Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helo! Két hét múlva kapok egy...

Helo! Két hét múlva kapok egy kiskutyát. De a kutyasuliba csak 7 hónapos kortól lehet menni. Addig mire tanítsam?

Figyelt kérdés

Nyolc hetesen (2 hónaposan) fogom kapni a kutyust. Azaz marad 5 hónap, amgíg nem tudom, hogy mit "kezdjek" vele. Amit biztosan csinálunk az 5 hónap alatt:

-szobatisztaságra nevelés

-alap engedelmességi gyakorlatok (ül, fekszik, marad...)

-szocializáció (?), azaz sok séta a környéken

-mivel hosszúszőrű, esetleg kutyakozmetikus, hogy szokja a helyzetet



Mire kell még tanítanom, amit kutyasuli nékül is meg tudok oldani?


2010. aug. 14. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj lesz vele elég sok dolgod.

Amúgy kutyaovi nincsd a közelben? Mert oda lehet vinni ha már van oltása és nagyon hasznos!

Addig is tanítsd meg a nevét, hogy visszajöjjön, szobatisztaság, póráz-nyakörv elviselése (egyeseknek komoly probléma szóval nem szabad félvállról venni), séta ezekkel, nem szabad dolgok, hozd vissza, ne egyen engedély nélkül, sok játék, randsor tisztázása...

2010. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hát először is a nevét tanulja meg! :)

Én is ennyi idősen kaptam a kutyusomat, ilyenkor még nagyon kis kajlák, meg sokat alszanak. A szobatisztaságot Tapi 4 hónaposan érte el, nem tanítottuk, de ha rendszeresen leviszitek, és megszidjátok (nem ütitek) amikor a lakásba ürít, akkor hamar rájön ;) De ugye 4 hónapos korig nem nagyon kéne sétáltatni a dokik szerint (a betegségek miatt) ha nem engeditek, hogy ürüléket meg hasonlókat egyen, akkor nyugodtan! Szoktassátok magatokhoz, tanítsátok meg, hogy ha hívjátok, akkor menjen oda hozzátok. A többi szépen lassan ráér. De majd ráéreztek és jönni fog magától! ;)

2010. aug. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Hát a nevére még öteleteim sincsenek, de majd tudni fogom, ha meglátom a kutyust.

Kutyaovi van a szomszéd utcában, ott három hónap a minimum korhatár. És amúgy is csak max egyszer vinném egy héten, mert minden nap kutyaovi túl sok stressz lenne. :)

A pórázhosz szoktatást/láb mellet közlekedést még egyik kutyámnak sem sikerült megtanítani, úgyhogy azt inkább majd a kutyasuli segítségével oldjuk meg. :D

Tudom, hogy elvileg nem szabadna utcára vinni, amíg nincs meg az összes oltás. Úgyhogy akkor megvárom azt az egy hónapot és akkor majd ha 3 hónapos lesz, mert úgy számoltam, hogy három hónapos korára elvileg meglesz az összes oltása. Köszi a segítéget.

2010. aug. 14. 00:17
 4/6 anonim ***** válasza:
A pórázhoz szoktatás egyszerű dolog. Nehéz lesz úgy menni 7 hónaposan islolába hogy azt nem tudja meg sétálni is. A lábnál követés meg egy feladat, nem lehet elvárni a kutyától hogy séta alatt úgvy menjen, ott csak az a lényeg hogy ne húzzon.
2010. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

feltehetek egy kérdést?

mennyi idős vagy és hányadik kutyádat kapod ?

ezt csak azért kérdezem, mert ezt írod:

".....A pórázhosz szoktatást/láb mellet közlekedést még egyik kutyámnak sem sikerült megtanítani,.... "

2010. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kapom őket, hanem veszem. :) De mivál már kifizettem, nem mondhattam, hogy két hét múlva veszem, hanem két hét múlva kapom. Csak, hogy tisztázzuk. :P

Amúgy ez a kutyuli lesz a 6-ik kutyám. Mind másfajta. Ebből három tudott pórázon menni (de nem én tanítottam). 1 nem tudott soha próázon menni, de nem volt ebből különösebb baj, mert kistestű kutyus volt. Egy pedig nem tud pórázon menni és vele is beiratkozok kutyasuliba, de csak ha meglesz a pici és akkor két kutyussal fogok sulizni, persze nem egyedül, lesz, aki elkísér. Miért kérded?

2010. aug. 14. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!