Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Tavaly vettünk egy megbízható kennelből, hivatalos tenyésztőtől egy francia bulldogot. Nagyon régóta szerettem volna ilyen fajtát, mert sok jót hallottam róla (családbarát, okos, nyugodt, bent is tartható...) viszont ami fogadott minket, teljesen kiábrándított. Kiskorában még elnézőbbek voltunk vele, mert azt hittük, majd kinövi, de egyre rosszabb lett. Nem tudtam hozzászokni, idegesít, nem tudok tőle normálisan aludni, mindig ki kell csukni az erkélyre. Dolgozni sem lehet tőle (home office) mert mindig figyelni kell rá, hogy ne rágjon meg semmit, meg ne csináljon valami rosszat. A párom szereti, azt mondta, őt nem zavarja (persze, mert ő nem ébred fel rá sose, meg ő nem itthonról dolgozik...) és nem szívesen adná vissza a tenyésztőnek, meg senkinek. De én egyre feszültebb vagyok a kutya miatt és nem tudom egyszerűen elviselni... pedig már 9 hónapos. Nekem pedig kiskorom óta voltak kutyáim/macskáim. De ilyen rossz magatartással még nem találkoztam. Igazából ha nem lakásban élnénk, hanem kertes házban, el tudnám viselni, de lakásban katasztrófa. Szerintetek ilyen esetben mi lenne a helyes, mit kellene tennem? Már sokszor mondtam páromnak, hogy vigyük vissza a tenyésztőnek, mert nincs rám (és ezáltal a kapcsolatunkra sem) jó hatással...:( Szeretném, ha jó kezekbe kerülne ez a kutya, mert sajnos tőlem a szeretetet és a megfelelő figyelmet sem fogja megkapni a rengetek bosszúság miatt amit ezidő alatt okozott...:(

2021. jan. 27. 14:32
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Oh igen, borzasztó ember vagyok! Mindjárt sírok.

Természetesen nem fog velem maradni a kutya. És nem nyelem le, hogy én vagyok a szar, ahogy ezt taglaltátok, nem ti voltatok vele.


Csak hogy mindenki nyugodtan tudjon aludni, nem lesz többé Szörnyellával szegény kis aranyos kutyi!:)

2021. jan. 27. 18:05
 22/26 anonim ***** válasza:
90%

De meg mindig nem irtal semmit arrol, hogyan probaltatok megnevelni, mit tettetek az ugy erdekeben, csak gunyolodsz. Igen, ez nem felelos hozzaallas, es igen, a ti hibatok. Megis ki hibaja az, hogy neveletlen a kutya szerinted? A szomszede, vagy mi?

Legalabb megszabadultok tole, fel siker. Remelem a tenyeszto visszaveszi, kulonben egy ivaros kutya eleg rossz kezekbe kerulhet.

2021. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
96%
Mennyit foglalkoztok vele naponta? Séta, trükkök, játék? Lehet csak annyi a baj, hogy unatkozik, nincs levezetve az energiája vagy rosszul neveltétek eddig. Én azért kikérném egy kutyatréner véleményét is.
2021. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%
Jó nagy gyökér vagy, kérdező :D Teljesen normális válaszokat kaptál az ostobaságodhoz képest, megmondták, hogy mi kell a kutyának: nevelés és lefárasztás (ami egy bulldognak kb. 1-1.5 óra naponta). Ehhez képest nekiállsz hisztizni, mint egy 3 éves. Jobb is, ha visszaadjátok a kutyát a tenyésztőnek, legalább lesz esélye normális gazdához kerülni. A párodnak pedig őszinte részvétem, hogy egy ilyen élőlénnyel kell együtt élnie, mint te :D
2021. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
86%
Mentségedre szóljon, hogy legalább nem az utcára teszed ki. A stílusodról, meg a leírtakról inkább nem nyilvánítok véleményt, mert egy bizonyos szint felett már nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.
2021. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
83%

Francia BULLDOG! A bulldogok nem plüsspárnák, amiket leraksz és ott maradnak! Hiába a sok hiedelem, a legtöbb bulldog nagyon is energikus, ösztönerős kutya! És ezt le kell vezetnie! Ha te cs---szel vele foglalkozni NORMÁLISAN, akkor persze, hogy rombol és kezelhetetlen!


Jobb is, hogy nem tartod meg. Csak aztán soha a büdös életben ne tarts többé kutyát! De gyereket se vállalj, nem vagy alkalmas ekkora felelősségre.

2021. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!