Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne megfelelő...

Melyik kutya lenne megfelelő sportra?

Figyelt kérdés

Kis-közepes testű kutyust szeretnénk, valami férfiasabb, sportosabb darabot (tehát nem yorkit).

Gondolkoztunk a francia bulldogon, de nem tudom azzal lehet sportolni? gondolok itt például agilityre, mert hát egy angol buldoggal az nem menne. Vagy milyen fajtát ajánlanátok, ami egy férfinek sem ciki, mert mondjuk egy amerikai cocker spániellel, yorkival vagy csivavával rohangáló pasi elég vicces lenne.


2010. aug. 15. 18:31
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
51%
Ja és mi 35.000-ért vettük őt, törzskönyvel, szűrésekkel, oltási könyv, chip, féregtelenítés mind megvolt, szóval nem egy hiperdrága fajta. a Beagle már más tészta, mivel elég népszerű fajta sokan szaporítják, és sok a génhibás kutya, az utóbbi időben kicsit leromlott a tenyészállomány, ezért a fajtatiszta és egészséges kutyák ára megugrott.
2010. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a szaporítás-tenyésztés dolgokkal.

Beagle nem nekünk való, nagyon makacs, önálló természetű. Biztos helyes kutya de nekünk nem ő az igazi.

Spánielről tudnátok még mondani pár szót? mármint a természetéről?


És már ötleteket is várok még.

2010. aug. 15. 18:59
 13/40 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok: A spámielek is elég makacsok és ha nem úgy neveled akkor bizony abból is katasztrófa tud kisülni. Mit szólnál például a Malinois-hoz? Kicsikét hasonlít a német juhász-hoz de annál kisebb meg a súlya is jóval kisebb szóval kevesebbet is eszik. Karcsúbb mint egy német juhász. Kíváló őrző-védőnek és sportokra is alkalmas. A kertet és a házat is védené. Biztos, hogy helyt állna agility-ben is mivel elég gyors. Tanulékony, könnyen lehet tanítani.
2010. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a második válaszoló vagyok :D

Mit szólnál a Közép schnauzerhez? Nagyon okosak, szeretnek tanulni, feladatokat végezni. Nem utolsó sorban a házat is őrizné. Hátul ütője csak annyi, hogy neki viszont a szőrét gondozni kell. Kis útmutató:


Szőrzetápolási igénye: A szőrzet minőségétől és a kiállításokon való esetleges részvételi szándéktól függően a közép schnauzer szőrzetét évente kétszer vagy többször kell trimmelni. A meglazult szőrszálakat kézzel vagy tompa végű csipesszel szedegetik ki, hogy helyet teremtsenek az új szőrszálak számára. A megfelelő időben kiszedetett szőrű schnauzer általában nem sok szőrt hullat a lakásban, s hetente csak egyszer kell kefélni. Szükség esetén el kell távolítani a fülben növekvő szőrszálakat – de sohasem nyírással! –, s le kell vágni a talppárnák közti szőrt is. A szőrzet nyírott részeit – a szakállat és a szemöldököt – rendszeresen kell fésülni, hogy ne tapadjanak össze. A karmait röviden kell tartani.

2010. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

Nos, elöző vagyok.

A spániel egy temperamentumos és okos fajta, könnyen nevelhető, ha korán elkezdjük, így visszaszoríthatjuk az egyébként kialakuló önfejűségét. Fontos, hogy nem szabad elkényeztetni, mert egy elkényeztetett spánielnél nincs makacsabb kutya. Következetesen kell nevelni, verni semmiképp nem szabad (mint ahogy más kutyákat se) mert egy lelkileg érzékeny fajta, és egy határozott, de nem túl szigorú gazda mellett nagyon is jó kutya válik belőle. Van Mo.-n nem egy spániel tenyészet, de meg kell válogatni, mert sajnos, ezt a fajtát is kezdik szaporítani, mivel kezdett divatfajtává válni, akárcsak a Beagle, a Nj vagy a Yorkie. Mi, az Of Vama's kennelből vettük, anno 2007-ben. Vittük őt kutyaoviba, és utána suliba is. Pórázon és anélkül is szépen sétál, hívásra jön, a talált és idegentől kínált ételt megtagadja (ami számunkra nagy eredmény, mert egyébként rettentően falánk :) ) és tud ülni, feküdni, pitizni (najó, arra én tanítottam :D) és állni parancsszavakra, hamar szobatiszta lett, és a költözést is jól tűrte. Panelban lakunk, és naponta 3 órát sétál, 3 részre osztva, reggel-délben-este. Sokszor megyünk kirándulni, és az agility mellett frisbeezünk is. 15 perc frisbeezés után, úgy kifárad, mintha 1 órát sétálnánk, szóval jól megmozgatjuk. Ha kerti kutya, akkor is vinni kell néha sétálni, mert szüksége van az új ingerekre, mert az unatkozástól depis, és mogorva lesz.

2010. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
bocs, nem elöző hanem a spánis :D
2010. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

első lennék :D

[link]

nézd meg,érdemes.egyik ismerősöm ilyen kutyákat tenyészt,ő töle tudom ez a legalkalmasabb agilityre.

2010. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Én a Parson Russel-t ajánlanám. Ugyanaz mint a Jack Russel, csak hosszabb lábakkal. Tényleg elég aktívak, de nem annyira mint egy Border Collie. Ebben a méretben szerintem ők a legalkalmasabbak agilityre.
2010. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Egy Bordert már nagyon nehéz lemozgatni egy napi 8 órás munka mellett. Az szerintem túl nagy vállalás, ha valakinek nincs napi 3-4 órája kutyát mozgatni.
2010. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Én most így a mudira gondolnék, hogy alkalmas lenne. Hűséges, engedelmes. Beagle-méretű. Nagy a mozgásigénye, szerintem agilityzni is jó lehet. Ezt a videót most találtam: [link]

De nem tudom, tetszik-e. Szerintem nagyon szép kutyák, de a legtöbb ember keveréknek nézi őket. Nem tudom, mennyire jó ötlet, de gondolkodj el rajta.

2010. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!