Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok az újszülött...

Mit csináltok az újszülött kutyával/macskával ha nem kellenek a házhoz, és nem találtok neki gazdit?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem kellenek?? Gazdajelölt meg nincs?? Na, erre akkor kellett volna gondolnotok, amikor hagytátok, hogy megszülessenek. Na, mos tessék őket tartani, amíg megfelelő gazdajelölt nem akad, a mamát meg s.o.s-ben viétek el ivartalanítani!!
2010. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk kutyusunk nem szokott lenni, hanem csak kiscicáink. Azoknak meg mindig találunk gazdit.


Nyomtass szórólapot, és ragaszd ki a városban, illetve add be kisállítkereskedéshez is. Mi is beadjuk, és volt már, hogy onnan hívtak, hogy találtak gazdit neki.

Neten is hirdesd. Ha fent vagy iwiwen, facebookon, msn-en akkor ott is írd ki, hogy gazdit keresel nekik.

Ha így sem találsz nekik gazdit, akkor marad a menhely. Nem túl állatbarát megoldás, de legalább vigyáznak rájuk, etetik őket és a kiskutyákat / kismacskákat általában hamar kiviszik.

2010. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ilyenkor már az a baj,hogy senkinek nem kellenek,így nyár vége fele,mert télre nem erősödnek meg,és kis városban élek itt meg főleg,hogy nem találok neki gazdit. : /
2010. aug. 15. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, erre mondtam, hogy előbb kellett volna ezen gondolkodni. Most már itt vannak és élnek. És neked meg most az a kutya kötelességed, hogy gondoskodj róluk, amíg nem találsz nekik rendes gazdit. Nagyon hamar rá fogsz jönni arra, amit nagyon sokan, nagyon sokszor szajkóztunk: nem az ivartalanítás az igazán drága....
2010. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Azért próbáld meg amiket írtam. Nekünk is most vannak kiscicáink, és mi is kisvárosban élünk, viszont már van akinek találtunk gazdit. Csak próbáld meg, hidd el, találnak majd otthont.


Az ivartalanításhoz meg annyit, hogy most ezt már kár szajkózni, már megvannak a kicsik, és szerintem a kérdező is többre menne egy kis segítséggel, mint mondjuk azzal, hogy az miatt cseszteted, hogy nem ivartalanított.

2010. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim(hoz) sosem szöknek ki/ jönnek be, mert képes vagyok nevelni őket és biztonságos kertet létesíteni. A macskám pedig ivartalanítva van mert őt nem lehet csak úgy elzárni. Így csinálom én. Te miért nem tudsz vigyázni az állataidra?
2010. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Mennyi idősek? Durván hangzik, de nem vagyok benne biztos, hogy nem az altatás lenne a legjobb megoldás, minél kisebb korban.


Ha nektek nem kellenek, és gazdi jelölt sincs, akkor le tudod őket adni az ebrendészeti telepen, ahol két héten után általában elaltatják.


Ha nem nézed meg, hogy kinek adod, esélyes, hogy sokkal többet fognak szenvedni életük végéig, mintha még kiskorukban elalszanak.


De tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal, nem ők akartak megszületni, ők semmiről nem tehetnek, te akartad/voltál felelőtlen, kutya kötelességed gondoskodni róluk.


És ivartalaníttasd a szukát mihamarabb.

2010. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Az én kutyám ivartalanítva van.

Sőt, még a nagymamám 2 cicája is vidéken (!), akiket menhelyről vittem neki. Akik azért voltak menhelyen, mert az emberek annyira buták, hogy össze-vissza elletik az állataikat, és utána nem tudnak vele mit csinálni. Jó esetben menhelyre kerülnek, a többit hagyjuk.

2010. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!