Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megtámadna,...

Ha egy kutya megtámadna, akkor melyik szóra / szókra hallgat leginkább?

Figyelt kérdés
Attól függően, hogy a gazdája ott van és hogy nincs. Mindkét eset érdekel.

2020. dec. 31. 13:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egyébként az említett kutya, akinek a gazdája drogos volt, az több ember már megharapott korábban.

Ebből is indul ki az igen offensive védekezésem, mert sose tudhatom, hogy mennyire elszánt a kutya.

2020. dec. 31. 19:38
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ami az említett sarplanínait illeti... hát nézd, vannak olyan helyzetek, amiből nem tudsz győztesen kijönni.

Egy ekkora kutya akár több embert is ártalmatlanítani tud, már méretéből fakadóan is.

Sokat számít az is, sokszor volt e már ilyen szituban, tehát hogy tudja magáról mik a képességei, és nagy önbizalommal áll bele egy támadásba.

Ha megnézed az erőviszonyokat, hazugság lenne azt mondani, hogy sok esélyed van.

Paprika sprai helyett ilyen helyzetben (egyébként emberrel szemben is) hatékonyabb a gázpisztoly, sokkal erősebb, és felváltva kell betölteni paprika és könnygáz töltettel, és ezeket mindig párosával kilőni, tehát bemixelve a hatóanyagot.

Egyrészt meglepően széles skálán mozog, egyéntől függően, ki hogy reagál rá, valaki bírja az egyiket, de nem bírja a másikat, és ez kutyákra is igaz!!!

A másik, hogy egyes vélemények szerint erősítik egymás hatását.


Ami a hangot illeti, szilveszter apropóján jutott eszembe egy jól bevált módszer, a petárda. Nem legális, de hatékony. (Ja, és a gázpisztolyhoz is kell engedély, ha közterületre akarod vinni!)


Én azt mondom, egy ilyen támadás nem a semmiből jön, észre lehet venni egy ekkora kutyát ha szabadon kóborol, őszintén szólva ilyenkor az elkerülés a legjobb módszer. A hatótávolságán kívül maradni, szó szerint nagy (jó nagy) ívben elkerülni.


A másik, hogy én inkább tartanék egy túlszaporított ideggyenge bull típusú terriertől, (van ilyen bőven nálunk, nagy divatja van bizonyos rétegeknél)

mint egy juhász kutyától.

Egy juhász kutya területet véd, birtokot, tulajdont véd, nem csoda, hogy kerítésen belül akkora a pofája.

De kerítésen kívül nem jellemző, hogy a puszta gyilkolás lenne a célja!

Sőt, a birtokán belül is sok juhászkutya elég intelligens módon intézi az ilyen ügyeket, mármint leteper, max 1-2 csontodat eltöri, de jellemzően ha látja, hogy feladtad, és ártalmatlan vagy, akkor békén hagy.

Egy harcra kitenyésztett kutya, (pláne amelyiket harcoltattak is) nem fog leállni. Annak tényleg az a célja, hogy megöljön, nem az, hogy ledomináljon, és megadd magad. Az addig meg amíg lélegzik, vagy le nem szedik rólad.

2021. jan. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

húúú! Ilyen színvonalú és részletes választ aligha találok itt gyakorin. Szeretném megkérdezni, hogy honnan van ekkora tudásod? Kutyákkal foglalkozol / foglalkoztál?


Mekkora a territóriuma egy nagytestű kutyának?


:D Egyszer sétáltam vidéken és az egyik telepen volt egy terrier. A kapunál volt hely arra, hogy kiférjen. Miután elhagytam őt, láttam hogy kijött és ugat és lassan közelít felém, de miután ráparancsoltam, felfigyelt a szavamra és megtorpant, majd még egyszer rá kellett szólnom. Rögtön utána egy kis kutya (nem tudom a fajtáját) jött felém, de azt (már nem emlékszem, hogy hogyan, de) könnyebben visszatartottam. Paprika spray már kezemben, zsebből kivéve készenlétben állt. Láttam, hogy igen lepukkant környék. Bevallom, azért tartottam, mert mi van, ha nincs kerítés vagy nyitva van a kapu és ugye olyan környék volt...Paprika spray kezemben volt végig, egy darabig zseben kívül volt. Házak 2 oldalt voltak és mindegyik kerítést jól szemügyre mentem, mígnem végig értem az utcán.


Igazad van, viszont sosem tudhatom, hogy az a kutya mit élt át életében és nem tudom, hogy mit fog reagálni.


"max 1-2 csontodat eltöri" - nem biztató.


Jó...és hogyan lehet hatástalanítani puszta kézzel egy elszánt kutyát? Torkát szorítani? Orrába belekarmolni? Vagy szemébe? Vagy bordáit ütni?

2021. jan. 1. 08:19
 14/15 kretens ***** válasza:
100%
Nekem van egy hentes barátom akinek már apáról fiúra szálló többgenerációs csontozókése van.Egyszer őt is megkergette egy kutya és azt mondta nem érdekli ha meg büntetik ha egyszer valaha megmotozzák egy igazoltatásnál és megbüntetik mert ha az nála van azt mondta legyen bármilyen fajta kutya is a kutya fogja húzni a rövidebbet.Egyébként meg én gyerekkoromban sose féltem a kutyáktól mindig nálam volt a csúzlim meg pár vasgolyó.Ez is veszélyes mármilyen állatra simán betöri a kutya koponyáját is.
2021. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kretens ***** válasza:
100%
Az sem mindegy hogy egy kutya feléd futva lendületből támad vagy lassan közelit.Amelyik lassan közelit az a veszélyesebb mert az felkészül a védekezésre is.Ha a kutya futva támad akkor ott először is ott a lendületi energiája ami ha egy erős rúgással találkozik akkor ez a két erő összeadódik tehát a kutya sem ússza meg komoly sérüléssel és nem biztos hogy újra támad.
2021. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!