Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fut felétek és a kutyátok...

Fut felétek és a kutyátok felé egy szabadon levő, nagytestű, ismeretlen kutya, mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés

Kéritek a gazdát, hogy hívja be? Közéjük álltok? Megpróbálod elkergetni a kutyát?


Mit tesztek, ha a kérés ellenére nem hívja be, vagy nem tudja behívni?


2021. jan. 29. 09:20
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És mit tesztek, ha összeverekednek?
2021. jan. 29. 09:21
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Pórázon van a kutya? Vagy futtatóban vagytok? Mert attól is függ... Ha pórázon van a kutya, akkor tudod visszarántani (nem a legkényelmesebb megoldás sem neked sem a kutyának de amennyiben ő neki is mehetnéke van nincs mit tenni) ha pedig nincs póráz/a kutyádnak nincs mehetnéke akkor beállsz a kutya elé. Nyilván ez is csak akkor jó döntés ha a felétek futó kutya egyértelműen csak a tiedre pályázik, ha neked is neked esne az már más kérdés, de mint mondtam, kontextus nélkül nehéz válaszolni. Ha meg póráz sincs és a te kutyád is menne, akkor meg annál többet nem tudsz tenni, hogy hívod vissza, mész utána, és esetlegesen szétválasztod őket. De ebben az esetben valaki nagyon felelőtlen volt, mert vagy futtatóban vagytok és az ő gazdája beengedte más kutyák közé miközben támad, vagy pedig a te és az ő kutyája van szabadon az utcán... Nyilván lehet szólni a gazdájának, hogy hívja vissza, már ha ott van, de hát ebből a szövegből nem tudni hogy ott van-e...
2021. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
Kettes vagyok, bocsi, azt egyértelműen leírtad hogy ott a gazdája :D Persze, akkor szólhatsz neki, ha pedig nem csinál semmit akkor az előbb leírtak és utána irány a rendőrség :D
2021. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Felkapom a sajátomat és elmegyek, ha támad is próbálnám rúgdosni és veszettül kiabálnék.
2021. jan. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

Futtató vagy utca, gazdi van vagy nincs?


Ha van gazdi szólok, ha nem figyelne, és nem igyekezne visszahívni a kutyát, vagy jelezni, hogy nem bánt vagy valami.


Ha nincs gazdi, vagy nem reagál rá a kutya, akkor én elindulok ilyenkor a kutya felé (ketten vagyunk egy ellen) és rákiabálok hogy "Helyedre!".

2021. jan. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem futtató, hanem park, erdős rész. Az enyém pórázon, a másik kutya szabadon van. A gazdája ott van a közelben, csak vagy nem látja mi történik, vagy szarik rá.
2021. jan. 29. 09:40
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Akkor is rászólók a kutyára, valszeg nem fog támadni, de nem szeretem az ilyen lerohanásokat.
2021. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha felkapod a kutyát és a másik támadni akarja akkor átharapja a kezedet is, csak úgy halkan megjegyzem. Sőt, van hogy ezzel váltod ki a támadást mert a másik kutya prédának nézi a kezedben lévő állatot és elakarja venni.


Volt már ilyen a futtatónkon.


Én a kutyám elé álltam, egy szokatlanul nagy vizsla útját áltam el.


Ha megakarná támadni a kutyám a grabancába belekapaszkodva lerántanám (ezt amúgy már többször megtettem mert futin előfordulnak összeveszések) és imádkoznék hogy nem fordul rám. De nem gyakran támadnak embert a kutyák. Főleg ha a gazdája bízik benne annyira, hogy elengedi.

2021. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk az utcán is így van. Sétálok békésen, láb mellett, pórázon jön a németjuhászom és futott felénk egy border collie. Már szóltam a gazdának, hogy hívja vissza, mert láttam a testtartásán, hogy ebből balhé lesz. Visszaordította, hogy "nem bááánt nyugi!".


Ezután nekiment a kutyámnak, jól össze is kaptak, szóval én lerúgdostam róla a bordert és mondtam a gazdájának, hogy legközelebb ő kapja ha megint előfordul.


Én szoktam szólni előre, mert az enyém rohadtul nem bánt és 100%-ban behívható is, mégis tudom közterületen pórázon sétáltatni, akkor neki miért nem megy?

2021. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

Ha a gazdi elengedi,jol szocializalt a kutya.


Mi is futunk erdos reszen es hozzank is odajonnek kutyak meg az enyem is mashoz.


Te nem vagy alkalmas gazda,Kerdezo. Megvonod a kutyadtol a baratkozas lehetoseget. Nem szocializaltad a kutyad. Ez a te hibad.


A kutya nem lerohanja,hanem baratkozik. De akkor kerdezo ,te se beszelgess emberekkel,ne ismerkedj,mert LEHET,verekedes ,tamadas lesz. Eld le egyedul az eleted.

2021. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!