Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne megfelelő...

Melyik kutya lenne megfelelő sportra?

Figyelt kérdés

Kis-közepes testű kutyust szeretnénk, valami férfiasabb, sportosabb darabot (tehát nem yorkit).

Gondolkoztunk a francia bulldogon, de nem tudom azzal lehet sportolni? gondolok itt például agilityre, mert hát egy angol buldoggal az nem menne. Vagy milyen fajtát ajánlanátok, ami egy férfinek sem ciki, mert mondjuk egy amerikai cocker spániellel, yorkival vagy csivavával rohangáló pasi elég vicces lenne.


2010. aug. 15. 18:31
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Közép schnauzer! Én azt választanék, ha ilyen feltételekre(középméret, sport) kellene.
2010. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Mudi egyértelműen neked való. Van is - nem egy srác - aki mudival agilityzik a magyar mezőnyben. :o)

De külföldön sok pasinak sheltie-je van...

2010. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Jack Russel, Parson Russel, Mudi, Puli, Pumi, Jagd terrier, Bullterrier
2010. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Cavalier king charles spániel, welsh corgie cardigan
2010. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

mudi, snaci, spániel eddig ezek a nyerőek.

A mudi természetéről tudna valaki bővebben írni?

Még a pincser, a boston terrier és a francia bulldog tetszik nagyon, róluk mit tudtok?

2010. aug. 15. 21:17
 26/40 anonim ***** válasza:
74%

Mudi: intelligens, tanulékony,okos kutya. Házőrzésre is alkalmas, lakásban is lehet tartani, mozgékony, kiválóan alkalmas az agilityre is. Szerintem ő megfelelő. Közepes testméret: marmagasság:35-47 cm. Hosszú élettartalmú kutya:13-14 év.

Remélem segítettem. :)

2010. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


Én írtam a mudit :)

Itt egy pár tenyészet honlapja, olvasgasd, van róluk leírás. Tapasztalatból sajnos nem tudok beszélni, sosem volt mudim, de tervezem, hogy lesz.

2010. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Ezis egy jó mudis kennel: [link]

Még talán az airdale terrier lenne jó nektek :)

2010. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Szerintem is mudi.

Rendkívül okos (pl a német juhásznál bizonyítottan gyorsabban tanul), FELTÉTLENÜL engedelmes, bizalmatlan, jó őrző kutya, akár őrző-védőzni is lehet vele (természetesen nem veszi fel a versenyt a többi olyan kutyával), egygazdás, a gazda a mindene, állandóan a nyomában van, rettentően aktív viszont meg tudja különböztetni a munkát a pihenéstől, ha kell napokig csöndben vár rád. Nem az a fajta aki elmegy másokkal boldogan, már kicsi korában is komoly és tudja hogy ki a gazdája. Nagyon vicces, humoros kutya, imád futni viszont nem akar minden mozgó dolgot terelni...

Az én mudijaim ilyenek. :)

2010. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Bozsikrisz ***** válasza:
26%

Bár nem kis-közepes méret, de szerintem err a vizsla lenne a tuti.


Üdv, egy yorki gazdi:D

2010. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!