Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legolcsóbb hippoallergén...

Legolcsóbb hippoallergén kutya táp?

Figyelt kérdés

A kutyámnál ma csirke allergiát diagnosztizáltak.

Az állatorvos a Royal Canin ajánlotta, viszont az nekem túl drága.

Melyk a legolcsóbb hippoallergén csirke mentes táp?

Illetve kb. Mennyi egy fogkő leszedés? 8 kg-os kutyának...súlyos fogkövesség esetén


2021. jan. 29. 19:18
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
A Fit Active jónak tűnik :)
2021. jan. 29. 20:35
 12/30 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nem allergiás a kutyám, de kicsi kora óta Fit Active-ot kap, és teljesen meg vagyunk vele elégedve.
2021. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj a Panzi Fit Active-jával, hogy

"Összetétel: Hús- és állati származékok (bárány min 26%, halhúsliszt min 5%), kukorica, búza, állati zsír, korpa, rizs, sárgarépa, digest , alma, omega-3, omega-6, kondroitin glukozamin, yucca schidigera kivonat."


A "hús- és állati származékok" az nem jó, mert nem garantálja azt, hogy nem kerül bele csirke. Mivel elég limitáltak az anyagi forrásaid, egy próbát megérhet.


Viszont javaslom ne "hypoallergén" feliratot keress (látod, bármire ráírják), hanem összetevőket bogarássz! A nagyobbik baj, hogy 1000Ft/kg keret igencsak karcsú. Nagyjából minden, ami pontosan megnevezi az összetevőket és gabonamentes efölött van.


A Markus Mühle Black Angusben marha, hal és kacsa van. A Lukullus marha-pisztráng meg kacsa-bárányosa is jó lehet. Mindkettő zooplusos, nagy tételben 1100Ft/kg. Ha van a közeletekben Fressnapf, akkor esetleg a Premiere Best Meat Marhás is szóba jöhet, azzal a megjegyzéssel, hogy dokink szerint a kutyák a fehérjére allergiásak, a "baromfizsír" pedig nem fehérje így nem kellene gondot okozzon (rákérdeztem, amikor csirkezsíros tápot ajánlott az össz-szárnyas allergiás kutyának).


Viszont fontos, hogy baj esetén legyen legalább 1 olyan limitált összetevős táp, amire visszatudtok térni, ha valami mégis kiüti a biztosítékot a kutyánál. (Mi anno az Exclusion Diet Hypoallergenic-jét használtuk, ezt most nem ajánlom, mert irreálisan drága, csak bemásol az összetevőket, hogy értsd mit értek "limitált" alatt: burgonya (72%), dehidratált hal (20%), napraforgóolaj, lenmag (1%), monokalcium-foszfát, aloe vera (0,03%), rozmaring. És ennyi.)

2021. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
87%
Cibau Sensitive Fish, abban csak hal és rizs van és 14000 a 14 Kg-os zsák.
2021. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
17%
Barffal is megoldhatod. A husbol kevesebb kell,mi t a tap.
2021. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
31%
Szégyeld magad kérdező!!!Ha csóró vagy és nem tudsz mindenből alegjobbat adni a kutyádnak akkor miért tartod??Írj címet és elhozom,hogy a szemed sulne ki!!!!utálom az ilyen embereket hat ennek minek kutya????
2021. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
43%

Én nem akarlak annyira letámadni mint az utolsó, de én se nagyon értem hogy minek van kutyád ha egy normális tápra nincs pénzed. Meg azt se, amit írtak előttem is, hogy az 1000ft/kg még jó, de az 1100 már nem? Mit számít az a száz forint? És mi van ha közbejön valami és állatorvoshoz kell vinni? Az sokkal több "plusz" száz forint lesz. Ilyenekre fel kell készülni mert bármikor becsúszhat valami.

A legjobb csirkementes táp szerintem az Alpha Spirit hal, 1500ft/kg-os árért 85% hústartalom. De írtad hogy te ezt nem tudod kifizetni mert még az 1100ft is sok, így nem igazán tudok mit ajánlani... Ezzel számolni kellett volna a kutya előtt, pénzbe kerül az etetése, illetve írtam is hogy bármikor becsúszhat valami.

2021. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Olyan táp kell ami alapból 1000 Ft, nem csak akkor ha 15 kg-ot veszek belőle:/ nem érdekelnek a negatív kommentek köszönöm
2021. jan. 30. 10:42
 19/30 anonim ***** válasza:
66%
Remélem sose lesz kutyád,csórikám igaza van az elottem szoloknak,ha nem tudod gondjat viselni miert van kutyád? Ez pont ugyan olyan mintha gyereked lenne, te a gyerekednek is olcso dögöt adnál enni?
2021. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
73%
Hogy érted hogy alapból 1000ft? Egy kiló tápot akarsz venni vagy mi? És ezek nem negatív kommentek, el kellett volna gondolkozni ezen mielőtt magadra vállalod egy élőlény eltartását.
2021. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!