Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes kiskutyám folyamatosa...

11 hetes kiskutyám folyamatosan megtámad, egyre agresszívabb. Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Neten olvastam, ha a kezemet vagy engem kezdene el rágcsálni, egy nyugodt "ouch" hanggal abba fogja hagyni. Az elején működött is, levette a száját rólam. Ez 1 hete még működött, de kb 3-4 napja az "ouch" hangra csak begerjed, és elkezd durvulni. Ha lemegyek hozzá a földre, folyamatosan támad.


Akármit csinálok, nem javul. Gyakorlatilag így nem tudok játszani a kutyával. Csak akkor tudok vele foglalkozni, ha épp kiviszem WC-zni, sétálni, vagy evés előtti kis oktatási időszak van. Ezen kívül ha fáradt, akkor lehet simogatni. De mint normál kutya együttélni jelenleg nem lehet vele, ha kiengedem a helyéről, folyamatosan nekem támad.. Kezdek kétségbe esni.


Nem egy idegroncs kutyáról van amúgy szó, fajtiszta, törzskönyvezett, felmenői genetikai vizsgálatokon esnek át, több évtizede a fajtával foglalkozó tenyésztőtől vettem.



2021. jan. 25. 15:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
86%

A helyéről akkor jöhet ki, ha nyugodt. Számíts a "támadásra" és azonnal penderítsd vissza egy nem szó kiséretében.. Ilyen kicsinél sokszor el kell ezt játszani, mert alig várja, hogy kijöhessen.

Legyen nálad egy pár jutalomfalat. Ha normális tempóban tud kijönni és eléred, hogy azonnal üljön le, adhatsz neki jutit.

Amíg nem mentek oviba, ne menj le a földre vele egy szintben.

2021. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nem fogja egyik napról a másikra megtanulni, legyél nagyon türelmes (ő még egy kisbaba). Amikor erősebbet harap kiálts fel ijedten, hogy auuu, próbálj meg más játékot a szájába adni mikor harapdál, ha nem akarja abbahagyni állj fel és hagyd ott, ha kell menj át a másik szobába és csukd rá az ajtót (zárd ki a falkából pár percre, vagy amíg le nem nyugszik).
2021. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


20-asnak: próbáltam igazából mindent: a "tsssszzzz" hangtól elkezdve a "csöndben tűröm, majd abbahagyja"-n át, a hangos "NEM"-en keresztül a lefogásig minden csak ront.

Most úgy néz ki, hogy ez amiket írtatok néhányan, beválik; ha felspanolja magát, első körben otthagyom 1 percre, ez néha segít. Ha nem, akkor meg a helyére, ott mindig megnyugszik, aztán utána kijöhet ismét.


Köszönöm 21-es a tippet, ovi előtt akkor befejezem a vele egy szinten való foglalkozást, valamiért mindig harapdálásba torkollik.


Köszönöm még egyszer mindenkinek, aki érdemben hozzászólt!

2021. jan. 26. 11:48
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a rászólást, tiltást akkor érti meg és fogadja el, ha annak következménye is van. Ez a következetes nevelés. Tehát ha rászólsz és ő folytatja, akkor ne csak ráhagyd és magyarázz neki. Hanem el kell érned, hogy azonnal leálljon. Kizökkented, lebünteted úgy, hogy az hasson. És ha a megfelelő viselkedést mutatja (jelen esetben a finom játékot, nyugodt állapotot) azt jutalmazod le és erősíted meg, pl azzal, hogy játszol vele egyet a te feltételeid szerint.
2021. jan. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!