Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszter éjszakáján tűnt...

Szilveszter éjszakáján tűnt el a kutyám, szerintetek van amivel segíthetnék neki haza találni?

Figyelt kérdés
2 éves kutyáról van szó, aki nem az elszökős típus volt, gyakran engedtem ki a kertbe játszani, ismerte a körzetet. 3 napja folyamatosan keressük a környéken, aggódók nagyon érte, hogy nem tud haza találni.

2021. jan. 3. 22:55
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy ezzel el van intézve? Addig keresem, amíg meg nem találom. Szerinted te azzal segítesz, hogy a mondataim között azt keresed, hogy most melyikkel köthetsz belém, vagy bárkibe? Hogyha nem tudsz adni egy jó tanácsot, amivel megtalálhatnám, akkor miért vagy itt? Ettől te boldog leszel? A szavaidból sugárzik, hogy mennyire szánalmas életed van, hogy más emberek kárán élvezed ki magad.
2021. jan. 4. 08:50
 22/42 anonim ***** válasza:
66%
Nem volt a nyakörvén biléta? Gondolom nem.
2021. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ne te legyél már felháborodva, ha azon az egyetlen éjszakán sem tudtál vigyázni szerencsétlen kutyádra!

A megtaláláshoz pedig nincsenek varázsigék! Nincsenek titkok!


Egy jó tanácsom van: ne tart többet kutyát! Nem vagy elég felelős ehhez!

2021. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Felfogtam.
2021. jan. 4. 11:22
 25/42 anonim ***** válasza:
49%

Remélem megtalálod a kutyust.

A sok válasznak a tiltás ellenére is fontosabb, hogy durrogtasson.

Nagyon sok kutyus elmenekült.

Persze az a fő, hogy jól szórakoztak.

Nem szabad feladni.Ő is előkerül.

A rosszindulatú beszólások nem visznek előre.Ne törődj velük.

2021. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
33%
Chipje volt legalàbb szerencsètlennek?
2021. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
76%
A mi kutyánk 1 óra alatt 10 km-re futott, 3 nap alatt annál már messzebb lehet. Az összes talált kutyás facebook csoportba posztolj, ments meg csoportokba, menhelyeket keresd fel. Sajnos 3 nap után már nem tehetsz mást. Egyébként vannak erre specializálódott keresőkutyák, de őket csak 48 órán belül lehet hívni, ha jól tudom, addig marad meg a szag. De azért megpróbálhatsz egyet felhívni, hátha...
2021. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
67%
Milyen kutya, hogy néz ki?
2021. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
50%

A fent leírtakon kívül: ha van a kutyádban chip (elvileg kötelező), keress fel egy állatorvost az oltási könyvével (ebbe bele szokták ragasztani a chip számát), hogy 1) ellenőrizze, hogy helyesek-e a petvetdatán regisztrált adatok pl. a telefonszám 2) írja be a rendszerbe, hogy elveszett a kutya. A FB, menhely és hasonlók mellett talán a szórólapozás sem lenne haszontalan, lehetőleg műanyag tokban (aka "bugyi"), hogy a környéken sétálókban is tudatosodjon, hogy valaki keres egy ilyen kutyát.

Aki a kérdezőt ekézi: készültem már úgy szilveszterezni, hogy azt hittem, mindent megbeszéltem és megszerveztem a kutyámmal kapcsolatban, de tévedtem. Nálunk szerencsére még időben kiderült, hogy amit én teljesen alapnak gondoltam, hiszen minden évben így volt, arról édesapám elfeledkezett és máshogy szervezte az estéjét. A megoldás az lett egyébként, hogy két jóbarátnak és a rugalmas házigazdának köszönhetően a kutya velünk bulizott :). Nyugi, nem volt vad buli, néhány embert azóta különösen kedvel abból a társaságból, így reméljük, hogy nem volt számára traumatikus az esemény.

2021. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
67%
Van chipje?
2021. jan. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!