Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi sétáltatásra van...

Mennyi sétáltatásra van szüksége egy komondornak?

Figyelt kérdés

A mienk most lett 2 éves. Eddig alapvetően kert-kutya volt, de azért próbáltam elvinni minden nap sétálni legalább egy fél órára. Mostanában viszont nem akar jönni. A kertben jól el van, szoktunk vele játszani, az előtérbe is bejárása van de amúgy kinti kutya. Már a póráz ráadása ellen is kezd tiltakozni, mert tudja hogy az után séta következik. A kertkapunál meg egyenesen megtorpan, nyüszítve húz vissza. Így már egy hete egyáltalán nem is viszem sétálni.

Ez így normális? Elég neki az a séta amit a kertben tud csinálni? Nemrég elmondtam ezt egy kutyákkal foglalkozó barátomnak is. Ő azt mondta, hogy kell a kutyának a séta, akkor szocializálódik, meg akkori éli az életét mert amúgy bent neki unalmas, szóval erősen ajánlott hogy elvigyem, még akkor is mikor nem akar menni. Akkor ezek erőszakkal kellene sétálni vinnem?



2021. jan. 3. 11:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
6 vagyok nem erre gondoltam hiszen a kérdés és a beszélgetés sem erről a témakörről szól.🤷
2021. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 komis1 ***** válasza:

Szerintem meg valami történt vele, ami miatt tart a kinti világtól. Eleve késő, hoģy 5 hónapos korban vittétek először sétálni. Lehet, hogy emiatt elmaradt a szocializációja, nem tudott kutyákkal se ismerkedni, stb... Lehet, hogy a kezdeti sétáknál nem találkoztatok kerítések mögött őrjöngő kutyákkal, de később már igen. És mivel neki kimaradt a szocializációs időszaka, riasztóak a kutyák, különösen, ha még őrjöngenek is. De az is lehet, hogy 5-7 hónaposan még kölyökszaga volt, ezért a kutyák nem támadták, de 8-10 hónaposan már ivaréretté válik, ezt követően kezdtek őrjöngésbe a kerítések mögötti kutyák. És ez riasztó számára, hisz kutyákkal nem tudott kialakulni kapcsolata.

Ha egy kutya nyüszít, húz vissza, hogy ki se tudjatok menni a kapun, az a kutya nem az unalmas séta ellen tiltakozik, hanem tart valamitől. Gondolj bele, ha elhívod a kert egyik végébe, ahol már milliószor járt, boldogan menni fog, mert te hívod. Pedig azt aztán tényleg unhatná.

Ha mindenáron vinni akarjátok, hogy lássa a külvilágot is, akkor max berakjátok a kocsiba és kiviszitek a falun túl valahova. De amúgy állatorvoshoz hogy viszitek, ha nem lehet kivinni?

2021. jan. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Két komondorom van, imádnak sétálni. Általában heti 5-6 alkalommal megyünk és olyan 5-10km között alkalmanként.
2021. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!