Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kislányom születésnapjára...

A kislányom születésnapjára kutyust szeretne.Beagle fajtájút.Tudtok tanácsot adni merre, hol keressek a neten?Nem fontos hogy tökéletes ősöktől származzon, inkább csak legyen egésséges és kicsi, nevelhető,mert a kistesója fél a nagyobb kutyusoktól.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 13:56
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
88%

Te is szeretnéd a kutyát? Arra gondolj, hogy a gyerekeknek tanulniuk, suliba járniuk kell (majd). A legnagyobb lassan (vagy már most) középsulis, sok a tanulni való, ha suliban van azért, ha tanul, akkor azért nem tud foglalkozni a kutyussal. Ugyanez vonatkozik a kisebbekre is hiszen egy kutya 12-13 évig, de remélhetőleg annál hosszabb ideig él. Ha csak azért veszel kutyát, mert a gyerekek szeretnének, és nem vagy benne biztos, hogy tudsz vele később is megfelelően foglalkozni, akkor inkább vagy másik fajtában, de inkább másik fajban gondolkodj.

Egy golden retriever nagyon energikus kutya. Ha nincs megfelelően lemozgatva, unatkozik, akkor viselkedésproblémái lesznek, és ez nem a neveléstől függ. Egy jól nevelt kutya is lehet viselkedésproblémás, ha nem tudja levezetni az energiáit. És akármekkora udvarod van, az nem fog segíteni. Az első néhány napban, még érdekes neki, minden új, de utána már megismerte a kertet, nem érdekes. Néha ha új dolog kerül oda megszaglássza, de az a maximum néhány perc elfoglaltság nagyon kevés. Te sem rohangálsz csak úgy körbe körbe az udvarban, mert nem izgalmas. A kutya ugyanígy érzi.

Ha van felesleges energiája és/vagy huzamosabban unatkozik, akkor elfoglalja magát. Rágicsál, rombol, esetleg szökik, gödröket ás.

Lehet, hogy te türelmes ember vagy, de ha nincs időd eleget foglalkozni vele, akkor egy idő után már nem lesz vicces, hogy állandóan esel, kelsz az újabbnál, újabb gödrökben, vagy a papucsaidat rendszeresen nyálasan, szétrágva találod meg, ha el nem ásta.


Remélem, hogy a válaszom tárgytalan, mert már fel vagy készülve ezekre, megfelelően és rendszeresen letudjátok fárasztani a kutyát, még 12-13 évig, vagy annál tovább is.

A válaszom nem csak neked szól, kérdező. Láttam olyan embert, akinek csak azért kell a golden retriever, mert azt hallotta, hogy jól nevelhető, és azt hiszi, hogy ezzel a rossz szokásokat is el lehet nyomni. Erre élő példát is ismerek.


Szóval, ha valaki, de tényleg akárki egy energikusabb fajtában gondolkodik (vadászkutyák, pásztorkutyák, szánhúzó ebek stb.), akkor gondolja végig, hogy hosszútávon mennyire tud vele rendszeresen foglalkozni. Ha valaki nem gondolja át, és végül mégsem olyan a kutya amilyenre gondolt, abból születnek, hogy elfogyott a gazda türelme és megverte a kutyát, vagy megkötötte, mert a verés sem használt, stb., na meg a kérdések amikben a kutya hibája, hogy a gazda nem foglalkozik vele eleget, vagy kiakad a kérdező, hogy mit képzelünk mi, hogy beleszólunk az életébe, ő nem így akarja megoldani, stb.

2021. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
0%

Kizártátok a felnőtt kutyát, pedig sokkal több előnye lenne a ti esetetekben, mint egy kölyöknek. Mentett vonalon a kölyköket gyorsan elkapkodják, ráadásul gyerek mellé nem is mindenhol adnak szívesen kölyköt, pont azért, mert egy kölyökkutya plusz egy gyerek, a gyerekeknek meg nem csak a kutyázás az elfoglaltságuk, még akkor sem, ha továbbtanulás miatt nem költöznek el.

Egy felnőtt mentett már lehet, hogy szobatiszta (főleg, akik ideiglenes befogadóknál élnek), nem olyan hebrencs, mint egy kölyök, már lenyugodott, kialakult a személyisége, a mérete is már adott, nem lesz meglepetés, hogy nagyobb/kisebb, mint amire számítottatok volna.

Én nem feltétlenül fajtát néznék a helyetekben, inkább menjetek el egy szimpatikus menhelyre, és beszéljetek a gondozókkal.

2021. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
44%
Emberek. Elmondta, hogy már vannak állataik. Azért nem kéne úgy csinálni, mintha teljesen laikusokhoz beszélnénk. Amúgy meg szerintem már mindent leírtak kétszer, amire szüksége van.
2021. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
0%
#43 Nem tudom, hogy hol olvastad, hogy van állatuk. Én annyit találtam a válaszai közt, hogy régóta szeretnének egyet, és a szülinap, most pont, jól jön, mert meglepetésként kaphassák a gyerekek.
2021. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
53%
Na azt megnézném, hogy egy 6,9, és 14 éves hogy fog gondoskodni róla. Cuki lesz míg meg nem nő, utána marad anyura, apura, főleg hogy tél van, nem fognak vele menni sétálni.
2021. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
90%
De azt ugye tudod, hogy a goldent meg azért nem lehet folyton kicsapni az udvarra, mert folyton igényli a gazda jelenlétét?.... írod, hogy nem szobakutyát akartok. Akkor? Kerti díszt? Akkor jobban jártok a műanyaggal szerintem. A családbarát kutya, amelyik szereti, ha vannak gyerekek, akik nyúzhatják, azok nem arra valók, hogy ki legyenek téve a kertbe hogy majd időként valaki ránézzen, hanem igénylik a folytonos közelséget. Szerintem ezt át kéne gondolnotok...
2021. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
81%
44. Mert figyelmetlen proletár vagy. Olvasd végig a válaszokat, ne legyél lusta.
2021. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kérdésből nekem úgy jön le, hogy az egyik gyerek (feltételezem, a 9 éves) akarja igazán a kutyát. Akkor pedig egyáltalán nem vennék rá mérget, hogy a 14 éves pár év múlva a tinikor kellős közepén is olyan hú de sokat fog törődni kvázi a kishúga kutyájával. 9-10 éves gyereknek meg nem veszünk ajándékba állatot úgy, hogy “majd a tesója is foglalkozik vele”. Nem. Az foglalkozzon, aki a legjobban szeretné, ha pedig gyerek az illető, akkor a szülőnek célszerű besegíteni, nem a másik gyereknek. Ezt egy 14 éves esetében is fenntartom, pláne, hogy neki a középiskolában kevesebb ideje lesz. A kérdés számomra még mindig az, hogy te mint szülő, szeretnéd azt a kutyát?
2021. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!