Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A baratom nagyon oda van a...

A baratom nagyon oda van a kutyajaert. Csak szerintem tulzas ? Vagy en lennek bolond?

Figyelt kérdés
Eloszor is szeretnem tisztazni hogy szeretem az allatokat ahogy az o kutyajat is. De szerintem tulzas amit o tesz. A kutyaval egy tanyerbol eszik , vele alszik ...dolgozni viszi magaval. Mikor hetvegente ott alszom nala meg akkor is a kutyat felhozza a szobaba ami nem is baj de jelenleg nagyon sok szort veszit es sokszor napig erzem a torkomban es rengeteget kohogok amit mondtam neki is de szerinte csak bekepzelem. Mondtam neki inkabb aludjunk az en lakasomban de a kutya nellul nem akar jonni. Nekem pedig van egy lakotarsam aki nem szereti a kutyat a hazban szoval tiszeteletben kell tartatanom a lakotarsam kereset. En tenyleg nem tudom velem lenne baj es csak szerintem tulzas hogy valaki ennyire oda legyen a kutyajaert es semmit de tenyleg SEMMIT nem tud csinalni a kutyaja nelkul. Nem tudom mi tevo legyek szeretem ot de tenyleg mar sokszor ugy vagyok vele h inkabb nem is akarok talalkozni vagy barmit is tenni vele mert minden figyelme csak a kutyan van. Valaki valami tanacs??

2021. febr. 1. 10:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%

Egy tányérból esznek...? Ez beteg. Nálunk is belenyalhat a kutya a tányérba, de csak miután végeztünk az evéssel és még mindig néz, hogy ő is kér. Eszembe nem jutna enni abból, amit a kutyám előbb nyalt meg, aztán folyt köv evés.

Mindkét kutyámat imádom, de amit a barátod csinál az trehányság, higiénia semmibevétele és főleg téged xar le. De olyan Istenesen magasról. Én sem vagyok ridegszívű, én bizony lehetne az enyémnél tisztább lakást találni, de nincs minden kutyaszőrben, se a parketta se a padló, de még a kutyáimról is leszedem a felesleget.

2021. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, én pont ezért figyelek oda társkeresésnél arra is, hogy mennyire passzol a gondolkodásmódunk, életvitelünk bizonyos dolgokban. Szerethetek én valakit, ha dohányzik, nem fog működni, mert az én szervezetem érzékenyen reagál erre, nem tudom megszokni, a dohányzók sem fognak emiatt leszokni, ezért ismerkedésnél eleve kizárom a dohányzókat, ez csak egy példa. Már ismerkedésnél ki kell derülnie ilyen dolgoknak, és nem kell erőltetni, ha az életmódotokban összeegyeztethetetlen eltérés van. Nincs mindenben kompromisszum.
2021. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a gyors valaszokat. Elgondolkodtato mindez , hogy ki is fontosabb ....mindidaig azt hittem velem van a problema hogy nem tartom higenikusnak es normalisnak.

Es igen ezt az egy tanyerbol evest ugy ertem hogy pl mikor a baratom eszik az o sajat kanalaval v villajaval ad a kutyanak es utana folytatja. Vagy eppen a kutya belenyal az etelebe es utana o kepes megenni.

2021. febr. 1. 12:03
 14/31 anonim ***** válasza:
7%
Nálam is az van, ami a 11-esnél, amikor befejeztem az evést, utána még kinyalogathatja a tányért a kutya, természetesen utána még elmosogatom alaposan. De ha a párod eszik is a kutya után, az már az igénytelen kategória. Ha ebben az, másban is gondok lesznek. Szóval nem csak a kutya miatt lehet ez gond, csak a kutyánál ütközött ki így először.
2021. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%
Én megértelek. Nem hinném h változik majd a helyzet, most eldöntheted jó e neked másodiknak lenni, vagy keresel olyat akinél első vagy. Kicsi dolognak tűnik, meg h "csak" ezért szakítsunk, de igen, ezért. Konkrétan alapjaiban különböztök. Ha te is nagy kutyás lennél totálisan megértenéd őt, így sosem fogod. Ő meg nem érti mi bajod, számára ez a normális. Ki lesz boldogtalan egy idő után? Te, mert te maradsz másodikként, holott elsőnek kéne lenned. Gondold át, száz százalék h nem csak ebben különböztök.
2021. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
90%
Jó, azért attól valaki még lehet "kutyás", hogy nem eszik vele egy tányérból és nem óhajt köhögni a vastagon szétszórt szőrtől. A kérdezőnek sem a kutyával van baja, hanem ettől az extrém rajongástól. Tesóm is nagy kutyás, mégse jutna eszébe egy tányérból enni vele, és sehol nincs a lakáson belül kutyaszőr, mert külön helye van az állatnak. A kutyás lét nem mélyigénytelenséget jelent.
2021. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Hat igazabol en magyar vagyok o pedig holland. O itt not fel en pedig magyarorszagon. Teljesen mas korulmenyek kozott. De en erzem hogy o szeret csak meg sosem kertem h valasszon a kutyaa es koztem
2021. febr. 1. 13:12
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell ilyet kérni. Az ember általában olyan embert nem szívesen választ, aki korábban választás elé állította (ez gyakorlatilag kizsarolás, régen rossz, ha idáig jut két ember). Na meg valószínű nem téged választana. Annak nem hiszem, hogy bármi köze lenne a dologhoz, ki milyen nemzetiségű.
2021. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy egy tálból esznek, na az gáz.

Mivel nekem 2 benti cicám van, a szőrre van megoldás: tud venni levegőtisztítót (egy xiaomi úgy 18 ezer körül van), hiszen sok szőr van a levegőben, ami irritálja a nyálkahártyát.

1-2 ezerért meg lehet olyan szőreltávolítókat venni, amiket lehet bútorra használni. 10 perc alatt le tudja szedni az ágyról a szőrt, mielőtt odamennél

2021. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
70%

Ha választania kellene, nem téged választana, mert a kutya előbb volt az életében.

Ahogy korábban már írták, a kutyás lét nem egyenlő az igénytelenséggel. Jó, bárkivel előfordul, hogy időszakosan nem igényes, pl. ha leveri a lábáról egy betegség és örül, ha a WC-ig ki tud menni, és nincs segítsége, akkor nem az lesz a legfontosabb, hogy még rendet is tartson, de ez nem kell, hogy állandó legyen. Benti kutyám van, velem alszik, mentett kutya, ott érzi biztonságban magát a közelemben, és amúgy meg szót fogad. Jó lenne, ha vihetném a munkahelyemre, csapatépítőre, amikor kutyabarát helyre mentünk, jött, és meg is dicsérték, hogy milyen jól viselkedik, gyakorlatilag bárhova vihetném, nem hoz szégyent rám. Nem eszek vele egy tányérból, de én senki után nem eszek, nem iszok, ember után sem, a leendő gyerekem leesett cumiját sem nyalnám tisztára és adnám újra a szájába, ahogy azt némely szülőtől látom, mert nekem ez már nem higiénikus kategória.

Kérdező, ne azt nézd most, hogy a kutyával hogy bánik, mert ennek van normális (pl. azzal semmi gond nincs, hogy kutyával jár dolgozni, több munkahely is nyithatna ebbe az irányba), meg problémás része is (egy tányérból esznek), amit írtál. Azt nézd, hogy alapvetően mennyire figyel oda a higiéniára, mert ebből lehetnek problémák. Képzeld el úgy, hogy nem kutyát, hanem gyereket bízna valaki a párodra, arról megfelelően gondoskodna-e az alapján, amit látsz tőle.

2021. febr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!