Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbizhatok maradéktalanul...

Megbizhatok maradéktalanul egy boxer kutyában gyermekeimmel szemben?

Figyelt kérdés
7 és 1,5 éves gyerekeim mellé szeretnék családi házba boxit.Nagyon jo jellemzéseket olvastam magárol a fajtáról,de a legfontosabb szempont hogy ne bántsa a gyerekeimet,merjem velük az udvaron hagyni.Termete,ábrázata tekintélyt parancsoló,de azt mondják ez csak a külső,valójában jámbor alkat ha a családtagokról van szó,azonban az idegeneket rettehthetetlenül,határozottan elűzi,védi családját.Lehet ilyen kettős jellemű,tarhatom gyerekek mellett?Beleszerettem ebbe a fajtába,de jol választok?
2010. aug. 14. 12:16
1 2
 11/12 Matyi87 ***** válasza:

nekünk 2boxerünk van, és most jön az első babánk.

3évesek a kutyáink, laktunk városban, vidéken, gyerekek jöttek hozzánk, együtt aludtak, fürödtek, ettek, és soha semmiféle baj nem történt.

ezek a fajta kutyák előbb elmennek a gyerektől mintsem bántsák, vagy megharapják.

persze pici gyereket nem szabad kettesben hagyni velük, de nem azért mert megtámadják.lehet akár a labdázás miatt is kisebb fellökés vagy hasonló, de soha nem menne nekik.

nem is értem hogy akinek nincs boxere az hogy írhatja azt hogy a boxert ne válasszuk a gyerek mellé.

ne vicceljetek már..

amúgy ha kicsi korában veszitek meg, rendes helyről, min 8hetesen!! akkor hozzá fog szokni a gyerekekhez..

persze azt azért tudni kell hogy a gazda dolga hogy a sorrendet felállítsa.nálunk hamar bemutattuk a gyerekeket, és etetés előtt én ettem, mint vezér, majd a gyerek. (ill csak úgy tettünk)legutoljára a kutya, és ehhez hasonló apróságok.

soha nem fogom félteni tőlük a lányom, mert tudom mi a nevelés eredménye, de attól függetlenül persze nem fogom teljesen őrizetlenül hagyni őket soha.

és ha nagyobb lesz, elvárom majd a kicsitől is hogy ugyanúgy kezelje őket majd mint azt egy magasabb rangú falkatag tenné-kutyaszemmel..

pár video:

gratulálok a választáshoz, és sok örömöt a kutyás életben!


http://www.youtube.com/watch?v=wMppUgSQNPU

http://www.youtube.com/watch?v=d69Wj4VdP-o

2010. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én tenyésztem a fajtát,jelenleg is van egy alom nálam, van a családban egy jelenleg 7éves kislány 4éves kora óta vannak itt boxerek,mikor született az alom,bent ült az elletőládában az anyával,és még véletlenül se morgott vagy mozdult rá a kutya, ha én dolgoztam ő ment megnézni a kicsiket,ha kellett cicire tette a kölyköket!

Minden kutyának ez nevelés kérdése, a boxer meg nagyon család és gyerekcentrikus.

Nálunk belenyúlhatunk az edényükbe mikro esznek,inkább ott hagyják a kaját,vagy megnézik mit is akarunk,és csak utána esznek,minthogy támadjanak!


Remek választás!

2010. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!