Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes dobermann kutyám...

12 hetes dobermann kutyám mellé vettem egy 8 hetes dobermann-t, és mindent harapdálnak, harapdálva játszanak, ami 15 perc után eldurvul. mit csináljak?

Figyelt kérdés

szét kell szedni őket, semmiképp nem akarom, hogy bármelyikben kár keletkezzen vagy rosszabb


a 8 hetes szuka ráadásul, szóval fele akkora

de már az is elég nagyot harap, mindent harapdálnak, mindent szájba vesznek, a kezem is...


nem tudom mit reagáljak erre, régi kutyám egyáltalán nem ilyen... nem is tűri ezt a játékot

de ez a kettő láthatólag mindkettő belemegy, mindkettő ilyen rágós-harapós, de 15 perc után eldurvul a játék


másik probléma, hogy a nagy féltékeny a játékokra és az ennivalóra, ilyenkor odakap és mérgesen ugat...


játék közben szerencsére sokat van a kicsi felül, de az is durván harapja a nagyobbat, van ereje ahhoz képest, hogy csak 8 hetes


2021. febr. 8. 18:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Fenének kellett rögtön kettőt venni ha egyhez sem értesz?
2021. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Ha egy kölyökkel sem bírsz el, minek kellett kettő?

Nevelni kell őket, mégpedig külön! Foglalkozni kell velük, azt is külön!

2021. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Rájuk kell szólni, mielőtt kezdene eldurvulni a játék. Ne haragudj, de hülyeség volt ilyen hamar még egy kiskutyát venni a másik mellé. Általában fél évet szoktak ezzel várni. Kettőt egyszerre nehezebb tanítani, de nem lehetetlen. Kutyasuliba mindenképpen vidd őket.
2021. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Rászólni? 1 mp-en belül eldurvul a helyzet, illetve alapból nem túl finoman játszanak, alapból csipkedik egymást, ez a játék.


Szerintem jól el kellene lenniük együtt, eljátszaniuk.

De nem merem felügyelet nélkül hagyni őket.


Környéken nincsen kutyasuli. Én leszek az oktatójuk.

Pontosan most várom a tanácsokat, okítást, nem a kutyasulitól.

2021. febr. 8. 19:02
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Ugye nem akarod pároztatni őket?
2021. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy azért harapdálja a kezem, mert ezzel tapogatja le, hogy milyen. Így kötődik.

Nem tudom, hogy hagyjam-e nekik és idővel leszoknak e a kezemről...

Remélhetőleg leszoknak?


Mindkettő ugyanazt csinálja az első naptól kezdve nálam, mindkettő a fogaival vizsgál meg mindent

2021. febr. 8. 19:07
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Kezdetnek szerezz be 2 (szoba)kennelt, legyenek abban amikor nincsenek a szemed előtt. Szépen szoktatsd őket be. Mi a célod a két kutyával?
2021. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Kajaféltés könnyen kivédhető a kézből való etetéssel. Így a kapcsolatotok is javul.
2021. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a szokásos kamus lesz, rögötn belengeti, hogy kiskutyákat akar.
2021. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem kellene alapból minden nevelés nélkül jól el lenniük egymással! És nem is lesznek jól egymással, ha te azt nem építed ki!

Mégis hogy fogsz 2 kutyát külön-külön szocializálni? Hogy fogsz 2 kutyát külön lefárasztani minden nap? Hogy fogod őket külön nevelni, tanítani? Már ez is gondot okoz, hogy egy szimpla durva játékról leállítsd őket!

2021. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!