Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megint húz a pórázon?

Megint húz a pórázon?

Figyelt kérdés
Tibeti masztiff kutyám van,2 éves. Eddig problémamentes volt. Ivartalanítva van egyébként. Kölyök kora óta szépen ballagott a pórázon,most 3.alkalommal van az,hogy húz. Nagyon. Kiidegel már,mert eddig esküszöm nem fordult elő soha. Nem tudom mi okozza,mi váltotta ki,nincs se új útvonal,se új személy aki velünk jönne. Talán próbálja átvenni a falkavezérséget? Itthon szót fogad,nyugodt. Megfordulós módszert alkalmazom,ami 10 mp-ig működik is,de kb ennyi.
2021. jan. 3. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
A megfordulós módszert nem tudom mi, de talán csak állj meg, hadd húzzon feleslegesen. Ha laza a póráz indulj el megint vele, ha húz akkor megint állj meg. Csak rájön, hogy hiába húz.
2021. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is fennáll hasonló probléma, követem a kérdést! :)

Bár az enyémmel megtaníttattam a "lassabban" szót, ilyenkor mindig lassít. De ha nem lassít, akkor megállok, leültetem, majd ha kicsit csillapodott, újra indulunk. Bár ez sem mindig használ :/

2021. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első nap a megállósat próbáltam,de az 1 órás utat így 2 óra alatt tettük meg mert minden 2.lépésben újra húzott. Nagyon felidegel,mire hazaérünk zsibbad a karom,csak nem 10 kg...Valamit érezhet a levegőben? Nincs ötletem. Ma másik útvonalon viszem el sétálni,kiváncsi vagyok úgy húz-e. A lassíts parancsszót az enyém is érti,csak nem alkalmazza :D mert kb annyi történik ilyenkor,hogy rám néz,lassít 2mp-ig és húz tovább. Hámon van,nyakörvre váltás vajon megoldás lehetne?
2021. jan. 3. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Kettes vagyok. Az enyémnek a hám volt a megoldás, a nyakörvén nem sétál szépen +nem jó neki a nyakörv ha húz, mert veszélyes lehet a nyelőcsőre.

Ha két éves akkor még simán lehet tanítani, a jutifalatos megoldást gyakoroltátok már? Láb mellett vezetést is érdemes tanulni, kutyaiskolában tanítanak ilyeneket. Lehet érdemes lenne nektek is felkeresni egyet, főleg neked adnak tanácsokat, de sajnos én nem vagyok szakember, ennél többet nem tudok:D

2021. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát ha nem javul,el fogunk menni. Köszi a választ.

Nem tudom milyen bolondéria kapta el most.

2021. jan. 3. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért lettünk lepontozva? :D
2021. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolnék, hogy "van valami a levegőben" de ezt tényleg könnyen ki lehet deríteni egy új útvonallal. Különben hogy hogy egy ekkora kutyát hámmal sétáltatsz?
2021. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó hámunk van,könnyű volt vele. Piciként hámmal kezdtünk és mivel annyira jól bevált,így ennél maradtunk. Még a legelső,10 hetesen elvitt sétáján sem húzott,nem értem mi lelte. De ma még megyünk egyszer,most majd másik úton megyünk.
2021. jan. 3. 15:38
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam,de fel is pontozok mindenkit mindjárt. Köszi a válaszokat.
2021. jan. 3. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!