Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fut felétek és a kutyátok...

Fut felétek és a kutyátok felé egy szabadon levő, nagytestű, ismeretlen kutya, mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés

Kéritek a gazdát, hogy hívja be? Közéjük álltok? Megpróbálod elkergetni a kutyát?


Mit tesztek, ha a kérés ellenére nem hívja be, vagy nem tudja behívni?


2021. jan. 29. 09:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

En nem szoktam panikolni,orditozni a semmire. Lehet baratjoznak,ha nem,akkor elkezdek tavolodni a kutyammal. Kozben udvariasan megkerem a masik gazdit ,h hivja el.


Mi is talalkoztunk legutobb idegbeteg hulyevel. A kutyam ment volna jatszani a nala nagyobb kutyaval . Erre idegbetegul elkezdtek orditani. Lattam,h kedveli egymast a ket kutya,de a buta szanalmas gazda miatt nem jatszhattak.

2021. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

9 szinte ugyanez történt velünk is legutóbb, futok a kutyámmal jön mellettem szépen, erre megjelenik a semmiből egy német vizsla, rohan felénk a végén lelassít, megmerevedik, áll a szőr mindkettő hátán. Az gazdának kiáltottam, hogy hívja be, mert nem lesz ez így jó, de addigra más összeverekedtek. Az ostoba gazda is azt mondta, hogy "jajj csak játszani akarnak". Ott is már csak az segített, hogy jól fejberúgtam.


11, és mit szólnál ha a másik kutya egyszer csak elkapja a tiedet? Egy szavad nem lehetne rá, ha a másik kutya pórázon volt, a tied meg hivatlanul odamegy.


A kutyám szocializált, és sokat járunk össze más kutyákkal, szimplán nem szereti a domináns kanokat amióta az egyik szétszedte.

Lehet túlaggódos vagyok, de nincs sok kedvem mégegyszer ügyeletre rohangálni és imádkozni, hogy élje túl a kutyám.



Őszintén nem értem azokat a gazdákat akik csak úgy odaengedik a másik kutyához a sajátjukat, pláne, hogy pórázon van. Fogalma sincs róla, hogy

a másik hogy viszonyul a többi kutyához.

2021. jan. 29. 11:11
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy legtöbb esetben a gazdának a saját kutyája reakcióriról sincs gőze sem. Csak üvöltözik párszáz méterről, hogy "nem bááánt!", aztán a következő pillanatban nekiugrik az enyémnek.
2021. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16%
Kerdezo,az tenyleg verekedes elojel. Hordj magaddal ecetet sprajes flakonban meg mentolos folyadwkot. Az nem szeretik a kutyak. Az ecetnek meg a szagatol is bekonnyezunk.
2021. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

10es nagyon el vagy tévedve. Rengeteg felelőtlen idióta van aki elengedi a szocializalatlan kutyáját. Szerinted mikor ugatva, morogva, vicsorogva rohan felétek egy kutya az barátkozni akar? Még ha ezeket nem is csinálja egyszerűen lehet látni a mozgasan, a testtartasan a kutyának hogy mikor mit akar. Én is jártam már úgy hogy a labradorok kirontottak az udvarról de könnyű léptekkel farok csovalva szaladtak felénk. Hiába rohant utánuk fejvesztve a gazda láttam rajtuk hogy nem verekedni akarnak. De jártam már úgy is hogy vicsorogva alattomosan rontottak ránk a vizslak.


Kérdező, én a biztonság kedvéért mindig tartok magamnál gazsprayt. Szerencsére még eddig nem kellett használnom. De én elsősorban azt csinálom hogy behuzom a kutyát a hátam mögé, kilepek egyet előre és dobbantok a kutya felé a labammal. Ilyenkor általában megtorpannak mert a kutya a célpont és nem én.

2021. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
92%
A verekedésig, de még a találkozásig sem jutunk el. Vagy visszahívja a gazdi, mert megkérem, vagy kizavarom a világból a kutyáját.
2021. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Ha a gazdi elengedi,jol szocializalt a kutya."

Hát ezt tudnám számtalan példával cáfolni... 😆 Sokkal több póráz nélküli kutyával volt már problémám, mint pórázon sétáltatottakkal. Nekem mentett kutyám van és utálja, ha lerohanják, a haverokat is helyreteszi, ha szemtelenek, akikkel amúgy jól eljátszadozik. Láttam már póráz nélkül kutyát kiszaladni a közútra, nem is egyet, a gazdik mindegyik esetben hiába hívták. Az enyém egyszer lódult meg pórázon így, hogy kiugrott a póráz a kezemböl, de meg is állt egy pillanaton belül, amikor hívtam, soha több ilyen eset nem volt, le tudom mozgatni szabályosan pórázon, ami egyébként is kötelező.


Kérdező, a másik kutyától és az enyémtől is függ, mit teszek. A saját súlycsoportjában ha kell, oda tudok állni a két kutya közzé, ha balhé lenne, 9kg, nem nagy, harapott már a fülébe ilyen póráz nélküli kutya, ott be kellett avatkoznom, van egy kutyás klikk, akik leszarják a kutyáikat, ők csevegnek, amíg a kutyák a parkban rohangálnak, kerülöm őket messziről. Volt, amikor kértem, hogy hívják vissza a kutyát, egy ilyen alkalommal nem is azoké volt a másik kutya, akikkel ott volt, keresték a gazdáját. Általában el tudom kerülni a nagyobb bajt, a fülemmel is figyelek, és ha balhégyanús helyzet van, kerülök.

2021. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha kisebb kutyáról van szó, akkor én is közéjük állok, illetve szoktam dobbantani is, viszont nemrég egy németjuhász ment rá az enyémre, őszintén szólva akkor nem mertem. De ilyen esetekre jó lehet a spray. Viszont nem jelenthez fel emiatt a gazda, ha pl maradandó sérülést okozok a kutyájának ezzel?
2021. jan. 30. 10:15
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is be vagyok tojva a nagy kutyaktol de tudom hogy az enyém olyan muja hogy nem vedene meg magát. Így muszáj odaallnom a nagy kutya elé is. Szerencsére eddig még mindig megtorpantak a dobbantastol.
2021. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!