozzánk való kölyköt. Most nem szeretnék ebbe a részbe belemenni, de aki hozzánk került kitűnő egészségnek örvend és egy angyal! :)


Szóval a “család kedvenceitől” származó kiskutya kb 30.000 huf.


Királyerdei kennel (2018) 200.000 volt, gondolom azóta több lett (?)


Domoszlói-Vadász kennel (2018) 800 eurót mondott.


Van esetleg még olyan tenyésztő, aki lelkiismeretes és 150.000 körül kínál eladásra piciket? Sajnos nekem a 200.000 feletti kölyök irreális és bármennyire is szeretnék egy társat a meglévő kicsi mellé, marad egyedül.


Ez csak információ gyűjtés, ne harapjátok át a torkom, légyszi! :)


Köszönöm szépen!



2020. dec. 22. 22:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Van benne valami, de az eredeti kérdésemre amúgy sem mer senki választ adni, ahogy látom, és ez sokkal félrevezetőbb... :)

de a szapi így, szapi úgy, nagyon megy. Itt most nem az volt a kérdés, hogy a "szaporítótól" vásárolt kiskutya nevezhető-e fajtatisztának. Nyilván lexikális értelemben nem. Ha mákod van, talán. De engedjük már ezt el.

Árakban kértem segítséget... ennyi erővel nekem is inkább le kellett volna pontozni mindenkit, mert nem írtatok konkrét árat?! Nem értem, miért esik nehezére valakinek árat írni, és inkább kioktatni, mikor nem vagyok kíváncsi rá, nem az volt a lényeg, és 15 év kutyázás után 100%-osan tisztában vagyok a szaporító vs tenyésztő helyzettel. Annyit szerettem volna megtudni, vannak-e esetleg még lelkiismeretes tenyésztők 200 ezer forintos árak alatt.


Szóval tisztelettel és nyomatékkal megkérek mindenkit MÉG EGYSZER UTOLJÁRA, ne ez legyen a főtéma és ne hozzátok fel megint!


Köszönöm szépen, ha konstruktív hozzászólást írsz!

2021. jan. 4. 09:18
 12/13 anonim ***** válasza:
54%
A vàlasz: nem. 200 ezertöl kezdödnek a tk-s kiskutyàk, kivève a magyar fajtàjat. Na, boldog vagy?
2021. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az undorító, passzíg-agresszív stílusodat viheted oda, ahol érdekel bárkit is.

...akkor boldog leszek :)


Az persze eszébe sem jut a nagypofájú, fröcsögő kommentelőknek, hogy kisvárosban dolgozó, felelősségteljes embereknek is lehet, hogy fontos tényező, hogy egészséges kutyájuk legyen, ezért szeretnének tenyészetből kutyát... csakhogy erre fel kell készülni anyagilag is, és ezért érdeklődne az ember. Amúgy meg leírtam, ha nem találok olyan áron tenyészetet, akkor nem lesz másik. Nem kell egyből a provokatív duma, hogy ne a másikon gondolkozzak... azt én majd eldöntöm.


A normális válaszokat ismét köszönöm, a kötekedőknek pedig kívánok egy boldogabb életet! :)

2021. máj. 21. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!