Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat elhizlalta a...

A kutyámat elhizlalta a szomszéd, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon pár napig, és megkértem a szomszédot, hogy adjon a kutyámnak enni, meg vizet. Mindent érthetően elmagyaráztam, napi egyszer ennyit adjon neki stb. Azt mondta, persze jól fogja csinálni, nem lesz gond. De, ezek után soha többet nem bízom rá. Haza jöttem egy hét után, és mi fogadott? A kutyám lassan szélesebb, mint hosszabb. Hát, mint kiderült, ez a "kedved" szomszéd mindig...MINDIG adott elé kaját, azt mondja: A kutya előtt mindig kell lennie kajának, majd eszik, ha éhes. Na, ezek után kiderült, hogy sosem volt kutyája, nem sokat tud az állatokról, annyit tud, kb hogy kutya, ugat, harap. Most már magammal viszem a kutyám, akkor is.

Na ez volt a sztori, az lenne a kérdés, hogy hozzam megint formába a kutyám? Nagyon sportos kutya, csak ugye, nem volt aki elvigye sétálni, játszani vele...stb. Mit tegyek?


2010. aug. 16. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
vidd úszni...de egy hét alatt nem hiszem, hogy olyan nagyon sokat hízott volna
2010. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Harrr ***** válasza:
100%
Adj neki annyi kaját, mint eddig, és vidd el futni, csak úgy mint eddig. Szerintem ez bejön, a mi kutyánkat sem éheztettük, csak kicsit jobban megfuttattuk, amikor pufi volt :D
2010. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom ez elég nehéz kérdés és szerintem neked kellet volna megtudakolnod hogy hogyan áll a kutyákkal már bocsi. a tippem csak ennyi hogy ne bízd arra a szomszédra többet:D
2010. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Vegyél light tápot, vagy csak egyszerűen térj vissza a megszokott tápból a megszokott mennyiségre, és vidd el ugyanúgy sétálni (az sosem árt, ha esetleg mégtöbbet), mint ahogyan eddig, és majd egy idő után helyre áll a régi rend. :)
2010. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

á, ne is törődj vele, az én szomszédom is mindig gurulósra hízlalja a kutyámat, csupa szeretetből.

Nem rosszindulatból csinálják...

Én olyankor kicsit visszaveszek a napi kajaadagból, meg többet sétálunk, és 1-2 hét alatt lemegy róla.


Azért örülj, hogy van kire hagyni, sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükséged...


Velem mér azt is megcsinálta, hogy hiába mondtam el neki, hogy felvágottakat, füstölt cuccot, kolbászt csak 1-1 falatkát adjon neki, mert iszonyú sósak, és a kutya szétissz az agyát, és éjjel engem ébreszt fel, hogy vigyem sétálni.

Hát elfelejtette, és már többször átvolt nál a kuty, és 1 falat neki, 1 a kutynak, én meg szaladgálhatok vele éjjel...hú, most utoljára már szóltam neki, hogy nem csak velem cseszik ki, de megöli a kutyámat is, akit imád mellesleg, mert 11 éves, és a veséje nem bír ennyit feldolgozni...na, azóta nem ad neki...


Bocsi, ez kicsit off volt...:-)

2010. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem "sokat" hízott mondjuk kinek mi a sok? De, kb lehetett érezni a bordáit, ha megsimogattam, vagyis nem gebe volt, hanem sportosan izmos, ha értitek, És mikor megláttam, hogy kb kétszer olyan széles a kutyám... először azt hittem nem is az enyém.
2010. aug. 16. 09:59
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Se egy kutya se egy ember egy hét zabálástól nem hízik el.


Ha a kutyádon most vetted észre hogy kövérebb azt már terontottad el, hónapokkal elötte.


Hogy hozd rendbe? több mozgás. A mi kutyán kint van az udvaron de rengteget mozog. 2 felöl kap enni, az egyik a szomszéd felöl, mert neki nincs kutyája így a bör meg nagy csonotkat ád dobja (már ott is van tányér neki) plussz mi etetjük rendesen. de nem kövér mert rengeteget mozog, és ha a szomszéd sokat ad neki akkor nem eszi meg ami nem kell neki. simán reggel ott a tányérban az ami nem kellett.


szóval mozgasd meg szegény kutyát rendszerebben.

2010. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tud elhízni egy hét zabálástól? De mondjuk egy hét zabálás+ semmit tevés egésznaptól már biztosan! Az én kutyám megtette!
2010. aug. 16. 10:07
 9/18 anonim ***** válasza:
milyen kutya, mennyi volt a tömege és mennyi most?
2010. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is mindig gömbölyűen kapom vissza a kutyámat apámtól. Miután hazahozom egy nap koplalás, aztán pár napig féladag több részletben (hogy ne legyen túl sok a gyomorsava), és visszaállunk a rendesre.
2010. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!