Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kint tartható fajták...

Milyen kint tartható fajták vannak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl magas (152 cm/N), szóval a kau, káj stb felejtős részemről. Milyen fajták vannak, amik kint tarthatók és kb husky méretűek?
2021. febr. 2. 11:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
52%
Golden retriever! Kifejezetten szereti a hűvösebb időt és szívesen van kint, de kizárólag csak úgy, hogy biztosítva van neki meleg alvóhely :) (158 cm/N)
2021. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%

Mennyit foglalkoznál vele? Milyen kutya háza lenne? Kinti vagy benti, esetleg mind kettő lenne?

Bár egy kicsit nagyobb mint a husky, de a német juhász, border collie (kb egymaga a huskyval), golden retriever, skót juhász, ausztrál pásztorkutya. Hirtelen ezek jutottak eszembe,

2021. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
41%
Goldira még egy szavazat! :)
2021. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
3-as. Azért egy rövidszőrű agár, dobermann stb-nek nem jó az itteni tél, és ezt igenis figyelembe kell venni
2021. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi 2-es vagyok. Ausztrál juhászkutyára gondoltam, hirtelen kicsit össze kevertem, az ausztrál pásztorkutyával. 😅
2021. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#2 Csak a fajtákra vagyok kíváncsi, nem arra, hogy mit ígényelnek. Természetesen lesz sétáltatva, fárasztva, meleg helye is lesz stb. De a kérdés nem az volt, hogy milyen fajta illik hozzám, hanem hogy milyen fajták vannak.

Köszönöm mindenkinek, jöhet még, lehetőleg az összes ilyen fajtát írjátok le. :)

2021. febr. 2. 11:25
 7/35 anonim válasza:
79%
Husky vagy német juhász
2021. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
69%
Husky, malamut, akita, németjuhász, kuvasz, komondor, kaukázusi, moszkvai őrkutya, mudi, puli, pumi.
2021. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Fog a halál lekörmölni neked 200 fajtát ide. Azért kérdezzük mit nyújtanál, mert azzal szűkül a kör. De ha nem hát nem, gugli a barátod.
2021. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
62%

Nagy bundás nagytestű pásztorkutyák, szánhúzó kutyafajták, kisebbek közül a puli.

Rövid szőrűek nem, ölebek nem, kistestűek alapvetően nem. Csak kinti kutyának nem alkalmasak azok sem, akik az emberrel dolgoznak, bundájuktól függetlenül, legfeljebb kinti-benti kutyának, mert rossz nekik, ha kizárják a falkából, ők igénylik a gazdi közelségét (golden retriever tipikusan ilyen, nem véletlenül az egyik legalkalmasabb vakvezető).

2021. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!