Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne megfelelő...

Melyik kutya lenne megfelelő sportra?

Figyelt kérdés

Kis-közepes testű kutyust szeretnénk, valami férfiasabb, sportosabb darabot (tehát nem yorkit).

Gondolkoztunk a francia bulldogon, de nem tudom azzal lehet sportolni? gondolok itt például agilityre, mert hát egy angol buldoggal az nem menne. Vagy milyen fajtát ajánlanátok, ami egy férfinek sem ciki, mert mondjuk egy amerikai cocker spániellel, yorkival vagy csivavával rohangáló pasi elég vicces lenne.


2010. aug. 15. 18:31
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. a mudi nagyon szimpatikus, megnézem a fajtamentőknél.
2010. aug. 16. 11:05
 32/40 anonim ***** válasza:
Hát ha nem vagy túl tapasztalt és versenyezni akarsz akkor én nem ajánlom a fajtamentőket. Ez egy olyen kis ismeretlen fajta hotgy már az is segítség ha tenyésztőtől veszed.
2010. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de ezt nem nagyon értem. Mi a baj a menhelyi kutyákkal? Milyen tapasztalat kell hozzá?
2010. aug. 16. 12:26
 34/40 anonim ***** válasza:
48%

én ma voltam a menhelyen,egyik kutya az neki ugrott a ketrecének mert nekem akart jönni.

amugy majd írd meg milyen kutya mellett döntessz végül :D

2010. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Az a baj a menhelyi kutyával, hogy felnőtt. Ki tudja min ment keresztül. Lehet csak otthon jössz rá hogy valami gyógyíthatgatlan leki baja van, vagy valami amit nem tudsz összeegyeztetni az életeddel stb. Nagy valószínűséggel félős, agresszív vagy akármi viselkedésproblémája lesz főleg egy mudinak mert nagyon érzékeny. Nem szocializálták, nem nevelték stb. Lehet kifogsz egy jó kutyát de kicsi az esélye főleg egy ilyen ritka fajtánál. A kölyök ilyen szempontból jobb de mennyi az esélye annak hogy találsz egy kölyök mudit a menhelyen? Hát azért nem olyan nagy. És ha van kölyök mudi, vagy van egy tökéltes felnőtt akkor mennyi az esélye hogy: közel van hozzád, megfelelő a kora, neme, mérete, színe, egészséges-e, és van-e neki tehetsége ahhoz amit csinálni akarsz vele? Hát elég kicsi.
2010. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
A spánielt én is tudnám ajánlani. Tényleg nem drága kutyafajta, mi 40.000-ért vettük őt: törzskönyvel, PRA és DP szűréssel, oltásokkal, féregtelenítéssel és nagyon cukiii :D Most 1,5 éves és nagyon szeretjük, mi járunk vele suliba, és agilityzünk, illetve apa és anya szokta vinni Canicrossozni a másik kutyánkkal (ő egy husky keverék, menhelyről) és nagyon szereti csinálni. Jó tipp, hogy úszással nagyon jól le lehet fárasztani őket. Mi most nyáron sokszor vittük őt a Dunapartra és imád úszni, főleg, ha bedobunk egy botot és azt visszahozhatja :D Én csak ajánlani tudom [;
2010. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Ha mégis jólenne menhelyről akkor van egy oldal itt pl kölyök mudik vannak, de meg lehet nézni más fajtákat is meg a kort is át lehet állítani: [link]


N

2010. dec. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Előző))

Azt szerettem volna még leírni, hogy nekem spánielem van és én könnyen tudom őt tanítani, 2 óra alatt megtanulta azt, hogy ha mondom akkor maradjon. Tehát én mondjuk őt ajánlanám. De ez a te döntésed...

2010. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Bocsi itt vannak a kölykök: [link]

és hátt van köztük néhány keverék

2010. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Pillanatnyilag ő az egyetlen nem keverék de már 11 hónapos

[link]

2010. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!