Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya miért csak a jómódúak...

A kutya miért csak a jómódúak kiváltsága ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 20. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nem az. Putri sorokon vannak sorban kikotve.
2021. jan. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha az ember felelősséget vállal és magához vesz egy élő, érző lényt, akkor kötelessége megfelelő körülményeket biztosítani neki. És ez nem csak kutyák esetében van így, hanem minden állat esetében, ahogy a gyerekvállalásra is ugyanez vonatkozik.

Ettől függetlenül sajnos rengeteg önző, ostoba ember van aki úgy vállal állatot vagy gyereket, hogy rendes, minőségi ételt sem tud neki biztosítani, és ha kell, az orvosi ellátást sem tudja fedezni.

2021. jan. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
miért kellene jómódúak lenni? Nézd meg a sok csóró kínait...:)
2021. jan. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a jómódúak kivàltsága, egy àtlag szinten èlöbembernek is lehet kutyàja, de sokan megfeledkeznek róla, hogy egy kiszolgàltatott èrzö lèny, igènyekkel, szüksègletekkel. Es ez felelössèg, magànak nem tud besètàlni a boltba egy kis kajàèrt, hogy a spórolt pènzèn megvegye...


Elmesèlek egy sztorit: kiskutya, 7 hónapos. Ünnepek elött elkezd fosni, hànyni. Hètvègèn. Orvos- ügyelet. 4 szuri, plusz vizitdij 24 ezer. Receptet kivàltom: 20 ezer.

Oke, kutya jobban lesz, lemennek az ünnepek, megint fosik. Sima doki: szèkletvizsgàlat: 7 ezer. Gyógyszer: 3 ezer. Nem segit. Masik gyogyszer 7 ezer. Meg egy szeklet vizsgalat. Meh mindig fosik es pozitiv: gyogyszer: 13 ezer.

Egy her mulva meg egy bèlsàr: 7 ezer.


Masfel hobap leforgasa alatt, caak egy kis hasmenèsre költöttem 81 ezer forintot. Es ha hahytam volna, mivel kicsi, 7 honapos, valoszinu elpusztul, mert ök mèg elèg kis sèrulekenyek.


Es ez egy hasmenès volt. Nem ràkos, nem ortopèd mütèt kell neki, semmi ilyen. Csak megy a hasa.


Na ezèrt kell, hohy legyen rà pènz, mert magàn nem tud szegèny segíteni.

2021. jan. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Én a macskám állatorvosi költségére költöttem 660 ezer ft-ot, ez végett tolódott az esküvőnk egy évet anno.

Nem tudták megmenteni így sem, de még is nyugodt a lelkiismeretem hogy mindent megtettem érte.

Közel se voltunk jó móduak, csak szerettük nagyon, és húztuk a nadrágszíjat ahogy tudtuk, illetve feléltük a tartalékunkat.

Jó, nélkülünk élt volna kb 1-2 hónapot, így leélt 3 évet.

2021. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutyatartás drága dolog. Viszont nem kötelező.
2021. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!