Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresem a hozzám illő kutyát. ...

Keresem a hozzám illő kutyát. Tippek, javaslatok?

Figyelt kérdés

Volt egy kan, Román Bukivínai Juhászom, januárban lett volna 6 éves. Rendkívül jólnevelt volt, nagyon szeretett nállunk. Júliusban kaptunk egy ismerősünktöl egy kis bichont. Természetesen kint-bent tartózkodhatott kedve szerint. Azt vettem észre, hogy nem szeret bent, mindig amikor jöttünk vissza a sétálásból alig lehetett behozni, amikor pedig sikerült rohant volna kifelé.

Ki raktunk neki a terasz alá egy ágyat, ez nyáron persze nem jelentett gondot. Most, hogy hidegebb lett, behoztuk. Beletelt egy kis időbe míg megértette, neki most bent kell lennie.

1 hónapja, sajnos a nagyobbik elpusztult. Nagyon jól megvoltak együtt, igaz a nagy néha rá morgott, ha pl a vizes edényéhez, vagy az ő házába ment.

A kicsinek berendeztük a kutyaházat, hogy ne fázzon. Nem tehettünk mást, mivel itt bent sírt folyton(persze ha kell rögtön behozzuk)

Falun lakunk, ezért kellene egy új házörző. Természetesen rengeteget foglalkoznánk vele. Nem érzem magam képesnek új kutyát fogadni még, de tavasz végére terveznénk, hogy nyáron egész nap foglalkozhassak vele akadály nélkül.

Itt volnának azok a dolgok, amik a kutyában meg kéne legyenek:

Legyen nagyobb testű, örző-védő hajlamú, tűrje a hideget, de ne legyen olyan nagyon nagy szőrű (nem azt mondom, hogy rövid szőre legyen, mert nincs kedvem utána takarítani. Az előző kutyámat is naponta többször keféltem, segítve neki bundát váltani. Közép-hosszú legyen, hogy a meleget is bírja)

Legyen hűséges, és szótfogadó. Gyerekbarát, és önálló(van egy 8 éves húgom, az előző kutya nagyon óvatos volt vele, mert néha félt, és nem kellett neki sosem mondani, mikor támadjon, mert tudta magától.)

Lehetőleg ne keljen vágni a fülét-farkát (nem érdekel, hogy néz ki szebben, de egyes kutyák elméletileg megbetekszenek, ha hosszúra van hagyva. Nem számít, nem szeretném kínozni)

És ne nőjjön túl nagyra (ez kicsit értelmetlennek tűnhet, de max 80 centi magas, hogy beférjen a kutyaházba)

A dobberman az egyböl ki van zárva sajnos (egy ismerősömnek volt dobbermanja, nagyon érzékeny. Megfázott és belepusztult szegény)

A rottweiler szintén(nagyon veszélyes. Igaz, számít hogyan neveljük, de nem kísérleteznénk)

A husky is (ő tényleg nagyon nem bírja a meleget, nem kínoznánk)


Eddig amit találtam, és megfelelne, a német juhász, vagy a kuvasz.


Fontos lenne, hogy megbarátkozzon a bichonnal. Más állatokkal nem kell.


Az utolsó feltételünk az lenne, hogy mozogásigényes legyen. Az egész hátsó udvar az övé lenne.


Remélem értitek mit szeretnék írni.

Ne gondoljatok állatkínzónak legyetek szívesek, sem pedig egy kezdő kutyásnak.

Értelmes válaszokat szeretnék

Köszi, hogy elolvastátok:)



2020. dec. 30. 12:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

BUdapesten belvarosi lakasban elek. Rendszeresen setalok es futok a kutyammal. Az utcan odaengedem ismerkedni ahhoz a kutyaghoz,akin latom ,h szimpatizal vele vagy rakerdezek,h mehet-e. Szokott poraz nelkul is jatszani idegen kutyakkal. Az utcan megsimogatjak idegenek,akiknek engedem.


De amikor a lakasba bejott vki,akit a kutya meg nem latott,azonnal rohant es a bejaratnal megharapta kifejezve a teruletvedest. Ha beljebb jon,feldolgozza. (Nagytestu,orzovedo vervonal. Nem lett betanitva ilyenre.)


Ennyit a kerdezo antiszoc gondolkodasarol.


Majd a km hiany (levezetetlen energia) es unalom miatt megtamadhatja vmelyik csaladtagod a te hibadbol.


Gratulalok hozza.


A koborkutyak kedvesek. Nyaralaskor sok koborkutya volt es az akkori kifejezetten agressziv kotekedos kutyammal egyik se verekedett ossze. A kutya tudja ,h kedvesseggel sokkal messzebbre jut /tobb kajat kap vagy meg be is fogadja otthonra vki. Ennyit errol.


Ha a sajat kutyad be van oltva veszettseg ellen,akkor hiaba harapja meg egy veszett kutya,nem lesz baja. Ennyit a tevhitekrol.

2020. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem számít. Felejtsétek el. Nem kell több válasz. Köszönöm az 1esnek, hogy nem kötött belém, mindegy.

Mindenki mást tart helyesnek, nem vagyunk egyformák. A kérdés az volt, hogy milyen kutyát ajánlanátok, nem az, hogyan neveljem a kutyámat.

Első sorban: hogy legyen km hiánya, amikor nap hosszat több 100 m² területen rohangálhat kedvére, és nem tervezem magára hagyni sok ideig.

Másodszor: Foggggalmatok sincs, hogy itt ahol én lakom, milyenek a kóbor kutyák, vagy hogyan cselekszik egy olyan örző-védő, aki mindenkivel barátságos az utcán. Nem régiben történt, betörők voltak a házuk előtt, a kutya vakkantott kettőt, amikor meg meglátta az embert rögtön odament hízelegni. Egy rottweiler, amelyik nem a legbarátságosabb.

Mindegy. Tavaszig még van, majd meggondolom. 1es köszönöm a kuvasz megerősítést. Úgy fogom nevelni, ahogy én jónak tartom (nem kínzom, úgy csinálom a dolgokat, hogy magától rájöjjön)

Nem kell most kioktatni, meg azt mondani, hogy nem tudok velük bánni stb, mert ez egyáltalán nem így van. Ennek semmi értelme. Idegenek vagyunk, sőt, én nem is magyarban élek.

Kösz a válaszaitokat, ne fáradjatok azzal, hogy tovább átkoztok.

Jó éjt, és előre is BUÉK

2020. dec. 30. 22:38
 13/13 anonim válasza:

A németjuhász nagyszerű kutya de nálunk nem tudta elviselni hogy nem ő az egyetlen és becsavarodott a másik kutyától. Nem feltétlenül gyerekbarát én nem kockáztatnék vele inkább egygazdás kutya.


Én amit szívesen ajánlok nektek az a labrador. Viszonylag könnyen tanítható, családbarát kutya. Szeret szaladgálni viszont igényli a foglalkozást.


Remélem tudtam segíteni.

2021. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!