Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes dobermann kutyám...

12 hetes dobermann kutyám mellé vettem egy 8 hetes dobermann-t, és mindent harapdálnak, harapdálva játszanak, ami 15 perc után eldurvul. mit csináljak?

Figyelt kérdés

szét kell szedni őket, semmiképp nem akarom, hogy bármelyikben kár keletkezzen vagy rosszabb


a 8 hetes szuka ráadásul, szóval fele akkora

de már az is elég nagyot harap, mindent harapdálnak, mindent szájba vesznek, a kezem is...


nem tudom mit reagáljak erre, régi kutyám egyáltalán nem ilyen... nem is tűri ezt a játékot

de ez a kettő láthatólag mindkettő belemegy, mindkettő ilyen rágós-harapós, de 15 perc után eldurvul a játék


másik probléma, hogy a nagy féltékeny a játékokra és az ennivalóra, ilyenkor odakap és mérgesen ugat...


játék közben szerencsére sokat van a kicsi felül, de az is durván harapja a nagyobbat, van ereje ahhoz képest, hogy csak 8 hetes


2021. febr. 8. 18:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%

Nekem két testvér kutyám van.

Egy hím és egy nőstény.

A fiú 10 hetesen míg a lány 12 hetesen lett elhozva az ideiglenes gazdiktól.

A kajaféltés pontosan ezért alakult volna ki, ha hagyom. Mert ami eddig a fiúé volt mostmár a lányé is.

Én aki azt hittem, hogy milyen könnyű lesz majd a dolgom 2 kutyával,olyannyira beláttam, hogy én kevés vagyok ehhez és igenis kell a kutyaiskola! Egyedül nem fog menni.

Pláne a dobikkal. Az ő alapigényük az , az hogy dolgozni, dolgozni, dolgozni.

Hogy miért vadul be a játék? Mert építik egymást között a hierarchia sorrendet. Ő így kommunikálják le. Ha hangosan, az azért van mert ,,kiabálós". A fiú nálunk is ugyanilyen. Amíg nincs szocializáció, ez ilyen is lesz.


A másik pedig, nagyon el vagyok keseredve azon, hogy egy olyan emberhez került 2 lélek, aki azt sem tudja, miért harapdálják a kölykök a kezüket.... fogzanak ember. Így fedezik fel a világot. Nekik a szájuk, olyan mint neked a kezed.


Könyörgöm, legalább a neten nézelődj, hogy mit miért csinálnak a kutyák.


Nyilvánvalóan a pároztatás a célod.

De én mégis inkább legalább a fiú ivartalanítását javaslom.


Légyszíves ne legyél rossz ember és ha úgy van, vidd őket vissza.

Gondolom, nem igazi tenyésztőtől hoztad el őket...

Basszus tele vannak a menhelyek. Én láttam a sok kutyus szomorú tekintetét.

Kérlek ne adj okot még egy lélek megtörésére.


Felelőtlenül elhoztál 2 kutyát, azt sem tudod mit kezdj velük.

Az alap dolgokról nem tudsz...

Hogyan akarod oktatni őket???

Fogalmad sincs, mekkora koloncot vettél a nyakadba. Remélem, legalább nem vered őket, ha rosszak, mert az olyan agresszióhoz vezet, aminek Te fogod látni a kárát, aztán a kutyák....


Vidd vissza őket és vegyél magadnak egy kaktuszt. :)

És ezt most minden jó szándékkal írom neked, mert bízom a józan eszedben!

2021. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#20

hát én nem úgy látom


az én kezemet is bekapja, időnként olyat ráharap, hogy majd be**arok...

úgy látom, ilyet kap a nagy is...

aztán nagyon nem szeretném, hogy visszakapja

2021. febr. 8. 20:47
 23/26 anonim ***** válasza:
91%
Hacsak nincs valamai idegrendszeri defektjük, nem lesz semmi baj
2021. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

#21

"Könyörgöm, legalább a neten nézelődj, hogy mit miért csinálnak a kutyák."


Szerinted most mit csinálok balfék?

Ettől nagyobbat nem is tévedhetnél... Az egész fröcsögéseddel, amit itt leműveltél.

2021. febr. 8. 20:51
 25/26 anonim ***** válasza:
78%

Sejtettem, hogy ilyen lesz a hozzáállásod.

Pontosan ezért, kerestem neked pár hasznos oldalt, ami nekem is sokat segít a kölykökkel.


[link]


[link]


[link]



[link]


És mivel, nem csak fröcsögni tudok, ahogyan azt gondolod....


Ha két kutyával szeretnél egyszerre tanulni, semmi gond. Már el is kezdheted a tanításukat.


Első lépések, az ül! Fekszik! Pacsi!

Parancsszó megtanítása. Ezeket külön kellene megtanítani a kutyusoknak, ha még nem tudják.

(Azt hiszem, vannak fent videók a youtube-on. Nekem könnyebb dolgom volt, mert volt már kutyusom és gudtam, hogy hogyan kell ezt negtanítani.

Ha esetleg nincs videó, akkor írj rám és segítek.


Ha kb 3- 4 hósak lesznek, akkor haladhattok a következő szintre.

Ami a kutyus fókuszálása ill. a Te és kutyusaid közti kommunikáció gyakorlása lenne.


Fókusz:(röviden)


Ül parancsszóval kezdesz. Aztán egy jutalomfalatot raksz a kezedbe és ökölbe szorítod. A kutyus elé teszed, (de végig ülve kell maradnia).

És kinyitod a kezed. A kutyus nem veheti el tőled a jutalomfalatot. Meg fogja próbálni! De Te zárd össze a kezed és húzd fel. Addig csináld ezt, amíg megáll és ráfókuszál.

Eleinte talán 1 másodpercig nézheti a kajcsit aztán betolod a szájába. Egy idő után rájön, hogy mindig megkapja a falatot csak várnia kell...

Ezt majd növelheted másodpercekkel. A legbüszkébb majd akkor leszel, ha 1 percig bámulja a kajcsit.

Ezt fekszik parancsszóval is végezd el.


A másik...

A hátad mögé teszed mindkét kezed telis tele jutalomfalatokkal.

Megmutatod nekik.

Ül!

Figyeld a szemét.

Ha belenéz a szemedbe.. azonnal kaja egyik kéz. Aztán eldugod.

Belenéz a szemedbe azonnal kaja,másik kézből.

Itt is majd növelheted az időt. Hogy sokáig nézzen a szemedbe a kutyus.


Ezek mind mind mentális fárasztások, illetve segít összehangolni titeket.


A séta mennyisége, minősége nagyon fontos, hogy le fáradjanak testileg is.


És attól ne félj, hogy a kutyusaid annyira megharapják egymást...

Amíg ilyen kicsik, megtanulják egymás jeleiből meddig mehetnek el.

De addig is lesznek hangos viták köztük. De baj nem lesz!

Nálunk is sokáig ment ez a balhé.

Sőt most is sokszor eldurvulnak.

De egy erélyes FEJEZD BE! nálunk megállítja őket.


Az ivartalanítást pedig azért javaslom, (legalább a kannál)mert ez a kant majd le fogja csillapítani.

Illetve számos egészügyi bajt megelőzhetsz mindkettőnél!


A harapgálás pedig 5 hónapos korukra olyannyira le fog csökkeni, hogy egyszer csak azon kapod magad jé! már nem is sebes a kezem!

Tényleg azért harap, mert felfedezi a világot a kis tűhegyes fogacskáival. Ajánlom a kemény gumi játékokat. Amikor megharap, mondd neki erélyesen NEM SZABAD! és adj neki egy ilyen rágókát, hogy azt rágja.

Ha nagyobbacskák lesznek(4hó) ezt még nagyon ajánlom, nekünk rengeteget segített. [link]


Nem fröcsögésnek szántam azt amit írtam! Csak egyszerűen furcsa nekem, hogy ekkora fába vágod a fejszéd és nem készültél fel eléggé!


Üdv a 21. -es BALFÉK!

2021. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
89%

Legalább az egyik tenyésztőtől kértél volna tanácsot az első időkre.

Ha hiszed, ha nem, a kölyökkutyák bírkóznak, harapnak, ugatnak. Játszanak. Kutya módra.Igen. Előfordulhat akár sérülés is lehet néha.

Mégis, mit vártál?

Leül a két kölyök és pirospacsit játszanak egymással?

Van már a neten több olyan kiképző, aki online kurzusokat tart. Igaz, nem ingyen, de hasznosa lenne számodra és a kutyák számára is.

Itt a gyakorin és úgy általában neten keresztül nem igazán lehet kutyanevelést átadni. Ahány kutya, annyi féle.

2021. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!