Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi sétáltatásra van...

Mennyi sétáltatásra van szüksége egy komondornak?

Figyelt kérdés

A mienk most lett 2 éves. Eddig alapvetően kert-kutya volt, de azért próbáltam elvinni minden nap sétálni legalább egy fél órára. Mostanában viszont nem akar jönni. A kertben jól el van, szoktunk vele játszani, az előtérbe is bejárása van de amúgy kinti kutya. Már a póráz ráadása ellen is kezd tiltakozni, mert tudja hogy az után séta következik. A kertkapunál meg egyenesen megtorpan, nyüszítve húz vissza. Így már egy hete egyáltalán nem is viszem sétálni.

Ez így normális? Elég neki az a séta amit a kertben tud csinálni? Nemrég elmondtam ezt egy kutyákkal foglalkozó barátomnak is. Ő azt mondta, hogy kell a kutyának a séta, akkor szocializálódik, meg akkori éli az életét mert amúgy bent neki unalmas, szóval erősen ajánlott hogy elvigyem, még akkor is mikor nem akar menni. Akkor ezek erőszakkal kellene sétálni vinnem?



2021. jan. 3. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

A komondor tipikusan területvédő fajta, otthon, a saját területén érzi a legjobban magát, ahol járőrözhet egész nap.

Nem kell naponta, de mondjuk heti 1x egy 2-3 órás nagyobb csavargás jó lenne neki is, mert az igaz, hogy kell a külső inger neki is.

2021. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Volt ilyen kutyám kertes ház az csak az övé volt . Nem vittem sétálni külön minek .
2021. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Attol fugg milyen eletet szansz a kutyadnak. Ha szerinted elegendo, hogy csak a kert jelenti neki a vilagot, akkor ez lesz a sorsa ... ellenben a kutyanak is elmeny ismerkedni uj dolgokkal, felfedezni a vilagot, tehat ha jo eletet szeretnel a kutyadnak, akkor nem csak setalni jarsz el vele, de kirandulni is, nagyokat csavarogni idegen helyeken.
2021. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezelőtt a napi fél órás séták hogy zajlottak? Eddig szerette? Esetleg utoljára érte valami kellemetlen esemény? Valahogy pörgesd vissza mitől alakulhatott ez, mert így ez meglehetősen furcsa, hogy eddig két évig napi szinten ment minden szép és jó volt aztán egyszercsak nem akar menni.

Én sem erőltetném különben,hanem azon lennék, hogy újra megszeresse és élvezze a sétákat. Lehet, hogy erre újra tréningezni kellene. Azt sem tartom rossz ötletnek, hogy kevesebbszer vinni. Illetve ennek a két ötletnek a kombinációját tartanám a legjobbnak!

2021. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sosem volt igazán aktív. Kiskorában sokáig a házban, majd az udvaron volt csak, úgy fél éves kora után vittem ki először. Mivel sok minden nincs itt a faluban, kutyákkal sosem tudott találkozni, ezért ezek a séták sem voltak hosszúak. Fél óra a falu határáig oda-vissza. Az első hónapokban várta ezeket a sétákat, aztán már egyre kevésbé. Volt olyan nap hogy teljesen ki is maradt, akkor se hiányolta. Idővel egyre lankadt az érdeklődése, most jutottunk el oda, hogy már nem akar ki se menni, a kertben jól el van. Szóval nem érte semmilyen trauma, csak szerintem szimplán megunta.

2021. jan. 3. 15:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát így szerintem is.:/ Én is falusi vagyok és kivagyok ettől, hogy mennyire elmaradott itt a kutyás társadalom! Ti merrefelé szenvedtek ebből a szempontból?
2021. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Somogyzsitfa. Szenvedni nem szenvedünk, én meg vagyok így is, sőt, még örülök is ha nem kell feleslegesen sétálnom vele. De ettől még megteszem, ha van rá szükség. A faluban van egy pár háznál kutya, de azokat sosem viszik ki sétálni, ház illetve állat őrzésre tartják őket. Velük maximum kerítésen keresztül tud "találkozni", de nem igazán van oda értük.
2021. jan. 3. 15:43
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

5-OS Miért van elmaradva a vidéki társadalom ?

Mert nem viszi autókázni a kutyát, meg bevásárolni és nem kutya kajával etetik ha nem maradék csonttal, húslevessel .

2021. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os helyesbítve. Neki szól a kérdés .
2021. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha sétálni viszed, mindig kösd össze valami kellemes élménnyel. Akkor hamar megszereti és igényelni fogja a napi sétát.
2021. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!