Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vehette fel séta közben...

Miért vehette fel séta közben ezt a rossz szokást?

Figyelt kérdés

Nevelt kutyáról van szó. Amit még tudni kell róla, hogy ha nem muszáj nem kel ki ilyen időben a fekhelyéről, inkább alszik egész nap a hideg miatt (rövid szőrű, bent tartjuk), konkrétan a kertbe is úgy kell kilökdösni (van olyan nap, ha mi nem rakjuk ki, ki sem menne). Ezért is és ha később visszatér az élet este tudom hosszabb időre elvinni sétálni, illetve ilyenkor már kevés kutyás és kisgyerekes van az utcán, akik csak úgy szélnek eresztik őket...

Az utóbbi séták egy részénél rendszeresen megállt és csak haza akart menni. Ilyenkor sosem engedek neki, húzóm és elindulunk, de amikor a húzás sem segít megfogom a nyakörvét és elindulunk. Ilyenkor általában elég volt a feje mögött lennie a kezemnek és magától indult. Ma nem, semmi pénzért nem akart elindulni, még akkor sem amikor másik kutya jött. Csak és kizárólag haza akart menni. Nem is mertem húzni, mert csak a nyaka nyúlt meg és inkább fuldokolt, minthogy elinduljon. Tudom, hogy hideg van, én is fáztam, de rajta is kabát volt. Ha van velem valaki akkor nem szokta ezt csinálni, mert ha ő le is marad, aki velünk van sétál tovább és így ő is. Viszont ezt a rossz szokást akkor kezdte el csinálni, amikor hideg volt/van vagyis csak ezzel tudok összefüggést hozni, mert amúgy nagyon szeret sétálni. Ami még eszembe jutott, hogy a lábát zavarhatja ez a szóróköves dolog, szintén a hideggel sok lett az utcán és amúgy belvárosban sétálunk.

Mit csinálnátok ilyen esetben?


2021. jan. 11. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad magadnak a kérdést. Azért, mert nincs kedve ilyen időben sétálni. Ha ennyire láthatóan nincs rá igénye, akkor én nem erőltetném.
2021. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ma nagyon látványosan nyomatta, szóval visszafordultunk. De ha nincsen séta akkor nem is hajlandó kimenni vagy ha kimegy is csak vacog az ajtóban, esetleg megnézni a macskát és nem hajlandó a dolgát elvégezni. Sétánál legalább ez eszébe jut. De akkor nem erőltetem, csak annyira, max egy egészségügyi kiskör lesz a tömb körül...
2021. jan. 11. 21:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik kutyám 24 cm marmagas, ha már rendesen van hó és a hasát súrolja, látványosan szenved a túrák során és az a vége, hogy km-eken keresztül cipelem, míg a másik kettő vidáman szaladgál és szaglászik. Pár ilyen alkalom után mindig megfogadom, hogy nagy hóban nem viszem el túrázni, inkább itthon trükközünk vagy a faluban sétálunk, de egy év után ezt mindig elfelejtem :P (bár mostanában nincs is nagyon hó :( )


Ha szerinted a só zavarja, lehet már kapni kutya-cipőt, sokan használják is.

2021. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, hideg + felszórt utak. A szórókő még a szelídebbik, nálunk még mindig van olyan gyökér, aki a legkisebb hóra is felsózza az utat, de alaposan ám! A kutyacipő jó ötlet (azt is finomat, jutalomfalattal szoktatni.)


Szerintem az is gond, hogy tovább traumatizálod azzal, hogy húzod, fojtod, megfogod a nyakörvénél stb. Ő nem biztos, hogy úgy rakja ezt össze a kis kutya agyával, hogy "ha megállok, húznak, tehát nem kéne megállni", hanem hogy "ha hóban hidegben sétálok, mindig rossz dolgok történnek velem: a gazdi meghülyül, húz, von, ami nagyon rossz érzés" így még jobban lefagy. Feszültségoldásnak lehet lightos feladatozás, jutalomfalat, sok dicséret (majd fokozatosan, játékosan le lehet szokni, ha rájön, hogy nem világ katasztrófája hóban sétálni).


És jól látod, a társaság is tudja oldani, elvonni a figyelmét arról, hogy neki most éppen rosszul kellene éreznie magát. (A kedvencem az volt, amikor egy 12 éves, hangos, harapós, félre nevelt tacsi mixet "húztunk" magunkkal úgy, hogy észre se vette, hogy rég túl van azon a sarkon, ahol minden alakalommal drámázik, hogy ő haza akar menni.)

2021. jan. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!