Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltás nélküli séta?

Oltás nélküli séta?

Figyelt kérdés
Egy oltása van a kutyának, lassan 3 hónapos. Azt mondták, hogy ki lehet vinni, mert nem lesz baja. Igaz ez?

#kutya #oltás #séta #Nemrólamvanszó #Nesavazzatok
2021. jan. 7. 17:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Tökmindegy hogy kinek a kutyája, mindenkiére ugyanaz vonatkozik.
2021. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
A kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy kinek a kutyájáról van szó. És ha már itt tartunk, akkor vajon kik a "kis okosok", ha hozzánk kellett forduljál a kérdéseddel:D
2021. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
#10 A válaszok a kutyára vonatkoznak, nem vihető ki. Teljesen mindegy ki a gazdája, ezt csak te láttad bele.
2021. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Bizonyítás képpen, képzeld :)

Mivel én pontosan tudom, hogy mik a teendők, ismerős az ellenkezőjét állítja. Erről ment ma a vita:)

Amúgy meg ez az oldal nem arra van, hogy kérdéseket tegyek fel? :D

Ha valami nem tetszik nem kell válaszolni, ennyire egyszerű.

2021. jan. 7. 18:28
 15/22 anonim ***** válasza:
85%

14!

Igen, ez az oldal arra szolgál, hogy kérdéseket tegyünk fel, és a kérdésre válaszokat várunk. Ha a válaszokkal kapcsolatban valami nem tetszik, akkor azt a választ hagyjuk figyelmen kívül. Ennyire egyszerű!

2021. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Lesz baja. Egy oltás lóf...sz. Remélem folytatják az oltási programját csórinak.
2021. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
Kövezzetek meg, de én nyolchetes kora óta viszem a kutyámat sétálni, ráadásul póráz nélkül. A tenyésztő javasolta, hogy minél hamarabb szokjon ingerekhez. Nem a városi kutyafuttatót kell elképzelni, hanem egy rajtunk kívül csak pár kutyás ember által használt rétet. Néhány néni szokott még arra sétálni, ők meg is simogatták, mikor találkoztunk velük. Utcabeli emberekkel szintén összehaverkodott, sőt, egy kuvasszal is összeszagoltak, akinek ismerem a gazdáját, és tudom, hogy oltott, féreghajtott, élősködők ellen kezelt a kutyája. Behívást is gyakoroltuk, bár azt a tenyésztő is tanította már neki, de lekopogom, nagyon szépen tudja azóta is. Rengeteget kocsikáztam vele, lovardában is körbevittem kézben, egyszer a városban is. Ahol tudtam, hogy összeehet valamit, ott nem tettem le, de velem volt, zajokat, szagokat hallott, érzett. És túlélte. Két oltással, féreghajtva került hozzám. Én sem szerettem volna az összes oltás előtt kivinni, de a tenyésztő ezt javasolta, és nem bántam meg, hogy nem tartottam steril környezetben. Még egy hasmenése se volt, de mondom, nem mindenhova kell vinni úgyse lesz baj alapon. Plusz mivel sokat utazunk, a szocijának a fele autópályás pihenőhelyeken meg benzinkutakon volt gyakorlatilag.
2021. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

Csakhogy 8 hetes korában optimális esetben már 2 oltása van (az elsőt és másodikat már a tenyésztőnél megkapja). Az első oltás önmagában semmit sem ér, a másodikkal együtt már több védelmet ad, ezért ha lehetőség van rá, sokan kiviszik már a kiskutyát 2. oltás után védett helyekre, ahogy a #17 is tette. De általában az emberek biztos, ami biztos alapon kivárják az oltási program végét. Egyikkel sincs baj.


3 hónaposan egyetlen oltással? Azzal van baj. (Már eleve azzal is, hogy a kiskutya nagyon le van maradva az oltási programjával.)

2021. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18, tudod nem mindenki tenyésztőtől szerzi be a kutyát, van aki ment.

Az én kiskutyám is le volt maradva az oltási programmal, mert a sintértelepről van, ahol nem oltatnak. Nyilván csak akkor tudta elkezdeni az orvos a programot, amikor hozzám került és elkezdtem hordani hozzá.

És simán megtehetném hogy veszek kutyát, kb amennyit akarok, de nekem mindig is mentett keverékem volt, és mindig az is lesz 🤷‍♀️

Valószínűleg a szóban forgó kutya is mentett, mert a tenyésztő nem adta volna oda a vevőnek csak úgy, oltások nélkül.

2021. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%
#19 tudod vannak szaporítók is, akik mindenféle védelem nélkül árulják a kölyköket. Nem csak mentett kutya lehet oltás nélkül.
2021. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!