Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem mennek bele a kutyámba a...

Nem mennek bele a kutyámba a kullancsok, valami komoly baja lehet?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 22:28
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
100%
Már itt sincs a kommentem, zsír.:D Same, én is reportoltam.
2020. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit lepontoz...csak azért mert nem mondjuk azt, hogy beteg a kutyája amikor semmi baja... Istenem hova fajul a világ
2020. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a táplálkozással függhet össze a dolog. Az ételében, italában keresném az okokat elsősorban. Pl. ha a macska sok halat eszik, elkerülik egyes fajtájú bolhák, de nem az összes alfaj! Ha sok sertéshusit, akkor meg szinte tobzódnak benne. Számos megevett élelmiszer tartalmazhat szennyezést, toxint, adalékanyagot, esetleg malátát, (nyugati jellegű csokik, sörök, pótkávék, vagy mondjuk egyes állateledelek, stb) amit a kullancsok nem kedvelnek. Vagy mert a bőrön át érződik a szaga,vagy egyszerűen erős szagú hormonok fokozott kibocsájtását okozza.

Köztudott az is, hogy pl. a Poli-B vitaminkomplex fogyasztásakor az embert órákon keresztül elkerülik a szúnyogok, kullancsok. A bolhák viszont nem. Gondolom a rovarok alfaja se mindegy, melyeket taszítja ennyire, s mik azok, amiket nem zavar. Megérne a dolog egy rendes kutatási projektet. :)

2020. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!