Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért és hogyan került hozzáto...

Miért és hogyan került hozzátok a mostani kutyátok?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 08:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Apu húsféléket, felvágottakat fuvarozott és a cég a közeli lejáratú cuccokat menhelyeknek adományozta, ezért sokszor megfordult az Elek-Ágh menhelyen, ahol egyszer kérdezték tőle, hogy érdekli-e most született tacskó keverék kutya. 3 hónapot várnunk kellett míg elhozhattuk ami egy örökkévalóság volt kb. Aztán öcsémmel kiválasztották egymást és elhozták. Ez volt 12 éve és végtelenül hálás vagyok, hogy létezik ez a kiskutya. Ma napig emlékszem amikor először megláttam, öcsém ágya alól kidugta a fejét és rám nézett. Legjobb barinők vagyunk azóta is.
2021. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
El akartam kezdeni az IGP-t, es kerestem egy ehhez megfelelo fajtaju es temperamentumu kutyat. :)
2021. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házat vettünk, szerettünk volna kutyát, első körben menhelyről akartam menteni (kinti kutyának nem adták), de végül egy nem kívánt alomból hoztunk el 2 kutyát. Jól elvannak, övék az udvar, sztem túlságosan is élvezik 😃 kisgyerekkel jól kijönnek, ez nálunk fő szempont volt.
2021. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről keverék fekete kutya. Gyönyörű
2021. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám polgárőr és éppen járőröztek a munka társaival, mikor meghallottak egy kutya nyűszörgést egy kiásottt lyukból.

Mikor megtalálták a kutyát, nagyim haza hozta nekem (vele lakom), és azóta már 6 éve nálunk van :)

És azért hozta haza mert kutyafóbiám volt, ő pedig kis nyugodt, csendes kutyusnak látszott (az is).

Ui.: mikor hazahozta nagyon nagyon nagyon büdi volt, 3× fürdettük meg, de még akkoris trágya szaga volt.

2021. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
87%

Elpusztult pár hónap különbséggel a 2 kutyám (beagle-súlyos betegség miatt 8 évesen elaltatta a doki, spániel-végelgyengülés, 15 éves volt).


2-3 hónapig bírtam kutya nélkül. Akkor elkezdtem nézelődni a neten.


Közben találtam egy juhászt, akinél születtek mudik.

Szóval így lett mudim. Ma már 11 éves, egészséges örökmozgó :). Hihetetlen okos, hűséges kutya.

2021. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a kutyákat, ezért mindig tervben volt, hogy szeretnék egyet, ez az utolsó évem az egyetemen, ezért a párommal azt beszéltük meg (kb másfél éve), hogy ha befejezem az egyetemet akkor lesz kutyánk. Én az első perctől ragaszkodtam egyetlen fajtához, már fel is vettem a kapcsolatot a tenyésztővel, hogy érdeklődjek kezdő kutyásként mikre kell majd előre felkészülnöm, mit alakítsunk át a lakáson, mennyi is az ára a kutyusnak, illetve mennyit érdemes még ezenkívül félrerakni orvosi és egyéb nem várt költségekre, tehát mindent feltérképeztem, rengeteget olvastam. Aztán 2020 februárjában egy ártatlan szombat délelőtt besétáltunk egy bevásárló központba egy-két apróságért, amikor megláttam, hogy alapítványok/menhelyek vannak az üzletek előtti folyósokon adományokat gyűjtve. Rögtön be is mentem a Fressnapfba, hogy vegyek pár dolgot nekik, majd odamentünk, hogy átadjuk, ekkor megláttam azokat az apró kiskutyákat a kennelben, akiket nem rég találtak kirakva egy dobozban (januárban, a legnagyobb hidegben, kb 8 hetesen). Meg is simogattuk őket, az egyik hölgy ki is vett egyet és a párom a kezében fogta (ő egész életében előtte macskás volt, korábban amíg otthon lakott csak macskáik voltak), és rögtön azt mondta, hogy vigyük haza! Természetesen ott helyben nem lehet örökbefogadni, plusz azok a kölykök még nem álltak készen az örökbefogadásra, illetve nekünk sem lett volna túl jó ötlet hirtelen felindulásból kutyát hazavinni. Hazamentünk, kb 1 héten keresztül csak ez volt a téma, felvettem a kapcsolatot az alapítvánnyal és nagyon gondolkódba estünk, hiszen fiatalok vagyunk, készen állunk-e ekkora felelősségre. Végül az első találkozás után 2 héttel elhoztuk, ez tavaly február közepén volt, életünk eddigi legjobb döntése volt.

Nagyon sok mindent át kellett miatta variálnunk, sok programunk azóta megváltozott, sőt az egész életünk megváltozott, de minden egyes perc megéri.

2021. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Páromé a két kutya: az egyik utcán csavargott, meg lett hirdetve, de nem jelentkezett senki, ennek már 7 éve (kidobhatták). A másik nem kívánt alomból ingyen.

Nekem 8 éve nincs saját kutyám, aki volt ő törzskönyves volt, tenyésztőtől vettük kölyökkorában.

2021. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
90%

Én kis iskolás korom óta kutyákkal élek, először egy szálkásszőrű törpe tacsi, ő törzskönyvezett, utána lett egy vizsla baba, őt viszont kb 2 éves korában el kellett altatni, mert beteg lett. Utána jött még egy vizsla, drótos, mentett. Anyuék azóta befogadtak még egy viszlát, neki meghalt a gazdája, így most 3an vannak, kutyikók.

Ezután én össze költöztem a párommal, nekik volt 2 kutyájuk, az egyik egy vizsla-labrador keverék a másik pedig egy rottweiler. Sajnos már mind a ketten elpusztultak.

Most a párom szüleinek van 2 rotijuk egy fiú, 1 éves és egy lány 6 éves. És benti kutyaként van nekik 2 jack russel kölyök, lányok mind a ketten.

Nekünk a párommal van egy jack russel kislányunk 4 hónapos.

Miért került hozzánk? Akinél született neki nem kellett..

2021. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Fsms ***** válasza:
100%

Menhelyről fogadtuk örökbe, Noé boxermentés. Nagyon jó döntés volt. Család harmadik gyereke lett.😀

Motivációt ad a sporthoz, mindig vidám jó kedvére derít .

2021. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!