Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes kiskutyám folyamatosa...

11 hetes kiskutyám folyamatosan megtámad, egyre agresszívabb. Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Neten olvastam, ha a kezemet vagy engem kezdene el rágcsálni, egy nyugodt "ouch" hanggal abba fogja hagyni. Az elején működött is, levette a száját rólam. Ez 1 hete még működött, de kb 3-4 napja az "ouch" hangra csak begerjed, és elkezd durvulni. Ha lemegyek hozzá a földre, folyamatosan támad.


Akármit csinálok, nem javul. Gyakorlatilag így nem tudok játszani a kutyával. Csak akkor tudok vele foglalkozni, ha épp kiviszem WC-zni, sétálni, vagy evés előtti kis oktatási időszak van. Ezen kívül ha fáradt, akkor lehet simogatni. De mint normál kutya együttélni jelenleg nem lehet vele, ha kiengedem a helyéről, folyamatosan nekem támad.. Kezdek kétségbe esni.


Nem egy idegroncs kutyáról van amúgy szó, fajtiszta, törzskönyvezett, felmenői genetikai vizsgálatokon esnek át, több évtizede a fajtával foglalkozó tenyésztőtől vettem.



2021. jan. 25. 15:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A helye bent van a nappaliban, nem ott van egész nap, csak ha valamiért épp nem tudom felügyelni, valamint éjszaka.
2021. jan. 25. 15:44
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta? Az kardinális adat.
2021. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Törpe schnauzer
2021. jan. 25. 15:55
 14/24 anonim ***** válasza:
28%

"Neten olvastam, ha a kezemet vagy engem kezdene el rágcsálni, egy nyugodt "ouch" hanggal abba fogja hagyni."


Kiégek.

2021. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%
Sokkal több foglalkozás igényelne, az energiáit levezetve. Így talál magának pótcselekvést.
2021. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
Szia!Ilyet láttam már amit leírtál.Barátnőmnek van egy 2 éves mopsza és nem lehet vele bírni de tényleg.Múltkor megkapott engem úgy rendesen.Orrom szám sebes lett és vérzett is plusz a lábra nagyon kapdos.Pedig már 2 éves és hiába szólnak rá akkor is csinálja.Nem csak velem hanem általában minden idegennel így viselkedik.Ha ételt adsz oda neki nem tudja szépen elvenni hanem kapdos szintén.Nagyon durva,én már nem is megyek emiatt mert nem lehet bírni ahogy viselkedik
2021. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

14-es:

"Kiégek..."

Tessék, itt a hivatkozás..

[link]

2021. jan. 25. 16:14
 18/24 anonim ***** válasza:
32%

Úristen, azért döbbenetes, hogy valaki egy baba törpe schnauzert nem tud kezelni..., ez van akkor, amikor mindenkinek kutya kell...Remélem, hogy troll kérdés! Kérdező, mit csináltál volna a malamutommal, aki 5 hónapos koráig, játékból minden alkalommal belém csípett, amikor elment mellettem? :D sikítófrászt kapsz, vagy mi? :D Mit diktál az ösztönöd, mit tennél?

Ha valakinek ennyire nincs érzéke egy kutyához, tényleg minek neki kutya? Vagy majd miután jól elbasztad, túl adsz rajta? Szobadísznek vetted?

2021. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy 10 millió Cesar Millan hazája vagyunk. A baj a harapással nem az, hogy fáj, mert nem fáj. Hanem hogy ne egy *****kalap kutyát neveljek belőle, mire felnő. A kérdés erre irányult. Köszönöm annak a kevés embernek, aki értelmesen tudott válaszolni, a többiek pedig remélem, hogy élvezték, hogy kicsit menőnek, mindentudónak érezhették magukat. Ha más élményetek nincs is az életben, legalább ebben tudtam segíteni...
2021. jan. 25. 16:39
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, de erről le kell állítani és keretek közé kell tenni.

Hogy tiltod le? Hogy állítod le a helytelen viselkedésről? hogy éred el, hogy leálljon?

2021. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!