Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Azok az autósok és motorosok,...

Azok az autósok és motorosok, akik folyamatosan őrülten idétlenül, agresszívan, vezetnek, netán telefont nyomkodnak vezetés közben... Nem félnek, hogy BÁRMELY körülöttük levő autóban lehet működő dash camera?

Figyelt kérdés
2020. máj. 31. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ha félnének ettől, akkor nem csinálnák.
2020. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ostoba emberek nem gondolják át tetteik következményeit. Ezért is ostobák.
2020. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Miért kellene félniük? Van bármi következménye rájuk nézve, hogy a környezetükben egy random autóban van egy kamera ami vagy felvesz valamit, vagy nem? Na ugye...


Egyébként #2 jókat írt

2020. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Én is akarok rendelni dash cam-et, de ugyanakkor túlzásnak tartom, hogy fingani sem lehet már, mert valamelyik unatkozó feltol azonnal a bp-i autósok közösségére, meg a rendőrségnek is elküldi, hogy éppen a telefonomhoz értem vezetés közben....
2020. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3: amennyiben egy súlyos szabálysértés, (veszélyeztetés pl) merül fel, s aki felvette, beküldi az illetékes hatóságnak, hát igen, lesz következménye.


Elfogadják-e a hatóságok a kamerák felvételeit?

Az autós kamerák felvételei felhasználhatóak egy esetleges eljárásban, amennyiben az az érdekeinket védi vagy közérdeket szolgál. A mindennapi életben ez azt jelenti, hogy a rendőrség és a biztosítók is elfogadják az ilyen felvételeket, sőt amennyire mi tudjuk örülnek is neki, hiszen könnyebb tisztázni egy kérdéses közlekedési szituációt ha van róla felvétel.

2020. jún. 1. 00:43
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdező,


várom a cikket/statisztikát, hány és milyen ítélet született hasonló esetben, rendőri jelenlét nélkül rögzített, véleményes szabályszegések kapcsán...


Továbbra sem pártolom a dolgot, de nincs visszatartó ereje


#3

2020. jún. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6.


Tessék:

[link]

2020. jún. 1. 15:25
 8/16 anonim ***** válasza:

2, azaz kettő darab eset 2018-ból.

Erről beszélek.

Nagyobb az esély rá, hogy spontán felrobban alattuk az autó, mint, hogy egy random autós felvétele alapján megbüntetnék őket.


(Ez a cikk azért nem tekinthető mérvadónak, abban egyetértünk, ugye?)

2020. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Volt időszak amikor nem volt rendszám a motoromon, egy métert nem mehettem volna vele mégis valamilyen indíttatásból kimerészkedtem vele a forgalomba, hol ott tudtam ha kifogok lámpánál egy rendőrt, egész biztosan kérdőre vonja a dolgot, és várhatnám hogy rendszámot kapjon a motor az lett volna a legkisebb gond.

Persze abban az időben olyan voltam mint a kisördög, nem néztem hol mennyivel, záróvonalat is figyelmen kívül hagytam elég sokszor, egy 190 lóerős motornak amúgy sincs sok konkurense közúton.

2020. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jó lesz majd amikor 10 év múlva minden utca tele lesz futóműszétverő fekvő rendörrel, mert csak ebből lett értenek sokan...


angoloknál már kb ez van. 20MPH sebességkorlátozásoknál olyan speed bump, hogy tízzel alig lehet átmenni rajta

2020. jún. 2. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!