Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszter éjszakáján tűnt...

Szilveszter éjszakáján tűnt el a kutyám, szerintetek van amivel segíthetnék neki haza találni?

Figyelt kérdés
2 éves kutyáról van szó, aki nem az elszökős típus volt, gyakran engedtem ki a kertbe játszani, ismerte a körzetet. 3 napja folyamatosan keressük a környéken, aggódók nagyon érte, hogy nem tud haza találni.

2021. jan. 3. 22:55
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
83%

Keresd fel az összes elveszett állatokkal foglalkozó facebook csoportot. Keress konkrétan a faludra/városodra, megyédre, majd lépj bele az összes ilyen csoportba, kérdezősködj ott is, posztolj képet róla stb. De tényleg mindegyik témába vágót próbáld felkeresni, ki tudja hova rakták ki a képét már (vannak olyanok is hogy "segíts hazatalálnom", "Fehérvári kutyások" stbstbstb..).

Esetleg a helyi menhely oldalát is nézd meg, hátha oda került a kutyus.

Segíthetnek még esetleg a kulcsszavak is, facebookon van olyan a keresésnél, hogy nyilvános bejegyzésekre tudsz rákeresni kulcsszavak alapján. Írd be például hogy: fehér kutya Győr talált --> ezek alapján azokat a nyilvános bejegyzéseket kidobja amikben ezeket a szavakat használták.

Ne add fel a keresést, és legközelebb aludjon bent az a kutyus szilveszter estjén.

2021. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
68%

Vadasz ugy keresik meg az eltunt kutyat,h izzadt poloit konbozohelyekre lerakja a teruleten. Azokhoz megy vissza. Papirt ragasszoda magyarazattal,h ne vigyek el onnan a polokat,mert kutya keresesi celt szolgal. A szagod viszi a szel kilometereken at. Meg fogja talalni. Vizet is lerakhatsz melle.


Orditsd tiszta erobol a nevet. 5 km-en at hallatszik az orditasom. Tapasztalat kutyakereses miatt.


Tarts ki es keresd. Kozben orditds a nevet nagyon hangosan. Vigyel magaddal porazt es nyakorvet meg vizet meg sulthust. Az illatat messzire viszi a szel. Megtalalja a kutyad!!

2021. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos itt potenciálisan egy elhanyagolt kutyáról van szó. Ha a gazda ennyire sem tudott figyelni és felelősen gondolkozni, hogy Szilveszterkor biztonságos helyre rakja a kutyáját, kétlem, hogy sétálni vitte volna, vagy akár olyan kapcsolata lenne szerencsétlen kutyával, hogy az a pólójára menjen és ott is maradjon.


Ha haza is talál, keress neki egy jobb, felelősebb gazdát! Sajnos te, kérdező, nem vagy alkalmas kutyatartásra.

2021. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
87%
Döbbenetes, hogy a csapból is ez folyik, mégis minden k. évben tucatnyi kutya szökik el szilveszterkor. Nem is értem hogyan, kiugranak az ablakon vagy mi? Kitárják a kaput és kizárják a kutyát az udvarra?
2021. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
74%
Kenne ra torveny, hogy kötelező vigyazni a kutyara
2021. jan. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
93%

Ket variacio van:


-vagy ott van valahol a kornyeken es bevackolt valami eldugott helyre

-vagy nekiiramodott es 3 nap alatt mar nagyon messze jar


Az osszes kornyeken levo menhelyt megkerdezhetned, beszelhetnel a helyi vadasztarsasaggal vagy erdesszel, allatvedoknel (polgaroroknel) is erdeklodhetsz, facebook, gyepmesteri telep ...


Sok sikert kivanok!

2021. jan. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Gyakran vittem sétálni és ismeri a környéket, sajnos én szilveszterkor nem voltam otthon és a szüleim elfelejtették bezárni, és igen valóban hiba volt, emberek vagyunk és hibázunk, tudom, hogy ez újra sosem fordulhatna elő, ami most történt. Nagyon ragaszkodó kutyus, ezt hogy a pólómat különböző helyekre lerakom ki fogom próbálni, hátha segíteni fog neki vissza találni. 10-15 kilométeres körzetet bejártuk már autókkal, gyalog. Ennél messzebb juthatott és valószínűleg nem talál haza.
2021. jan. 4. 07:40
 18/42 anonim ***** válasza:
58%
És a nagy bulikázásban az sem jutott eszedbe, hogy írj legalább a szüleidnek? Én is töltöttem már távol a szilvesztert, a kutyánk csak benti kutya, mégis kérdeztem fél óránként anyámékat, hogy hogy viseli, mi van vele. És a lelkükre kötöttem hogy ilyenkor csak hamban vihetik ki. Eszem megáll, jobbat érdemel az a kutya, hisz te szarsz bele hogy jól van-e. Chipje van legalább?
2021. jan. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
92%

Jo lenne tudni merre indulhatott el ... mondjuk valoszinu nem a durrohtatas iranyaba, tehat ha tudod hol durrogtattak, akkor en az ellenkezo iranyba indulnek. De siman lehet, hogy ott van valahol tok kozel, csak bebujt valahova.


Ne adjatok fel a remenyt ... plakatozzatok ki a kornyeket, hogy ha valaki megtalalja tudja, hogy keresik a gazdik a kutyat. Siman elokerulhet meg!

2021. jan. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
44%
Milyen könnyű azoknak, akik ennyivel elintezik azt, hogy a kutyájuk akár meghalt a saját felelőtlenségük és nem törődömségük miatt. Ember vagy és hibáztál... És ezzel el is van intézve.
2021. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!